احتمال افزایش ساعت طرح ترافیک تهران، پیشنهاد لغو منع تردد شبانه به ستاد ملی مقابله با کرونا

به گزارش تفطن، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه مطالعات نشان می دهد اجرا یا لغو طرح ترافیک تاثیری بر شیوع کرونا نداشته است، گفت: بنابراین هدف از تغییر طرح ترافیک، کاهش بار و ازدحام در ناوگان حمل و نقل عمومی است و در جلسه امروز این موضوع آنالیز می گردد و احتمال تغییر ساعت فعلی طرح ترافیک و حتی بازگشت آن به ساعت قبلی وجود دارد.

احتمال افزایش ساعت طرح ترافیک تهران، پیشنهاد لغو منع تردد شبانه به ستاد ملی مقابله با کرونا

دکتر علیرضا زالی در حاشیه حضور در مقر یگان ویژه و افتتاح فاز دوم واکسیناسیون سیار کرونا از سوی یگان های ویژه ناجا، به خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه یگان های ویژه ظرفیت خوبی برای مشارکت در طرح واکسیناسیون سراسری کرونا داشته و نه تنها در این مورد بلکه از همان روزهای نخست شیوع کرونا، این یگان از اولین نیروهایی بود که به صورت خودجوش و داوطلبانه برای مقابله با این ویروس پیشگام شد.

وی با اشاره به آخرین شرایط اجرای منع تردد شبانه و اینکه علیرغم مخالفت دستگاه های مختلف از جمله پلیس و شهرداری با تداوم اجرای این طرح، چرا این طرح هنوز لغو نشده است، گفت: در خصوص منع تردد شبانه ما کارگروهی را در ستاد مقابله با کرونا در استان تهران ایجاد کردیم که اندازه اثربخشی این طرح را مورد آنالیز قرار دهند. آنچه که ما براساس اقدامات کارشناسی به آن دست یافتیم حاکی از آن است که در تهران اعمال محدودیت منع تردد شبانه اثربخشی چندانی در کنترل بیماری کرونا نداشته است، لذا پیشنهاد ما لغو طرح منع تردد شبانه بود.

وی ادامه داد: ما این موضوع را در ستاد ملی مقابله با کرونا در استان تهران، استانداری و... مطرح کردیم و پیشنهاد آن نیز به ستاد ملی مقابله با کرونا داده شده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره اینکه چرا این طرح تا به امروز لغو نشده است، اظهار کرد: حتما می دانید که ستاد ملی مقابله با کرونا طرح منع تردد شبانه را مصوب نموده است؛ بنابراین ادامه اجرا یا لغو آن نیز بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است. از این رو اگر بنا به لغو این طرح باشد ستاد ملی مقابله با کرونا باید درباره آن تصمیم نهایی را بگیرد.

زالی درباره اظهارنظر پلیس پیرامون ترافیک مرکز و ارتباط نحوه فعلی اجرای طرح ترافیک بر آن نیز اظهار کرد: درباره طرح ترافیک و نحوه اجرای آن امروز جلسه ای با حضور مسئولان شهرداری تهران و دستگاه های مختلف برگزار شده و در این خصوص اظهارنظر می گردد.

وی ادامه داد: در زمینه تأثیر طرح ترافیک بر شیوع کرونا نیز ما دو فاز مطالعاتی و پژوهشی را در حوزه شهر تهران انجام دادیم که نتایج آن نشان می دهد که لغو طرح ترافیک و به طور کلی طرح ترافیک تأثیری بر شیوع کرونا نداشته است.

وی با بیان اینکه هدف از تغییر طرح ترافیک کاهش بار و ازدحام در ناوگان حمل و نقل عمومی است، گفت: پژوهش های اجرا شده نشان می دهد که در تحقق این موضوع توفیق چندانی حاصل نشده لذا در جلسه امروز این موضوع آنالیز می گردد و احتمال تغییر ساعت فعلی طرح ترافیک و حتی بازگشت آن به ساعت قبلی وجود دارد.

زالی درباره افرادی که واکسیناسیون کرونا را در شهر تهران انجام نداده اند نیز به خبرنگاران گفت: خوشبختانه در تهران مشارکت خیلی خوبی برای تزریق واکسن اجرا شده و طبق آخرین آمارهای ما 78 درصد مردم تهران دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند. بعلاوه اندازه تزریق دوز دوم کرونا نیز در حال نزدیک شدن به 50 درصد است و ما امیدواریم که دیگر افراد به جای مانده نیز هر چه سریع تر دز اول واکسن خود را تزریق نمایند.

زالی ادامه داد: در خصوص افراد بالای 60 سال خوشبختانه پوشش خوبی در زمینه واکسیناسیون داشتیم و در خصوص افراد بالای 70 سال نیز بالغ بر 93 درصد از شهروندان به پایگاه ها مراجعه نموده و واکسن خود را دریافت نموده اند.

به گزارش خبرنگاران، زالی بعلاوه در مراسم شروع بکار فاز دوم طرح واکسیناسیون سیار کرونا از سوی یگان های ویژه اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح یک طرح جهادی و خودجوشی دیگر از سوی یگان های ویژه در عرصه مقابله با کرونا بودیم و دیدیم که خدمات نوین دیگری از سوی مجموعه فاخر یگان های ویژه در حوزه سلامت ارائه شد.

وی با اشاره به اقدامات یگان ویژه در حوزه مقابله با کرونا اظهار کرد: من شاهد هستم که این نیرو از همان روزهای نخست شیوع کرونا در کشور آمادگی خود را برای یاری در مقابله با کرونا بیان کرد و یکی از اولین دستگاه هایی بود که در این حوزه وارد عمل شد.

وی با توصیف خدمات یگان ویژه به عنوان خدماتی عملیاتی و میدانی اظهار کرد: شاید امروز این موضوع که ضدعفونی معابر اثربخشی چندانی ندارد اثبات شده اما در روزهای نخست یگان ویژه با حضور خود برای ضد عفونی کردن معابر و فضاهای عمومی یک امیدبخشی برای مردم ایجاد کرد. در واقع حضور میدانی یگان های ویژه امید مردم برای مقابله با کرونا را افزایش داد که این امر ناشی از نگاه مسئولانه و مسئولیت پذیری اجتماعی این نیرو است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به مراکز واکسیناسیون یگان ویژه سه مرکز واکسیناسیون را در شهر تهران ایجاد نموده که این سه مرکز از نظر سرعت عمل، تکریم ارباب رجوع و نحوه ارائه خدمات جزو مراکز ممتاز واکسیناسیون در شهر تهران محسوب می گردد.

زالی با بیان اینکه یگان ویژه اولین جایی بود که واکسیناسیون طولانی مدت و شبانه روزی را برای کرونا شروع کرد، گفت: سهولت واکسیناسیون و رعایت کرامت شهروندی از جمله مواردی بود که سبب شد تا شهروندان از اقصی نقاط شهر برای تزریق واکسن کرونا به پایگاه های یگان ویژه مراجعه نمایند.

زالی آمار پایین خسارات جانی کرونا در یگان های ویژه را ناشی از رعایت پروتکل ها برشمرد و گفت: نوع چیدمان زیستی در یگان های ویژه یک چیدمان ممتاز است و می توان گفت که با توجه به گزارشی که در خصوص خسارات جانی ناشی از کرونا در میان نیروهای این یگان اعلام شد این چیدمان یک چیدمان زیستی حرفه ای و جمعی است.

وی با بیان اینکه ما باید از الگوی یگان ویژه به عنوان یک الگوی پیروز شهری بهره بگیریم، گفت: لباس یگان ویژه نیز یک لباس مقدس است که باید زحمات این نیرو مورد تکریم قرار گیرد.

زالی درباره واکسیناسیون سیار کرونا نیز اظهار کرد: طرحی که یگان ویژه در آن مشارکت نموده طرح مهمی است که ما در آن فعالانه به سمت افراد دارای ناتوانی یا بیماری رفته و واکسن به آنان تزریق می گردد. این موضوع قطعا در کاهش شیوع کرونا تاثیرگذار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2170

به "احتمال افزایش ساعت طرح ترافیک تهران، پیشنهاد لغو منع تردد شبانه به ستاد ملی مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افزایش ساعت طرح ترافیک تهران، پیشنهاد لغو منع تردد شبانه به ستاد ملی مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید