امضای تفاهم نامه سازمان محیط زیست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش تفطن، با حضور عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست و محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سالن اجتماعات موزه حیات وحش پارک ملی گلستان قرارداد حفاظت نوین در پارک ملی گلستان امضا شد.

امضای تفاهم نامه سازمان محیط زیست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش تفطن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، تفاهم نامه اجرای پروژه تشخیص زودهنگام و هشدار حوادث طبیعی در پارک ملی گلستان برای نیل به اهداف زیست محیطی و توسعه پایدار در سند چشم انداز بیست ساله در پایش محیط زیست و حفاظت از جنگل ها، مراتع و تنوع زیستی به امضا رسید.

عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست در مراسم انعقاد تفاهم نامه سه جانبه پروژه تشخیص زودهنگام هشدار حوادث با بیان این که محیط زیست کشور بیش از 120 شهید و 700 زخمی داشته است، اظهار کرد: پارک های ملی 12 درصد از سطح کشور را به خود اختصاص داده اند و در آینده به 15 درصد می رسد که باید حفظ گردد تا نسل های آینده ما از این منابع طبیعی بهره مند گردد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: اجرای پروژه پایلوت تشخیص زودهنگام و هشدار حوادث طبیعی از قبیل آتش سوزی و سیلاب با استفاده از فناوری های نوین و اینترنت اشیا به زودی با امضای تفاهم نامه میان سازمان محیط زیست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز و بهره برداری خواهد شد.

وی بیان نمود: آقای جهرمی جوانی است که به ما انرژی می دهد و در این کار خودش پیش قدم شد.

کلانتری با اشاره به وجود 25 پارک ملی در سطح کشور، اضافه کرد: دستاوردهای نوین به یاری حفاظت از محیط زیست می آید و اجرای پایلوت تشخیص زودهنگام و هشدار طبیعی از قبیل آتش سوزی و سیلاب با استفاده از فناوری های نوین و اینترنت اشیا در پهنه پارک ملی گلستان اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان محیط زیست توضیح داد: از سال آینده ردیف بودجه مستقلی برای پارک ملی گلستان در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در مراسم انعقاد تفاهم نامه سه جانبه پروژه تشخیص زودهنگام هشدار حوادث گفت: این پروژه هم یکی از طرح های آزمایشی ما برای اجرای پایلوت در پارک ملی گلستان است تا در صورت موفقیت در تمام کشور اجرایی گردد. این پروژه طی 9 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی تاکید نمود: برای اجرای این پروژه از بخش خصوصی و استارت آپ ها یاری خواهیم گرفت.

بازدید رییس سازمان حفاظت محیط زیست از پارک ملی گلستان

عیسی کلانتری معاون ریاست جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، به همراه معاون محیط زیست طبیعی این سازمان، امیر عبدوس مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گلستان و همراهان از زیستگاه های غنی پارک ملی از جمله میرزابایلو و آلمه دیدن نموده و از نزدیک در جریان روند حفاظت نوین در پارک ملی نهاده شد.

کلانتری در بازدید از پارک ملی گلستان گفت: آنالیز پروژه های لازم الاجرا در پارک ملی گلستان برای حفاظت بهتر از این سرمایه ملی باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: از جمله این اقدامات حفاظت بیشتر از دشت میرزابایلو با استفاده از فنس کشی، تجهیز کردن محیط بانی ها به امکانات پیشرفته حفاطتی از جمله پهپاد و موتورهای تندرو و استفاده از دوربین های مادون قرمز و دید در شب برای شناسایی و برخورد با متخلفان احتمالی است.

وی توضیح داد: امروز فناوری می تواند به ما یاری کند تا با سرعت بیشتری از وقوع آتش سوزی در پارک ملی گلستان باخبر شویم و در کوتاه ترین زمان اطلاع رسانی و اطفای حریق انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 303

به "امضای تفاهم نامه سازمان محیط زیست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه سازمان محیط زیست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید