انتقادها از عملکرد جانسون در مقابله با کرونا در ماجرای برخورد با مشاورش

به گزارش تفطن، تصمیم نخست وزیر انگلیس به پشتیبانی از مشاور ویژه اش در رابطه با اتهام نادیده دریافت مقررات فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه، سبب نگرانی از تضعیف پیغام و خواست دولت در مقابله با شیوع ویروس کرونا شده است.

انتقادها از عملکرد جانسون در مقابله با کرونا در ماجرای برخورد با مشاورش

به گزارش تفطن، شماری از نمایندگان محافظه کار مجلس از دومینیک کامینگز، مشاور ویژه جانسون، خواسته اند با استعفایش اعتماد عمومی به تدابیر آینده دولت را تضمین کند. این خواسته همزمان با برنامه هایی است که قرار است برای لغو محدودیت ها در هیأت دولت انگلیس به بحث و آنالیز گذاشته گردد.

گاوین ویلیامسون، وزیر آموزش گفت، دومینیک کامینگز هرگز قانون یا مقرراتی را زیر پا نگذاشته است. از همه انتظار می رود که از قانون پیروی نمایند. این چیزی است که نخست وزیر انتظار دارد و این تضمینی است که به او داده شده است.

بی بی سی گزارش داد، اگر تصمیم بوریس جانسون برای شرکت در نشست خبری یکشنبه کوششی به دست خود برای خاتمه دادن به رفتار دومینیک کامینگز در دوران قرنطینه بود، این کوشش ناکام بوده است. بی تردید این کوششی برای ارائه تمام اطلاعات به مردم نبود. در عوض، نخست وزیر از پاسخ به پرسش هایی سر باز زد که درباره جزئیات دیدار یا دیدار های مشاورش در شمال شرقی انگلیس بود، هنگامی که تیمش بارها و بارها به مردم می گفتند در خانه بمانید.

نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه از مشاور ارشدش دومینیک کامینگز حمایت کرد. کامینگز بعد از این که تعیین شد بر خلاف مقررات فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه صدها کیلومتر رانندگی نموده و به شمال شرقی انگلیس رفته، با فشار روزافرونی برای استعفا روبرو شده است.

جانسون گفت او چاره ای جز این سفر نداشته و کارش قانونی و در حمایت از خانواده اش بوده است. وی اضافه نمود: او از هر نظر مسئولانه و قانونی و سالم عمل نموده است.

هم دولت و هم کامینگز روز شنبه گفته بودند او قانونی و مسئولانه عمل نموده اما منتقدان می گویند کامینگز در حالی به این سفر 260 مایلی (بیش از 400 کیلومتر) از لندن به دورهام رفته که همسرش علائم کرونا داشته است.

جانسون در پاسخ در واکنش به دو روزنامه انگلیسی که نوشته بودند کامینگز در دوران قرنطینه یک بار دیگر هم با خودرو سفر نموده، گفت، برخی از ادعاهای رسانه ها کذب است.

حزب کارگر خواهان تحقیق فوری در این باره شده است. کی یر استارمر رهبر حزب کارگر حزب مخالف گفت، اینکه جانسون مشاورش را برکنار ننموده، توهینی به مردم انگلیس است که مقررات فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه را رعایت نموده اند.

حزب ملی اسکاتلند هم خواهان کناره گیری کامینگز و تحقیق درباره این موضوع شده است.

دفتر نخست وزیری درباره سفر کامینگز گفته بود، او می خواست مطمئن گردد اگر نشانه های بیماری را دارد، کسی باشد که از فرزندش مراقبت کند و برای این کار احتیاج به حمایت خانواده اش داشت.

اما استیو وایت، افسر پلیس در دورهام گفت باتوجه به دستورالعمل دولت، سفر کامینگز کار بسیار نابخردانه ای بوده است.

در اطلاعیه دفتر نخست وزیری آمده بود: به این دلیل که همسرش دچار عفونت مشکوک به کرونا شده بود و خیلی محتمل بود که خود او بدحال گردد، برای دومینیک کامینگز مهم بود سلامتی دختر خردسالش را تضمین کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1315

به "انتقادها از عملکرد جانسون در مقابله با کرونا در ماجرای برخورد با مشاورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقادها از عملکرد جانسون در مقابله با کرونا در ماجرای برخورد با مشاورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید