ایران 3 - چین صفر، پیروزی راحت ملی پوشان و کسب دومین برد متوالی

به گزارش تفطن، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران از ساعت 16:30 امروز شنبه در دومین دیدار خود در رقابت های لیگ ملت های والیبال برابر تیم چینِ میزبان نهاده شد و در نهایت پیروز شد با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی برسد.

ایران 3 - چین صفر، پیروزی راحت ملی پوشان و کسب دومین برد متوالی

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

سعید معروف، محمد موسوی، علی اصغر مجرد، میلاد عبادی پور، امیر غفور، پوریا فیاضی و محمد حضرت پور (لیبرو) بلندقامتان ایگور کولاکوویچ در آغاز بازی بودند. سرمربی تیم ملی که در بازی روز گذشته از مجرد در اواخر بازی با ایتالیا استفاده کرد در این دیدار از ابتدای بازی به مجرد با 22 سال اعتماد کرد و او را به زمین فرستاد.

ست نخست؛ ایران 25 - چین 22

شاگردان ایگور در ست نخست همانند بازی با ایتالیا به دلیل ناهماهنگی، آغاز خوبی نداشتند و در ابتدای بازی 4 امتیاز از دست دادند تا اینکه پوریا فیاضی پیروز شد امتیاز نخست را برای ایران کسب کند. چینی ها با نتیجه 8 بر 6 و دو اختلاف امتیاز نزد لوزانو برای تایم استراحت فنی اول رفتند. در ادامه ملی پوشان ایران پیروز شدند دو اختلاف امتیاز را جبران و بازی را تا امتیاز 11 برابر پیش ببرند. پوریا فیاضی ستاره ایران در بازی گذشته امروز نیز به یاری تیم ملی شتافت و با درخشش او ایران با نتیجه 14 بر 11 از چین پیش افتاد. شاگردان کولاکوویچ دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه 16 بر 13 پیروز بودند. در نهایت ایران فزونی خود را حفظ کرد و با نتیجه 25 بر 22 پیروز شد.

ست دوم؛ ایران 25 - چین 18

امتیاز نخست در این ست برای ایران به دست آمد. ملی پوشان در این ست آغاز بهتری داشتند و با سرویس های خوب فیاضی 6 بر 2 از چینی ها پیش افتادند تا لوزانو مجبور به دریافت تایم استراحت گردد. این وقفه باعث شد تا چین 2 امتیاز متوالی کسب کند و حساب کار 6 بر 4 شد. ملی پوشان نخستین تایم استراحت فنی را 8 بر 5 نزد ایگور رفتند. در ادامه ایران باسرویس های خوب مجرد، اختلاف امتیاز 6 را ایجاد کرد تا بار دیگر لوزانو تقاضای تایم استراحت کند. دومین تایم استراحت فنی نیز بانتیجه 16 بر 12 به ایران رسید. تیم ملی که رفته رفته بر بازی مسلط شد با ایجاد اختلاف امتیاز خوب با خیالی آسوده پیش رفت و در نهایت با نتیجه 25 بر 18 پیروز شد.

ست سوم؛ ایران 25 - چین 21

امتیاز نخست در ست سوم برای چین ثبت شد. دو تیم در این ست تا امتیاز 6 برابر پیش رفتند تا اینکه چینی ها دو امتیاز متوالی کسب کردند و تایم استراحت فنی اول را با نتیجه 8 بر 6 نزد مربی خود رفتند. تیم ملی چین در کوشش بود تا اختلاف امتیاز را به عدد 3 برساند اما با دفاع خوب عبادی پور، بازی در امتیاز 12 برابر شد. سرویس خوب عبادی پور و آبشار بدون نقص فیاضی ایران را از حریف پیش انداخت تا ملی پوشان دومین تایم استراحت فنی را 16 بر 15 برنده نزد سرمربی خود بروند. نقطه ضعف ایران در این ست دفاع روی تور بود تا دقایقی از بازی چینی ها پیش بیافتند. در ادامه بازی، چین پس از عقب افتادن از ایران دچار اشتباهات فاحشی شد تا در نهایت بازی با نتیجه 25 بر 21 به سود ملی پوشان کشورمان تمام گردد.

تیم ملی والیبال ایران با این برد 6 امتیازی شد. ملی پوشان کشورمان از ساعت 12:30 فردا یکشنبه در سومین دیدار خود مقابل آلمان قرار می گیرند.

در ابتدای مسابقات با اعلام کمیته برگزاری رقابت ها قرار بود تیم ملی در هر سه بازی با لباس سفید رنگ حاضر گردد که باعث اعتراض مسئولان ایرانی شد. امروز ملی پوشان با لباس قرمز به زمین رفتند و ظاهراً اعتراض ایران جواب داده است.

به گزارش خبرنگاران، ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا 16 تیم حاضر در رقابت ها هستند که پس از انتها دور مقدماتی مسابقات، پنج تیم برتر به همراه تیم آمریکا میزبان مرحله نهایی رقابت ها از 19 تا 23 تیرماه برای تکلیف قهرمان جدال خواهند داشت.

تیم های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن 12 تیم اصلی وثابت در لیگ ملت های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال 2019 هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت های والیبال برگزار می گردد، در حالی تجربه می نماید که راهنمایی تیم ایران را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی در این رقابت ها بر عهده دارد.

ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت ها با خولیو ولاسکو (2013)، اسلوبودان کواچ (2014 و 2015)، رائول لوزانو (2016) و کولاکوویچ (2018و 2017) به میدان رفتند.

بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال 2014 بود که ملی پوشان پیروز شدند مقام چهارم مسابقات را کسب نمایند. سال گذشته نیز تیم ملی با راهنمایی ایگور در صندلی دهمی نهاده شد.

تیم های والیبال برزیل (با 9 مدال طلا، 7 نقره، 4 برنز)، ایتالیا (با 8 مدال طلا، 3 نقره، 4 برنز) و تیم روسیه (با 3 مدال طلا، 5 نقره، 7 برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم های لیگ جهانی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 394

به "ایران 3 - چین صفر، پیروزی راحت ملی پوشان و کسب دومین برد متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 3 - چین صفر، پیروزی راحت ملی پوشان و کسب دومین برد متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید