برای بازسازی گنبد مسجد شیخ لطف الله از رئیس جمهور یاری می خواهیم

به گزارش تفطن، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، عباس مقتدایی روز گذشته 12 شهریور در این بازدید با اعلام این مطلب گفت: معتقدم برای ادامه عملیات بازسازی گنبد بزرگ و منحصر به فرد مسجد شیخ لطف الله، شخص رئیس جمهور به عنوان بالاترین مقام اجرای کشور باید به ما کمک رسانی کند.

برای بازسازی گنبد مسجد شیخ لطف الله از رئیس جمهور یاری می خواهیم

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

او اضافه کرد: در این بازدید اهمیت موضوع بازسازی گنبد مسجد شیخ لطف الله را به خوبی متوجه شدم، به نحوی که تنها مسئله ای که وجود دارد، میزان امکانات و اعتبارات میراث فرهنگی است که با نیازهای بازسازیی گنبد مسجد شیخ لطف الله و البته سایر نیازهای میراثی برای بناهای تاریخی دیگر استان هم خوانی ندارد، لذا با توجه به ظرفیت های موجود، این اداره کل امکان انجام تعهدهای خود را در زمان مناسب و یا تا انتهای برنامه های بازسازیی خود نخواهد داشت.

مقتدایی توضیح داد: در این موقعیت ها است که سایر ارگان ها و سازمان ها باید به یاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بیایند. با این وصف معتقدم که نمایندگان ملت نیز باید در زمینه حفاظت از این آثار ارزشمند تاریخی پیشگام و پیشرو باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: ورود به این موضوع کار سختی نیست، اما اراده و همت می خواهد که امیدواریم این اراده و همت را بتوانیم در سطح ملی ایجاد کنیم و تا قبل از اینکه فصل زمستان شروع گردد، باید کاری برای گنبد شیخ لطف الله و سایر ابنیه های تاریخی اصفهان انجام داد .

مقتدایی تاکید نمود: برای تامین اعتبار لازم برای گنبد مسجد شیخ لطف الله با شخص رئیس جمهور در این خصوص صحبت خواهم کرد و همچنین مکاتباتی با هیات دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور و هر کجا که لازم باشد، انجام خواهم داد.

منبع: گردشبان
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1422

به "برای بازسازی گنبد مسجد شیخ لطف الله از رئیس جمهور یاری می خواهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای بازسازی گنبد مسجد شیخ لطف الله از رئیس جمهور یاری می خواهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید