بوریس جانسون به آلمان و فرانسه می رود

به گزارش تفطن، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای مذاکره درباره خروج از اتحادیه اروپا به آلمان و فرانسه سفر خواهد نمود.

بوریس جانسون به آلمان و فرانسه می رود

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین المللی خبرنگاران، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس، میخواهد به منظور یافتن راهی برای خروج از بحران برگزیت، با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه دیدار کند.

به نوشته روزنامه گاردین، به گفته دیپلمات های اتحادیه اروپا، جانسون روز سه شنبه در پاریس و روز چهارشنبه در آلمان خواهد بود.

جانسون علاوه بر دیدار با مرکل و ماکرون، گفت وگویی تلفنی با لئو وردکار نخست وزیر ایرلند جنوبی و دونالد تاسک رئیس شورای اروپا خواهد داشت.

تاسک پیش تر با خطاب قرار دادن جانسون به طور غیرمستقیم گفته بود مکانی مخصوص در جهنم برای کسانی که برگزیت را بدون هیچ طرحی به راه انداختند، وجود خواهد داشت.

طبق اسناد درز نموده از دولت آلمان، تهدید جانسون مبنی بر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر، با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا، تأثیری بر بروکسل و پایتخت های اروپایی نداشته است.

بر اساس این اسناد، گرچه دولت آلمان باور دارد که انگلیس تهدید خود را عملی خواهد نمود، اتحادیه اروپا همچنان تمایلی به بازگشت بر سر میز مذاکره تحت شروط جانسون را ندارد.

طبق این اسناد، در حال حاضر قابل پیش بینی است که نخست وزیر جانسون موضع سخت خود در مذاکرات را تغییر خواهد داد.

ساجد جاوید وزیر خزانه داری انگلیس پس از دیدار با همتای آلمانی خود گفت: از دیدار با اولاف شولز لذت بردم. بریتانیا قطعاً اتحادیه اروپا را در تاریخ 31 اکتبر ترک خواهد نمود. تمایل مشترک ما این است که به توافق برسیم اما برای خروج بدون توافق آمادگی داریم.

گفت وگوهای جانسون درباره برگزیت، در حالی انجام خواهد شد که وی پیش تر با رد دعوت به گفت وگو از سوی رهبران اروپایی، به فرستادن نماینده ای برای تأکید بر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ اعلام شده بسنده نموده بود.

مردم بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) سوم تیر ماه سال 1395 در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. قرار بود فرآیند خروج تا پیش از ابتدای سال جاری تکمیل گردد، اما ناکامی لندن و بروکسل در توافق در خصوص وضعیت رابطه سیاسی و مالی پس از اجرای برگزیت، به تعویق در این فرآیند منجر شد.

در صورتی که انگلیس بدون تصویب توافق از اتحادیه اروپا خارج گردد با شوک مالی و سیاسی شدیدی روبرو خواهد شد.

ترزا می نخست وزیر مستعفی انگلیس سه بار توافق با اتحادیه اروپا را به مجلس ارائه کرد اما قانون گذاران هر سه بار این طرح را رد کردند. او سوم خرداد سال جاری با اعلام شکست کوشش هایش برای حصول توافق با بروکسل برای خروج از اتحادیه اروپا استعفای خود را گفت و در تاریخ هفتم ژوئن (17 خرداد) رسماً از سمت خود استعفا داد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 561

به "بوریس جانسون به آلمان و فرانسه می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوریس جانسون به آلمان و فرانسه می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید