ترامپ: مجلس نمایندگان آرای کافی برای استیضاح مرا دارد

به گزارش تفطن، ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا تصدیق کرد که مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها آرای کافی برای استیضاح وی را دارند اما ابراز اطمینان کرد که سنای جمهوری خواستار اور ا تبرئه می نماید.

ترامپ: مجلس نمایندگان آرای کافی برای استیضاح مرا دارد

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با اذعان به اینکه مجلس نمایندگان آرای کافی برای استیضاح وی را دارند پیش بینی کرد که نانسی پلوسی، رئیس این مجلس از آرای مجلس نمایندگان برای شروع رسمی تحقیقات و کشاندن روند استیضاح به کنگره بهره خواهد بود.

او به خبرنگاران گفت: آن ها حقوق ما را پایمال نموده اند. اگرچه بسیاری از دموکرات ها نمی خواهند رای به استیضاح من دهند اما چاره دیگری ندارند. آن ها باید از رهبرشان پیروی نمایند و زمانی که روند به سنا برسد، ما پیروز خواهیم شد.

اگرچه ترامپ به حزب جمهوری خواه کاملا متحد که از وی در برابر محکوم شدن حفاظت خواهد نمود، می بالد، اما بعضی جمهوری خواستار روز آدینه علنا عدم همبستگی خود با ترامپ را اعلام کردند. دست کم دو سناتور جمهوری خواه و یکی از مقامات سابق دولت واشنگتن نارضایتی خود را از اقدامات ترامپ برای ترغیب دولت های خارجی به انجام تحقیق از جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد دموکرات ها در انتخابات 2020 مطرح نموده اند.

از سوی دیگر مایکل آتکینسون، بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا روز آدینه با قانون گذاران دیدار و درباره شکایت افشاگری که ترامپ را به سوء استفاده از قدرت متهم نموده، گفت وگو کرد. آتکینسون که توسط ترامپ منصوب شده، پیش تر گفته بود که اظهارات این افشاگر ظاهرا معتبر است و این شکایت بیانگر یک موضوع نگران نماینده مهم است که ارزش توجه فوری کنگره را دارد.

اسناد و مدارک آنالیز شده توسط روزنامه واشنگتن پست نیز نشان داد، کورت وولکر، نماینده ویژه سابق آمریکا در اوکراین در جریان شهادتش در کنگره ضمن دفاع از بایدن، گفت: من بایدن را به خوبی می شناسم. او مرد با شرافتی است که خود را وقف کشور نموده است.

تصدیق ترامپ به اینکه وی احتمالا توسط مجلس نمایندگان استیضاح می گردد، تازه ترین تحول در موضوعی است که به خاطر واکنش های ناگهانی ترامپ به یک استراتژی پاسخ موردی و موقت تبدیل شده است.

ترامپ روز آدینه در جریان مصاحبه با خبرنگاران باز هم کوشش کرد تا موضع تدافعی گرفته و خودش را قربانی اقدامات افراطی دموکرات ها جلوه دهد. وی گفت: در مقایسه با دیگران، با ما کاملا ناعادلانه و متفاوت برخورد می گردد.

وی اضافه نمود: من شکایت های خود را در نامه ای به نانسی پلوسی مطرح خواهم کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 675

به "ترامپ: مجلس نمایندگان آرای کافی برای استیضاح مرا دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: مجلس نمایندگان آرای کافی برای استیضاح مرا دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید