تستهای سرولوژی؛ مبنای آمار 25 میلیونیِ ابتلای ایرانیان به کرونا

به گزارش تفطن، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مبنای آمار 25 میلیونی ابتلای ایرانیان به کرونا بر اساس تستهای سرولوژی بوده است، گفت: مبنای تشخیص قطعی کرونا در کشور فقط انجام تست های PCR است.

تستهای سرولوژی؛ مبنای آمار 25 میلیونیِ ابتلای ایرانیان به کرونا

دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با تفطن، درباره آمار ابتلای 25 میلیون ایرانی به کرونا، گفت: باید توجه کرد که منظور از عدد 25 میلیون نفر، بر اساس تست های سرولوژی بوده که یکی از معاونان وزارت بهداشت مطرح نموده است. البته در دنیا خیلی نمی توان به تست های سرولوژی برای تشخیص شرایط کنونی ابتلای افراد اتکا کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مهم ترین اصل در زمینه بیماری کووید-19، پیشگیری است، اضافه کرد: چراکه اگر مباحث بهداشتی رعایت نگردد، امکان ابتلای افراد بیشتری به ویروس کرونا وجود دارد. بنابراین تنها درخواست وزارت بهداشت از مردم در شرایط فعلی، رعایت بهداشت فردی، شست وشوی دست ها، استفاده از ماسک و حفظ فاصله گذاری فیزیکی است.

لاری با تاکید بر اینکه مبنای تشخیص قطعی کووید-19، انجام تست های PCR است، گفت: آمار به روز میزان ابتلا، بستری و فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور به صورت روزانه از سوی وزارت بهداشت به شکل تجمیع شده اعلام می گردد.

لاری همچنین اظهار کرد: بسیاری از افراد ممکن است علائم ابتلا به بیماری کووید19 را نداشته باشند و به عبارتی مبتلای بدون علامت باشند، اما مبنای آمار وزارت بهداشت در این زمینه فقط انجام تست های PCR است که در دنیا نیز از همین تست ها برای تشخیص قطعی کووید19 استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1421

به "تستهای سرولوژی؛ مبنای آمار 25 میلیونیِ ابتلای ایرانیان به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تستهای سرولوژی؛ مبنای آمار 25 میلیونیِ ابتلای ایرانیان به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید