تسریع در جابه جایی 40 واحد مسکونی آسیب دیده از رانش زمین در مراوه تپه

به گزارش تفطن، استاندار گلستان اظهار کرد: بارش های نوروزی خسارت هایی را در نقاطی از استان به همراه داشته است به همین دلیل فرایند شروع فعالیت عمرانی و جابه جایی 40 واحد مسکونی آسیب دیده از رانش زمین در روستای آق امام شهرستان مراوه تپه با مطالعات دو نقطه مورد نظر، ازسوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تسریع خواهد شد.

تسریع در جابه جایی 40 واحد مسکونی آسیب دیده از رانش زمین در مراوه تپه

جهت دریافت خدمات مبلمان باغی آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش تفطن آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان ضمن تبریک سالروز افتتاح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) بیان نمود: بر اثر بارش 40 میلی متر باران و رانش زمین در 16 فروردین 25 واحد مسکونی در این منطقه تخریب شده و 15 واحد دیگر نیازمند جابه جایی است.

وی اضافه نمود: در حال حاضر دو نقطه، یکی در کنار روستای فعلی و دیگری در فاصله 900 متری از روستا برای جابه جایی مورد نظر هستند که با نظارت فرمانداری باید مطالعات زمین شناسی بنیاد مسکن به منظور آنالیز استقامت زمین ظرف مدت یک ماه انجام گردد.

استاندار گلستان اظهار کرد: باید آمادگی برای مکان سوم جابه جایی هم وجود داشته باشد تا در صورت عدم پایداری مکان های اولیه استقرار روستا در مکان جایگزین انجام گردد.

دکتر حق شناس افزود: دستگاه های خدمت رسان نظیر آب، برق، گاز و راه برآورد اولیه را برای جابه جایی واحدهای مسکونی آسیب دیده داشته باشند تا بتوان با تامین اعتبار هرچه زودتر مراحل جابه جایی انجام گردد.

بر اثر بارش 40 میلی متر باران و رانش زمین در 16 فروردین 25 واحد مسکونی در روستای آق امام شهرستان مراوه تپه تخریب شده و 15 واحد دیگر نیازمند جابه جایی است که البته این رانش خسارات جانی به دنبال نداشته است.

لازم به ذکر است در این جلسه فرماندار مراوه تپه، سرپرست بنیاد مسکن، مدیر کل مدیریت بحران استانداری و دیگر مدیران مرتبط گزارشی از شرایط فعلی روستای آق امام و برنامه های قابل اجرا برای جابه جایی واحدهای آسیب دیده ارائه کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1109

به "تسریع در جابه جایی 40 واحد مسکونی آسیب دیده از رانش زمین در مراوه تپه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسریع در جابه جایی 40 واحد مسکونی آسیب دیده از رانش زمین در مراوه تپه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید