تعطیلی سنای افغانستان؛ سناتورها فعالیت در ستادهای انتخاباتی را ترجیح می دهند

به گزارش تفطن، برخی از اعضای سنای افغانستان اعلام کردند که فعالیت بسیاری از سناتورها در ستادهای انتخاباتی سبب شده است که این مجلس به حد نصاب نرسد و تا مرز تعطیلی پیش برود.

تعطیلی سنای افغانستان؛ سناتورها فعالیت در ستادهای انتخاباتی را ترجیح می دهند

به گزارش دفتر منطقه ای تفطن، درهای سنای افغانستان امروز یکشنبه نیز در پی نرسیدن به حد نصاب کنندگان این مجلس مسدود شد.

نبیه مصطفی زاده عضو سنای افغانستان به جمهور گفته است که بیشتر سناتورها در آستانه برگزاری انتخابات در ستادهای انتخاباتی به نفع نامزد مورد نظرشان فعالیت می کنند به همین دلیل در مجلس سنا حضور ندارند.

خانم مصطفی زاده گفت که سناتورها به عنوان کنندگان مردم افغانستان نباید در شرایط حساس کنونی برنامه های انتخاباتی را به حضور در مجلس اولویت دهند در حالی که شرایط کنونی کشور حساس است و مردم با مسائل زیادی روبرو هستند.

این در حالی است که مجلس افغانستان نیز در این روزها با مشکل نرسیدن به حد نصاب روبرو است و بیشتر کنندگان در نشست های عمومی و کمیسیون ها حاضر نمی شوند.

با این حال، برخی از کنندگان منتقد می گویند که اعضای سنا و مجلس که در نشست ها حضور ندارند مرتکب خیانت ملی هستند زیرا بر اساس قانون حق ندارند که با عدم حضور، شورای ملی را به تعطیلی بکشانند.

گفته می شود که تنها در بخش قانونگذاری بیش از صد مورد در دستور کار مجلس قرار گرفته است اما به دلیل عدم مسوولیت پذیری کنندگان از شش ماه گذشته تا هنوز هیچ قانونی تصویب نشده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 638

به "تعطیلی سنای افغانستان؛ سناتورها فعالیت در ستادهای انتخاباتی را ترجیح می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی سنای افغانستان؛ سناتورها فعالیت در ستادهای انتخاباتی را ترجیح می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید