جانشین احتمالی البغدادی کیست؟

به گزارش تفطن، پس از مرگ ابوبکر البغدادی چه کسی جایگزین او خواهد شد؟ نیروهای اطلاعاتی آمریکا مهمترین گزینه جانشینی او را با لقب عبدالله قرداش و با نام اصلی سعید عبد الرحمن مولا معرفی نموده اند.

جانشین احتمالی البغدادی کیست؟

به گزارش تفطن، خبرنگار مجله نیوزویک مدعی شد وی در ماه اوت گذشته به عنوان جانشین ابوبکر بغدادی و با پیشنهاد رهبر پیشین داعش برای این مقام انتخاب شده است.

به گفته رسانه های آمریکایی، البغدادی و قرداش بیش از پانزده سال در کنار هم فعالیت نموده اند. هر دوی آنها در زمره زندانیانی هستند که در زندان بوکا پس از اشغال عراق توسط آمریکا با یکدیگر آشنا شدند. آنها در سال 2003 نیز با هم بازداشت شدند.

به گزارش یورونیوز، سعید عبدالرحمن مولا در سال 1970 بدنیا آمده است و یکی از حامیان و اعضای معتقد حزب بعث به رهبری صدام بود. دلیل بازداشت او توسط آمریکایی ها پس از اشغال عراق و سقوط حکومت صدام، عضویتش در حزب بعث بود. او مانند البغدادی پس از آزادی از زندان بوکا، به القاعده در عراق پیوست.

عبدالرحمن مولا را می توان در کنار البغدادی، یکی از بنیان گذاران داعش در عراق و سوریه دانست. کاخ سفید پاداش 5 میلیون دلاری برای کسانی که محل اختفای او را افشا نمایند، معین نموده است.

تارنمای اعماق وابسته به داعش در ماه اوت گذشته اظهار داشت که عبدالرحمن مولا به عنوان جانشین ابوبکر البغدادی انتخاب شده است.

گفته می گردد جانشینی او با استقبال چندانی در میان افراد تصمیم گیرنده گروه داعش روبرو نشده است و به نظر می رسد دلیل مهم آن اصلیت ترکمن وی باشد.

در راس گروه های افراطی عراق همیشه رهبران عرب حضور داشته اند اما عبدالرحمان مولا هر چند عراقی است اما اصلیت ترکمن دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 820

به "جانشین احتمالی البغدادی کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانشین احتمالی البغدادی کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید