حبیبی: مربیان ایرانی هیچگاه امنیت شغلی مربیان خارجی را ندارند، تغییرات فدراسیون در 2 سال گذشته باعث از دست رفتن فرصت ها شد

به گزارش تفطن، سرمربی تیم ملی هندبال گفت: متاسفانه مربیان ایرانی هیچگاه شرایط و امنیت شغلی و حق الزحمه مربیان خارجی را نداشتند و نمی دانم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

حبیبی: مربیان ایرانی هیچگاه امنیت شغلی مربیان خارجی را ندارند، تغییرات فدراسیون در 2 سال گذشته باعث از دست رفتن فرصت ها شد

علیرضا حبیبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد شرایط اردوی تیم ملی هندبال کشورمان جهت حضور در مسابقات انتخابی المپیک، گفت: چهارمین مرحله اردو درحال برگزاری است. 20 نفر از بازیکنان در این اردو حضور دارند. لژیونرهایی که در لیگ های رومانی، قطر، ایتالیا و فرانسه داریم در این اردو حضور ندارند. ما بازیکنان جوانی در اردو داریم که از اولین مرحله تمرینات خود را آغاز کردند.

وی در ادامه اضافه نمود: با توجه به آنالیز ها لژیونرها قطعا به مسابقات انتخابی المپیک نمی رسند. با وجود اینکه این مسابقات در روزهای IHF برگزار می گردد و باشگاه ها بازیکنان را در اختیار فدراسیون ها قرار دهند، با حضور بازیکنانمان در مسابقات مخالفت کردند به همین دلیل از موجودیت و پتانسیل های مان حداکثر استفاده را می بریم.

سرمربی تیم ملی کشورمان تاکید نمود: مسابقات ما 17 اکتبر آغاز می گردد اما در رومانی در این زمان مسابقات لیگ و 20 اکتبر مسابقات باشگاه های اروپا برگزار می گردد.برای مثال تیم دیناموبخارست که علیرضا موسوی و سعید حیدری راد در آن حضور دارند، 20 اکتبر درگیر مسابقات لیگ اروپاست. در لیگ رومانی 17 و 20 اکتبر مسابقات برگزار می گردد و باباصفری و سایرین بعد از آن موقع می توانند به تیم ملی اضافه شوند که زمان مناسبی نیست و مسابقات مرحله مقدماتی تمام شده است.

حبیبی در مورد اردوهای تدارکاتی تیم ملی هندبال گفت: حدود یک هفته در تهران اردو داریم. با تیم جوانان یک بازی تدارکاتی داشتیم، دوشنبه راهی اصفهان می شویم و همراه تیم جوانان و سپاهان، تورنمنت چهارجانبه ای را با تیم عراق که در این شهر اردو زده، برگزار کنیم. بعد از آن، اردو یک هفته تعطیل می گردد و سپس راهی قطر می شویم. طبق هماهنگی با قطر، 10 روز قبل از مسابقات راهی این کشور می شویم و دو بازی تدارکاتی را با این تیم برگزار می کنیم.

وی اضافه نمود: بازی تدارکاتی و محبت آمیز با قطر در زمان مناسبی نیست چون زمانی برای اصلاح مسائل و نقاط ضعف ها وجود ندارد اما باز هم غنیمت است. بازیکنان ما جوان هستند و احتیاج به بازی تدارکاتی داریم و احتیاج است با تیم های قدرتمند بازی کنیم تا خود را محک بزنیم. با باشگاه های قطری هم رایزنی کردیم تا چند بازی محبت آمیز با آنها داشته باشیم ولی بازیکنان این تیم ها در اختیار تیم های ملی و ساحلی قطر بودند. اگر تیمی که در گروه دیگر حضور دارد، زودتر در قطر حاضر شد با آنها بازی محبت آمیز برگزار می کنیم.

سرمربی تیم هندبال کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا با برگزاری 5 هفته از دیدارهای لیگ برتر، چهره های جدیدی به اردوی تیم اضافه شده، گفت: ما در پست وسط نه الله کرم استکی و نه پویا نوروزی و مهراد صمصامی را در اردو نداشتیم و رضا شجاعی از بازیکنان نیروی زمینی شاملی کازرون و عضو تیم ملی جوانان را به اردو دعوت کردیم. لیگ هم رصد شد و در حال حاضر بازیکنان حاضر در تیم از بهترین های لیگ هستند.

وی اعلام کرد: چهار اردو بیشتر نداشتیم و همین چند بازی تدارکاتی در اصفهان می تواند تنها آزمون ما برای انتخاب نفرات نهایی باشد. پس از اردوی اصفهان ترکیب نهایی را اعلام می کنیم.

حبیبی در مورد مسابقات انتخابی المپیک و عملکرد ایران در این مسابقات با توجه به شرایط موجود گفت: ما مسائل زیادی را پشت سر گذاشتیم. اول اینکه بعد از بازی های آسیایی جاکارتا تا خرداد سال جاری تیم ملی هیچ برنامه ای نداشت در صورتی که رقبا در این زمان کار کردند از اسفند 97 تا خرداد 98 که لیگ تمام شده بود بازیکنان در تعطیلی مطلق بودند و تمرینات منسجم نداشتند. بعلاوه چهار مرحله اردو و بدون بازی تدارکاتی را پشت سر گذاشتیم. تغییرات فدراسیون در دو سال گذشته باعث از دست رفتن فرصت ها شد.مدیریت جدید هم از سه چهار ماه پیش رسما کار خود را آغاز کرد. از طرفی چند بازیکن ما درگیر مسابقات ساحلی بودند و لژیونرها را نیز در اختیار نداشتیم که اینها بخشی از مسائل بود.

وی یادآور شد: اگر لیگ برگزار نمی شد و بازیکنان در اختیار تیم ملی بودند، به هندبال کشور ضربه می خورد و بازیکنان نمی توانستند آمادگی خود را تا بعد از مسابقات حفظ نمایند. در بسیاری از کشورها از جمله قطر لیگ بعد از مسابقات انتخابی المپیک و دنیا آغاز می گردد ولی اگر این رویه در ایران در پیش گرفته می شد باشگاه ها ضربه می خوردند. البته ما بازیکنان با انگیزه ای داریم که از عملکرد آنها رضایت داریم و پر کوشش تمرین می نمایند. بچه ها هم قسم شدند تا یک نتیجه شایسته در مسابقات داشه باشند.

سرمربی تیم هندبال کشورمان در مورد تاریخ اتمام قراردادش با فدراسیون و حفظ این تیم تا مسابقات انتخابی دنیا گفت: متاسفانه مربیان ایرانی هیچگاه شرایط و امنیت شغلی و حق الزحمه مربیان خارجی را نداشتند و نمی دانم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. در این مقطع زمانی کوتاه که فدراسیون توان جذب مربی خارجی نداشت سعی کردم به هندبال کشور یاری کنم اما نمی دانم در آینده برای تیم ملی و بنده چه اتفاقی خواهد افتاد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 633

به "حبیبی: مربیان ایرانی هیچگاه امنیت شغلی مربیان خارجی را ندارند، تغییرات فدراسیون در 2 سال گذشته باعث از دست رفتن فرصت ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حبیبی: مربیان ایرانی هیچگاه امنیت شغلی مربیان خارجی را ندارند، تغییرات فدراسیون در 2 سال گذشته باعث از دست رفتن فرصت ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید