دولت کانادا به کوشش برای جلب حمایت رسانه ها پیش از انتخابات متهم شد

به گزارش تفطن، دولت کانادا به کوشش برای جلب حمایت رسانه ها و تضعیف آزادی مطبوعات متهم شده است. جاستین ترودو اخیرا اعتباری به ارزش 600 میلیون دلار از پول مالیات دهندگان تامین نموده است تا اعتبارات مالیاتی و سایر امتیازات به روزنامه های کانادایی اعطا کند.

دولت کانادا به کوشش برای جلب حمایت رسانه ها پیش از انتخابات متهم شد

لایحه مذکور که با هدف حمایت از روزنامه نگاری کانادایی در عصر دیجیتال است، احتمالا در ماه های آینده پیش از انتخابات سراسری ماه اکتبر به تصویب مجلس کانادا می رسد.

پی یر پوالیور، از نمایندگان محافظه کار به ساندی تلگراف گفت: به نظرم زمانبندی جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا بسیار هوشمندانه است. او این را یک مساله انتخاباتی برای روزنامه نگاران کرد. مفهوم کوشش او این است که به من یاری کنید دوباره انتخاب شوم تا من هم کیسه ای پر پول به شما بدهم. اگر شما بگذارید من شکست بخورم، خودتان باید هزینه هایتان را پرداخت کنید.

براساس این طرح، توزیع اعتبار مذکور با تصمیم هیاتی مستقل از اعضای جامعه خبری و روزنامه نگاری منتصب از سوی دولت معین خواهد شد.

پی یر پوالیور اضافه نمود: ترودو میخواهد تا تعریفی از روزنامه نگاری قابل قبول ارائه کند و بعد پول را به کسانی بدهد که در چارچوب این تعریف بگنجند. این در بلند مدت باعث می گردد تا گروه وابسته ای از روزنامه نگارانی با تفکر لیبرال به وجود آید که تمایل زیادی برای نگه داشتن لیبرال ها در قدرت داشته باشند.

با این حال وزیر دارایی کانادا تاکید دارد هدف این ابتکار عمل حفاظت از نقش حیاتی رسانه های خبری مستقل در دموکراسی ما است و به نجات روزنامه نگاران محلی که در عصر محتوای دیجیتال در تنگنا هستند، یاری می نماید.

با تور کانادا سفر کنید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 321

به "دولت کانادا به کوشش برای جلب حمایت رسانه ها پیش از انتخابات متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت کانادا به کوشش برای جلب حمایت رسانه ها پیش از انتخابات متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید