رجب زاده: حساسیت بازی با ایران برای عراقی ها مانند ملاقات ما با عربستان است، ملی پوشان از ترس ابتدای مسابقات رها شده اند

به گزارش تفطن، کارشناس فوتبال ایران معتقد است شکست بحرین باعث شد تیم ملی کشورمان از واهمه و ترس ابتدای مسابقات رها گردد.

رجب زاده: حساسیت بازی با ایران برای عراقی ها مانند ملاقات ما با عربستان است، ملی پوشان از ترس ابتدای مسابقات رها شده اند

مهدی رجب زاده درباره پیروزی 3 بر صفر تیم ملی ایران مقابل بحرین، به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: در نیمه اول که با سیستم 2-4-4 بازی می کردیم، بحرین در دقایق ابتدایی از کناره ها نفوذهای خوبی می کرد و موقعیت های خطرناک خوبی به دست آورد. هر چه جلوتر رفتیم، بازیکنان ما کوشش کردند بازی را آرام و مدیریت نمایند. مسابقه در اواخر نیمه اول به نفع ما رقم خورد و موقعیت های خوبی ایجاد کردیم. در نیمه دوم سیستم بازی ایران به 3-3-4 تغییر کرد و سامان قدوس به زمین آمد.

گل اول باعث شد بازی به سمتی برود که ایران می خواهد

وی با بیان اینکه قدوس و امیری در نیمه دوم بازوهای چپ و راست تیم ملی بودند، گفت: مهدی طارمی به گوش چپ خط حمله رفت که در آنجا تخصص داشت. او فضاهایی بین مدافعان بحرین پیدا می کرد و قلی زاده و امیری هم حرکات تأثیرگذاری در زمین داشتند. پس از زدن گل اول، بازی دقیقاً به سمتی رفت که ما می خواستیم. بحرین عجله داشت و ما هم فضاها را بستیم. اسکوچیچ با تغییر سیستم کوشش کرد جناح های چپ و راست ما را آزادتر نموده و عرض زمین را ببندد تا بحرین به فضاها دست پیدا نکند.

هوشمندانه و منطقی پیروز شدیم

بازیکن پیشین تیم ملی ایران در ادامه توضیح داد: بحرین نتوانست از هافبک های ما عبور کند و ایران پس از گل اول به آرامش رسید. در این زمان بحرین به بازیکنان ما فضا داد و روی خلاقیت بازیکنان خود، به خوبی از دفاع حریف عبور کردیم. ایران از کناره ها موقعیت های خوبی ایجاد کرد که دو گل هم به این شکل زدیم و هوشمندانه و منطقی پیروز شدیم.

قایدی هنوز اول راه است

آیا بهتر نبود مهدی قایدی در زمانی که بازی گره خورده بود، وارد زمین می شد؟، رجب زاده در پاسخ به این پرسش بیان نمود: سرمربی تیم ملی صلاح تیم را بهتر می داند و باید برنامه های خود را با فراغ بال جلو ببرد. نباید توقع بازیکنان را بالا ببریم و تیم را تحت فشار بگذاریم. بازیکنانی که مقابل بحرین به میدان رفتند، تجربه فراوانی دارند و در لیگ های اروپایی می درخشند. قایدی هنوز اول راه بوده و زود است از او در بازی هایی با این اهمیت استفاده کنیم.

بعید می دانم قایدی به این راحتی بازی کند

وی با بیان اینکه قایدی بازیکنی جوان است و باید به موقع وارد زمین گردد، به خبرنگاران گفت: بازیکنان اصلی تیم ملی سال هاست در اوج بوده اند و اردوهای زیادی را گذرانده اند. نباید احساسی عمل کنیم و بعید می دانم قایدی به این راحتی بازی کند؛ مگر اینکه مربی در ملاقاتهایی که چندان مهم نیست، به او میدان بدهد. این بازی های حساس زمان استفاده از بازیکنان باکیفیت و باتجربه تیم ملی است.

حساسیت بازی با ایران برای عراقی ها مانند ملاقاتهای ما با عربستان است

کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص شرایط تیم ملی ایران در ادامه ملاقاتهای گروه C گفت: ما کمی حاشیه امنیت داریم، اما نباید فکر کنیم کارمان تمام شده است. بازی با عراق خیلی سخت تر از ملاقات مقابل بحرین است، اما بازیکنان ایران کیفیت بسیار بالاتری دارند. حساسیت عراقی ها برای ملاقات مقابل ایران مانند حساسیت بازی ما مقابل عربستان است. صرف نظر از صعود، عراقی ها کاملاً جنگنده و باتعصب مقابل ما به زمین می آیند و همواره می خواهند تیم ملی ایران را شکست بدهند.

بازیکنان ما از ترسی که داشتند، رها شده اند

رجب زاده با اشاره به تأثیر مثبت غلبه بر شاگردان هلیو سوزا در تیم ملی کشورمان توضیح داد: شکست بحرین روحیه بسیار خوبی برای بازیکنان ما ایجاد می نماید و بازیکنان تیم ملی از آن ترس و واهمه سابق رها شده اند. آنها با اعتمادبه نفس بازی می نمایند و با برنامه ای خوب می توانیم مقابل عراق به میدان برویم. همه نگران بودیم و می گفتیم بازی سختی داریم، اما تعصبی که همه به دنبال آن هستیم به دردمان می خورد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1976

به "رجب زاده: حساسیت بازی با ایران برای عراقی ها مانند ملاقات ما با عربستان است، ملی پوشان از ترس ابتدای مسابقات رها شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رجب زاده: حساسیت بازی با ایران برای عراقی ها مانند ملاقات ما با عربستان است، ملی پوشان از ترس ابتدای مسابقات رها شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید