روحانی: محدودیت های کلی از شنبه آینده در سراسر کشور اجرا می گردد ، توضیحات رئیس جمهور در خصوص اجتماع مشهد

به گزارش تفطن، رئیس جمهور گفت: ما در هفته های جدید محدودیت های زیادی را ایجاد کردیم که هدف از آن این است که مردم لمس نمایند شرایط، فوق العاده است و همه باید یاری نمایند. ما باید سواد سلامت مردم را بالا ببریم.

روحانی: محدودیت های کلی از شنبه آینده در سراسر کشور اجرا می گردد ، توضیحات رئیس جمهور در خصوص اجتماع مشهد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: نزدیک 9 ماه است با این معضل روبرو هستیم که متاسفانه با بروز موج جدید مشکلاتی ایجاد نموده است.

ما در هفته های جدید محدودیت های زیادی را ایجاد کردیم

وی ادامه داد: ما در هفته های جدید محدودیت های زیادی را ایجاد کردیم که هدف از آن این است که مردم لمس نمایند شرایط فوق العاده است و همه باید یاری نمایند. ما باید سواد سلامت مردم را بالا ببریم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه باید پروتکل ها را رعایت نمایند، گفت: دولت الکترونیک باید لحظه به لحظه توسعه پیدا کند. ما هرچیزی می توانیم را باید به فضای دیجیتال و مجازی ببریم.

اگر مصوباتی را ابلاغ کنیم و اجرا نگردد با اقلیتی که اجرا نکردند باید برخورد گردد

روحانی تاکید نمود: خستگی که برای کادر درمان ایجاد شده را نیرو های مسلح می توانند کم نمایند. ما اگر مصوباتی را ابلاغ کنیم و اجرا نگردد با اقلیتی که اجرا نکردند باید برخورد گردد.

وی با اشاره به اینکه این ویروس فعلا هست، گفت: باید تجمع و تردد به حداقل برسد. در بسیاری از شهر ها با تجمع مشکل ایجاد نموده است. در بعضی روز ها مشهد از تهران وضعش بدتر بود. مساله بیمار یابی بسیار مهم است. این هایی که به این بیماری مبتلا می شوند حدود 80 درصد اصلا علامت ندارند راه این است که تست تشخیصی را بالا ببریم.

از شنبه هفته آینده طرح محدودیت های کلی در سراسر کشور اجرایی می گردد

روحانی بیان داشت: برای جداسازی و قرنطینه باید فرد در جایی برود قرنطینه گردد و مراقبت کنیم. ناچاریم محدودیت ها را افزایش دهیم. امروز تصمیمات کلی گرفتیم و محدودیت هایی را از شنبه آینده برای کل کشور در نظر گرفتیم. طرحی است که اساس آن تا خاتمه کرونا ادامه دارد. ما راهی جز از مراقبت از خود و خانواده و دوستان نزدیک خود نداریم.

وی گفت: در طرحی که کلیات آن تصویب شده و از اول آذر اجرایی می گردد درسته که ظهور و بروز آن در تعطیلات بعضی مشاغل و آموزش و جریمه ظهور و بروز پیدا می نماید و با همه این تعطیلات مردم احساس نمایند شرایط مهم است، اما واقعیت این است که یک هشدار برای مردم است. این ویروس، ویروس اسفند و فروردین نیست و جهش یافته است. وزارت بهداشت گفته است که این ویروس 9 برابر شده است.

ادامه دارد ...

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1615

به "روحانی: محدودیت های کلی از شنبه آینده در سراسر کشور اجرا می گردد ، توضیحات رئیس جمهور در خصوص اجتماع مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: محدودیت های کلی از شنبه آینده در سراسر کشور اجرا می گردد ، توضیحات رئیس جمهور در خصوص اجتماع مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید