شایعه جنجالی؛ ماشین سازی با پرسپولیس تبانی کرده بود؟

به گزارش تفطن، خبرنگاران: رقابت های هفته بیست و نهم لیگ برتر فردا، یکشنبه، برگزار می شود و در حساس ترین بازی تیم های پرسپولیس و تراکتور به مصاف هم می فرایند. با این حال، در فضای مجازی نه صحبت از بازی با تراکتور، بلکه اتفاقات دیدار با ماشین سازی، دیگر تیم تبریزی است که جنجال زیادی به پا کرده است.

شایعه جنجالی؛ ماشین سازی با پرسپولیس تبانی کرده بود؟

به گزارش خبرنگاران، پرسپولیس در هفته بیست و هشتم پیروز شد با 5 گل از سد ماشین سازی در تبریز عبور کند و به صدرنشینی اش ادامه دهد. با این حال بعد از آن پیروزی پرگل جوی در فضای مجازی شکل گرفت که گویی عده ای از بازیکنان ماشین سازی تبانی کرده و مقابل پرسپولیس کم کاری کرده اند.

مشخصا البته نام امین اسدی، بازیکن سابق پرسپولیس هم در این میان مطرح شده و مخالفان باشگاه پرسپولیس ادعا می کنند این بازیکن که یکی دو موقعیت خوب داشته عمدا توپ هایش را به بیرون زده تا مسئله ای برای باشگاه سابقش به وجود نیاید.

این شایعات در روز های اخیر آن قدر جریان داشته که حالا پایش به برنامه های تلویزیونی هم گشوده شده است. همین شب گذشته بود که در برنامه فوتبال برتر این ادعا مطرح شد و سپس با روی خط آمدن علیرضا اکبرپور، مربی ماشین سازی درباره اش صحبت شد. اکبرپور که خودش روزگاری در استقلال بازی کرده است چنین شایعه ای را، اما کاملا بی اساس و کذب خواند و درباره تعویض بازیکنان خط حمله اش که بی مورد با شایعه تبانی با پرسپولیس نبود هم توضیح داد.

علیرضا اکبرپور سرمربی ماشین سازی تبریز درباره حواشی این فصل و دیدار هفته گذشته مقابل پرسپولیس توضیحاتی را ارائه کرد: شما خودتان در جریان شرایط تیم ما هستید و متاسفانه توی شانزده تیم لیگ برتری، چهارده تیم منتظر این بودند که ما جلوی پرسپولیس را بگیریم و نگذاریم که قهرمان شوند، حالا نمی دانم علت آن چیست و برای چه این جو وجود دارد و کاری به این مسئله ندارم؛ اما ما با تمام وجود رفتیم و اگر 10 دقیقه اول بازی را هم نگاه کنید، 3 موقعیت داشتیم که می توانستیم به گل برسیم. تمام تلاش بچه های ما این بود که بتوانیم از پرسپولیس نتایج بگیریم، حتی یک امتیاز که شایستگی تیم مان را برسانیم که جایگاه انتهای جدول نیست.

متاسفانه فوتبال همین است، شما می بینید روزی برزیل در زمین خودش، هفت گل از آلمان می خورد و روز دیگر اسپانیا در زمین خودش شش گل از آلمان می خورد؛ این ها طبیعت فوتبال است و شیرینی فوتبال هم در این چیزهاست. آن روز هم ما رفته بودیم که مقابل پرسپولیس خودمان را اثبات کنیم و نتیجه بگیریم و شایستگی مان را نشان بدهیم، متاسفانه، اما نشد. بچه های ما تمام توان شان را برای بازی گذاشتند، ما بازی های قبلی مقابل سپاهان، فولاد و مس رفسنجان بازی خوبی را کرده بودند و انتظارات بالا رفته بود.

اما تمام بچه های ما توان شان را گذاشته بودند، به نظر من، چون فاصله بازی ها هم کم است، آن توانی که بتوانند پشت سر هم بازی کنند، چون نفرات مان کم است، ما واقعا کمبود بازیکن داریم و همه می دانند؛ تیم نیم فصل اول با تیم نیم فصل دوم تفاوت زیادی دارد، موقعی هم که ما آمدیم خیلی ها رفته بودند و 3-4 بازیکن خوب ماشین سازی را هم تراکتور گرفته بودند؛ نفراتی هم که برای ماشین سازی اضافه شدند، مصدوم بودند! نفراتی بودند که نمی توانم بگویم بد بودند مثل رضا آذری و ...، اما مصدوم بودند و به درد ما نخوردند.

خیلی از بازیکنان ما، اولین بازی شان مقابل پرسپولیس بود و طبیعت فوتبال همین است، خود من وقتی اولین بار در لیگ برتر مقابل تیم های بزرگ بازی کردم، استرس و فشار بازی خیلی به من تاثیرگذار گذاشت و حتی در بازی فکر می کردم پاهایم آتش گرفته است؛ در حالی که بازی شروع نشده بود، بازی ماشین سازی با استقلال تهران در جام حذفی، من احساس می کردم پاهایم آتش گرفته و بند کفش هایم را شُل می کردم، اما می دیدم که این چنین نیست. بازیکنان ما هم الان خیلی هایشان اولین بازی یا شاید دومین بازی شان بود. چهارده تیم لیگ برتری همه منتظر کسب نتیجه ما مقابل پرسپولیس بودند.

همه تیم های لیگ برتر منتظر نتیجه گیری مقابل پرسپولیس بودند و این مسئله فشار را روی بازیکنان ما بیشتر کرد؛ شرایطی که ما داشتیم، باشگاه مالکیتش عوض شده بود، در این چند هفته گذشته شرایط طوری بود که تا مدیریت نو بیاید و سیستم کار را به دست بگیرد زمان می برد؛ مدیریت نو که آمدند، دو بار پرداختی داشتیم که قبل بازی پرسپولیس قرار بود سومین پرداختی باشد، اما حساب هایمان مشکلاتی داشت و باز نشده بود، شرایط جوری بود که پرداختی ها با تاخیر انجام شود.

برای من راحت ترین مسئله این است که مثل خیلی ها به گردن بازیکنان بیندازم و بگویم کم کاری کرده اند و کم فروشی کردند و تبانی کردند؛ اما وجدان من قبول نمی کند. شاید بعضی ها ناراحت یا شادمان شوند، اما برای من مهم نیست، بلکه برای من مهم وجدانم است که به کسی تهمت نزنم و اتهام نزنم. هر فردی اگر واقعا احساس تبانی می کند و کسی کم کاری کرده، با فیلم و سند برود شکایت کند و اثبات کند. اما من علیرضا اکبرپور نمی توانم به کسی اعتراض کنم چرا که توپ را به بیرون زدی، من خودم یک بغل پای ساده را که آسان ترین کار ممکن بود را بیرون زدم، چجوری بیایم و تهمت بزنم؟

اگر کسی عمداً به بیرون زده باشد، خودش می داند و خدای خودش، من چنین احساسی ندارم و به کسی هم تهمت نمی زنم. 13-14 بازیکن دارم و به آن ها اعتماد دارم و می دانم که همه وجودشان را گذاشته اند. من در بین دو نیمه، دو تعویض کردم، علت آن چیزی نبود جز این که ما اخراجی داده بودیم و مجبور شدم که سیستم عوض کنم، چون فشار حریف هم زیاد بود و مجبور بودم که تغییر و تحولی را در میدان بدهم. مجبور بودم نفراتی را بیاورم که بتوانم تیمم را دفاعی تر کنم و شرایط را به نوعی جمع و جور کنیم و به گل برسیم.

من تعویض هایم بابت این بوده نه این که مثلا امین اسدی توپ را به بیرون زده باشد، نه واقعا بخاطر این که ما یک نفر اخراجی داریم و مجبوریم از حمله کم کنیم و به هافبک ها اضافه کنیم. من نمی توانم تهمت بزنم، هر کسی که می تواند باید بیاید اثبات کند. باشگاه ماشین سازی بیانیه داده و از همه بازیکنان حمایت کرد، که بهترین کار این است. دو بازی مانده و باید اندک بازیکنانی که داریم با روحیه و احساسات شان بازی نکنیم. در دو بازی باقیمانده، یک بازی با پیکان داریم که یکشنبه برگزار می شود و هفته پایانی مقابل صنعت نفت آبادان.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2037

به "شایعه جنجالی؛ ماشین سازی با پرسپولیس تبانی کرده بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایعه جنجالی؛ ماشین سازی با پرسپولیس تبانی کرده بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید