لاوروف: اتهام زدن به ایران دردی را دوا نمی کند

به گزارش تفطن، وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر اینکه اتهامات بی اساس تنها باعث افزایش تنش در منطقه می شوند، خواهان تحقیقات کامل بر سر حمله به تاسیسات نفتی عربستان شد.

لاوروف: اتهام زدن به ایران دردی را دوا نمی کند

به گزارش ایسنا، به نقل از ترند، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز پنج شنبه در مورد اتهام زنی های آمریکا به ایران در مورد دست داشتن در حمله به تاسیسات آرامکو عربستان گفت: تا آنجایی که من می دانم تحقیقات کاملی بر سر این مسئله در جریان است. باید از اینکه تحقیقات بی طرفانه صورت بگیرند، اطمینان حاصل گردد؛ چراکه طرح اتهامات بی اساس دردی را دوا نخواهد کرد و تنها تنش های موجود در منطقه را افزایش می دهد.

در پی وقوع یک حمله پهپادی گسترده انصارلله یمن به تاسیسات نفتی آرامکو واقع در شرقی ترین نقطه عربستان مقامات آمریکایی و سعودی با ادعای این که حوثی ها نمی توانسته اند بدون یاری جمهوری اسلامی چنین عملیاتی را انجام دهند، کوشش دارند ایران را عامل این حمله معرفی نمایند.

سازمان ملل اعلام نموده است که تحقیقاتی بین المللی درباره عامل حمله اخیر به عربستان انجام خواهد داد.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران با رد این ادعاها علیه کشورمان اظهار کرد: از نظر من موضوع بسیار روشن است و این اتفاق بین دو کشور (عربستان و یمن) در حال درگیری با یکدیگر اتفاق افتاده است، یک طرف درگیری ها که یمنی ها هستند به صراحت اعلام نمودند که این کار را انجام داده اند. به نظرم موضوع اتهام زنی به ایران کاملا روشن است و این ادعاها و اتهامات به طور جدی و قطعی رد می گردد. از طرف دیگر فکر می کنم طرح چنین ادعاهایی نیز به جایی نخواهد رسید. چرا که هیچ سندی برای اثبات آنها وجود ندارد و می توان هر کسی را بدون ارائه دلیل متهم کرد؛ اقدام عربستان نیز در این چارچوب است.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید دارد که راه چاره بحران یمن انتها دادن به این جنایت ها و درگیری ها و انجام گفت وگوهای یمنی یمنی است، گفت: ایران از ابتدای بحران یمن طرح چهار ماده ای خود برای راه چاره سیاسی یمن اعلام نمود و آنهایی که به قدرت نظامی آنقدر می نازیدند که حاضر نشدند طرح سیاسی را بپذیرند اکنون باید پاسخ دهند که چرا در شرایط کنونی قرار گرفته ایم. هنوز دیر نیست و هنوز این امکان وجود دارد که با راه چاره صلح آمیز و با مذاکره بحران یمن را انتها دهیم تا این جنایات انسانی انتها پیدا نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 644

به "لاوروف: اتهام زدن به ایران دردی را دوا نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: اتهام زدن به ایران دردی را دوا نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید