هشدار سازمان ملل درباره وقوع جنگ منطقه ای در لیبی

به گزارش تفطن، فرستاده موقت سازمان ملل به لیبی درباره احتمال وقوع جنگ منطقه ای در این کشور به دلیل حضور عوامل خارجی متعدد هشدار داد.

هشدار سازمان ملل درباره وقوع جنگ منطقه ای در لیبی

به گزارش به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، استفانی ویلیامز فرستاده موقت سازمان ملل به لیبی امروز در سفر خود به انگلیس از هراس مردم لیبی به دلیل احتمال وقوع جنگی منطقه ای با حضور عوامل خارجی متعدد گفته است.

ویلیامز در سخنان امروز خود تاکید داشت: مردم لیبی می ترسند. آن ها از جنگ خسته شده و خواستار صلح هستند. از طرفی نیز آن ها در هراسند که سرنوشتشان به دست خودشان رقم نخورد.

همچنین این فرستاده موقت سازمان ملل به لیبی با تاکید بر کوشش مردم این کشور برای توقف درگیری ها و شروع روندی سیاسی هشدار داد که تنها جایگزین برای این امر نابودی کشور است و اضافه نمود: به دلیل حضور عوامل متعدد خارجی کشور لیبی در آستانه جنگی منطقه ای است.

ویلیامز در ادامه اضافه نمود: آنچه که اکنون رخ می دهد جنگی داخلی توام با نبردی میان رقبای خارجی است و البته مردم لیبی حاکمیت خود را در آن از دست داده اند.

او در ادامه اذعان داشت تا زمانی که آن نبرد میان رقبای خارجی وجود دارد انتهای برای جنگ داخلی در لیبی نخواهد بود.

در ادامه فرستاده موقت سازمان ملل به لیبی با اشاره به این مسئله که کوشش کافی برای جلوگیری از قاچاق سلاح- مانند ارسال جنگنده و پهپاد- و اقدامات بازدارنده برای روانه کردن مزدوران به لیبی انجام نشده است تاکید نمود تا انتها مسئولیتش در این مقام کوشش هایی برای برقراری آتش بس در لیبی خواهد داشت و با جداکردن نیرو های دولت وفاق و ارتش ملی لیبی منطقه خلع سلاح در مرکز کشور ایجاد خواهد نمود.

روز گذشته هیئت سازمان ملل برای حمایت از لیبی خواستار آزادی اسماعیل ابو زریبه (خبرنگار) شد که در یک دادگاه نظامی در شهر بنغازی در شرق لیبی حکم 15 سال حبس برای او بریده شده بود.

در بیانیه فیسبوکِ این هیئت آمده است بازداشت و محاکمه این خبرنگار نقض قوانین لیبی و عدم پایبندی بین المللی این کشور به حق محاکمه عادلانه و حق آزادی بیان و آزادی اندیشه را نشان می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1443

به "هشدار سازمان ملل درباره وقوع جنگ منطقه ای در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان ملل درباره وقوع جنگ منطقه ای در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید