همه قاره اروپا به نخست وزیر جدید یونان نگاه می نمایند

به گزارش تفطن، خبرنگاران: نخست وزیر ایتالیا در پیغام تبریکی برای نخست وزیر جدید یونان تاکید نمود که کل قاره اروپا در حال نگاه کردن به آلکسیس تسیپراس هستند.

همه قاره اروپا به نخست وزیر جدید یونان نگاه می نمایند

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل تفطن به نقل از رویترز، آلکسیس تسیپراس روز گذشته رسما به عنوان نخست وزیر جدید یونان، سوگند یاد کرد و دولت ائتلافی جدید را با حزب یونانی های مستقل، تشکیل داده است.

متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا با ارسال نامه تبریک به تسیپراس، تاکید نمود: چالش هایی که با آن روبرو هستید، واقعا سخت است. همه قاره اروپا، تحولات سیاسی یونان را دنبال می نماید.

رنتسی همیشه از رهبران اتحادیه اروپا خواسته است تا به جای تمرکز بر سیاست های ریاضتی، بر رشد مالی متمرکز شوند. نخست وزیر ایتالیا نیز برای کاهش بدهی دو هزار میلیارد یورویی این کشور با چالش های زیادی روبرو است. ایتالیا نیز با سومین رکود مالی در 6 سال اخیر روبرو شده است.

بحران بدهی یونان، ایتالیا را در سال 2011 میلادی تا آستانه ورشکستگی پیش برد. همه این تحولات موجب می گردد که رنتسی به یک متحد احتمالی برای نخست وزیر جدید یونان تبدیل گردد.

حزب سیریزا در انتخابات اخیر یونان با کسب بیش از 36 درصد آرا به پیروزی رسیده است. پیروزی حزب چپگرای سیریزا در انتخابات یونان، این کشور را در آستانه خروج از منطقه یورو و اختلاف با وام دهندگان بین المللی بر سر اجرای سیاست های ریاضتی قرار داده است.

تسیپراس پس از پیروزی در انتخابات، بار دیگر قول داده است تا به کوشش خود برای مذاکره مجدد با وام دهندگان بین المللی در مورد وام 240 میلیارد یورویی، ادامه دهد.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 522

به "همه قاره اروپا به نخست وزیر جدید یونان نگاه می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه قاره اروپا به نخست وزیر جدید یونان نگاه می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید