واکنش وزیر دادگستری به توقیف اموال ایران در کانادا: مقابله به مثل می کنیم

به گزارش تفطن، ایرنا نوشت: وزیر دادگستری در مورد اقدام دولت کانادا در توقیف اموال و دارایی های ایران، گفت: این اقدام کاملا غیرقانونی است و به آن مقدار که امکان داشته باشد و ضوابط قانونی بین الملل اجازه دهد، مقابله به مثل خواهیم کرد.

واکنش وزیر دادگستری به توقیف اموال ایران در کانادا: مقابله به مثل می کنیم

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

سیدعلیرضا آوایی شامگاه دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری استان زنجان در جمع تفطن، اضافه کرد: هم قوه قضائیه و هم دولت از زمان دریافت این خبر، مشغول آنالیز موضوع و استدلال ها هستند.

وی با بیان اینکه کارهای بین الملل، کارهای سنگین و زمان بر است، ادامه داد: پیگیری این موضوع به مطالعات فراوانی احتیاج دارد و نباید اقدام احساسی و شتاب زده انجام داد.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همکاری های ایران در سطوح بین المللی برای انتقال زندانیان ایرانی خارج از کشور رو به گسترش است، گفت: نهایت کوشش ما این است که تا حد امکان زندانیان ایرانی خارج از کشور را به داخل کشور انتقال دهیم تا مسئله ای برای خانواده آن ها ایجاد نگردد.

وی اضافه کرد: انتقال زندانیان ایرانی به صورت مرتب پیگیری می گردد و موافقت نامه استرداد و انتقال محکومان و مجرمان نیز با تعداد قابل توجهی از کشورها به انجام رسیده است.

آوایی در پاسخ به اینکه بیشترین آن ها در کدام کشورها است، گفت: تعداد زندانیان ایرانی در بعضی کشورها انگشت شمار بوده اما در بعضی کشورها مانند ترکیه، بیشتر است.

وی در مورد جرم زندانیان ایرانی خارج از کشور، گفت: جرم زندانیان در هر کشور متفاوت است و بعضی مربوط به مواد مخدر و بعضی دیگر نیز ورود غیرمجاز به آن کشورها بوده و جرم های دیگری نیز است.

وزیر دادگستری گفت: در سال 97 و سال جاری تا کنون تعداد قابل توجهی از زندانیان ایرانی خارج از کشور از جمله از کشورهای آسیای میانه به ایران منتقل شدند.

23231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 530

به "واکنش وزیر دادگستری به توقیف اموال ایران در کانادا: مقابله به مثل می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر دادگستری به توقیف اموال ایران در کانادا: مقابله به مثل می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید