وزیر کشور: تصمیم نهایی برگزاری نماز عید فطر با ستاد ملی مبارزه با کروناست

به گزارش تفطن، وزیر کشور با اشاره به پیشنهاد برگزاری نماز عید فطر در شهرستان های سفید، زرد و یا تمام کشور گفت: باید دریافت این تصمیم را به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارجاع دهیم.

وزیر کشور: تصمیم نهایی برگزاری نماز عید فطر با ستاد ملی مبارزه با کروناست

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران،

دکتر عبدالرضا رحمانی امروز چهارشنبه پس از برگزاری هجدهمین نشست کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا که با حضور اعضا و نمایندگان دستگاه ها و نهاد های مختلف در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار گردید، گفت: در جلسه امروز در باره موضوعاتی نظیر برگزاری مراسم روز جهانی قدس، نماز عید فطر، بازگشایی حرم های مطهر و کنکور سراسری بحث و مصاحبه های جدی صورت گرفت.

وی اضافه نمود: از آنجا که وظیفه کمیته اجتماعی و انتظامی تصمیم سازی است نه تصمیم گیری، مقرر شد جمع بندی این نشست به صورت پیشنهاد برای اتخاذ تصمیمات نهایی به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا (که ریاست آن را دکتر حسن روحانی رییس جمهوری بر عهده دارد)، ارایه گردد.

وزیر کشور توضیح داد: به همین دلیل، تصمیم گیری نهایی در خصوص چگونگی برگزاری روز جهانی قدس، نماز عید فطر و بازگشایی حرم های مطهر در ستاد ملی کرونا انجام می گردد.

رحمانی فضلی یکی از محور های مهم نشست امروز کمیته اجتماعی و انتظامی را نحوه برگزاری مراسم نماز عید فطر در سطح کشور بیان نمود و گفت که در این زمینه، سه پیشنهاد مختلف در جلسه وجود داشت.

وی اضافه نمود: یک پیشنهاد این بود که نماز عید فطر فقط در شهر هایی که دارای شرایط سفید و کم خطر از نظر شیوع بیماری کرونا هستند، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فضای باز برگزار گردد.

وزیر کشور اضافه نمود: پیشنهاد دیگر، برگزاری نماز عید فطر با رعایت همان شرایط بهداشتی و حضور در فضای کاملا باز در شهر های دارای شرایط سفید و زرد بود که بیش از 400 شهر را در کشور شامل می گردد.

وزیر کشور توضیح داد: در نشست امروز پیشنهاد سومی هم مطرح شد که نماز عید سعید فطر در کل کشور با رعایت همه پروتکل های بهداشتی، فقط در فضای باز همه مساجد در کشور برگزار گردد.

رحمانی فضلی گفت: همه این موارد، در ستاد ملی کرونا مورد بحث و آنالیز قرار خواهد گرفت و در آنجا، تصمیم قطعی در این زمینه اتخاذ خواهد شد.

وی با بیان اینکه در نشست امروز دیدگاه های متفاوتی درباره موضوعات یادشده مطرح شد، اما باید در باره هر کدام، جامع نظریات را در نظر بگیریم، توضیح داد: مردم ایران مشتاق حضور در حرم های مطهر و منتظر بازگشایی آن هستند و این امری کاملا روشن است، اما در این زمینه، بایستی همه جوانب را جامع ملاحظه کرد.

وزیر کشور اضافه نمود: باید در خصوص بازگشایی آستان های مذهبی به ویژه حرم امام رضا (ع) همه جوانب مساله را در نظر بگیریم، زیرا در این زمینه، مساله ازدیاد مسافرت ها و فعالیت رستوران ها، هتل ها و بازار را داریم و به همین دلیل، باید موضوع را به صورت همه جانبه در نظر بگیریم تا بتوانیم تصمیمی درست و منطقی اتخاذ کنیم.

هجدهمین جلسه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در نشست امروز خود که با حضور اعضا و نمایندگان بخش های مختلف برگزار گردید، به آنالیز چهار موضوع نحوه برگزاری مراسم روز جهانی قدس، نماز عید سعید فطر، چگونگی بازشدن اماکن متبرکه و مقدس و برگزاری کنکور سراسری اختصاص داشت.

در این نشست علاوه بر اعضای ثابت کمیته که از دستگاه های مختلف اجرایی و نهاد های امنیتی و انتظامی هستند، علی رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت و نمایندگان تولیت های آستان قدس رضوی (مشهد)، آستان حضرت معصومه (س) قم، شاهچراغ شیراز و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شهر ری به عنوان مهمان حضور داشتند که دیدگاه های خود را در باره چگونگی بازگشایی اماکن مقدس بیان نمودند.

ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور هم در باره نحوه برگزاری آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در تاریخ های اعلام شده توضیحاتی ارایه کرد.

دکتر علی رضا رئیسی معاون بهداشت و دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست، دیدگاه های وزارتخانه متولی امر درمان بیماری کرونا را در باره مسایل مطروحه به اطلاع وزیرکشور و اعضای کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا رساندند.

در این نشست مقرر شد نتایج این جلسه پس از آنالیز و تصویب نهایی در نشست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در چند روز آینده به اطلاع مردم برسد.

اعضای نشست با این حال متفق القول بودند که هر نوع تصمیمی در زمینه بازگشایی اماکن مختلف در کشور باید با رعایت جوانب و ملاحظات مبتنی بر رعایت سه اصل تامین سلامت، امنیت و مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه اتخاذ گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1300

به "وزیر کشور: تصمیم نهایی برگزاری نماز عید فطر با ستاد ملی مبارزه با کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: تصمیم نهایی برگزاری نماز عید فطر با ستاد ملی مبارزه با کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید