کره شمالی تهدید کرد از توافقنامه نظامی با کره جنوبی خارج می گردد

به گزارش تفطن، کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی تهدید کرد اگر کره جنوبی به انتشار و توزیع اوراق و بیانیه ها علیه این کشور ادامه دهد، پیونگ یانگ از توافقنامه نظامی دوجانبه خارج خواهد شد.

کره شمالی تهدید کرد از توافقنامه نظامی با کره جنوبی خارج می گردد

به گزارش خبرگزاری کره شمالی، خواهر رهبر کره شمالی در بیانیه ای از توزیع برگه ها و اوراق تبلیغاتی در منطقه مرزی دو طرف توسط فعالان مدنی و گروه های ضد کره شمالی علیه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعتراض نموده است.

این توافقنامه را مون جائه این رییس جمهور کره جنوبی و رهبر کره شمالی در سال 2018 میلادی برای کاهش دشمنی و سرانجام دادن به برخوردهای نظامی امضا کردند ولی مفاد آن هنوز کاملا اجرایی نشده است.

بعضی از فعالان کره جنوبی در روزهای اخیر اقدام به انتشار اوراق و بادکنک های تبلیغاتی در منطقه مرزی با کره شمالی نموده اند و خواهر رهبر کره شمالی تهدید نموده است که این کار اگر ادامه یابد پیونگ یانگ از توافق نظامی خارج می گردد و دفتر ارتباطی در مجتمع مرزی دو کشور را تعطیل می نماید.

فعالان و گروه های ضد کره شمالی با استفاده از این اقدام تبلیغاتی عمدتا به دنبال اعتراض به برنامه هسته ای نظامی کره شمالی و انتقاد از حقوق بشر در آن کشور هستند.

در بیانیه خواهر رهبر کره شمالی آمده است که اگر کره جنوبی جلوی چنین اقدامی را نگیرد بهای سنگینی پرداخت خواهد نمود. او همچنین از این فعالان به عنوان تفاله هایی یاد نموده است که در دولت کره جنوبی نفوذ نموده اند.

پس از امضای توافقنامه نظامی دو طرف، روابط دو کشور تا اندازه ای بهبود و تنش های مرزی کاهش یافت و بخش هایی از پاسگاه ها و تسلیحات مرزی جمع آوری شد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1420

به "کره شمالی تهدید کرد از توافقنامه نظامی با کره جنوبی خارج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی تهدید کرد از توافقنامه نظامی با کره جنوبی خارج می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید