آمریکا از فیلیپین در برابر هرگونه تنش با چین حمایت خواهد نمود

به گزارش تفطن، خبرنگاران: فرمانده نیروی دریایی آمریکا تاکید نمود، واشنگتن در صورت بروز هرگونه تنش بین فیلیپین و چین در آبهای دریای جنوبی چین از فیلیپین حمایت خواهد نمود.

آمریکا از فیلیپین در برابر هرگونه تنش با چین حمایت خواهد نمود

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تفطن به نقل از رویترز؛ اظهارات دریادار جاناتان گرینرت فرمانده نیروی دریایی آمریکا در حمایت از فیلیپین بر ضد چین صریح ترین اظهارنظر یک مقام رسمی آمریکا در مورد حمایت واشنگتن از ارتش فیلیپین در صورت بروز هرگونه رویارویی با چین در آبهای مورد اختلاف دو کشور در دریای جنوبی چین به شمار می رود.

بر اساس این گزارش فرمانده نیروی دریایی آمریکا در سخنانی در کالج دفاع ملی فیلیپین در پاسخ به سئوالی در مورد ادامه تنش ها در روابط چین و فیلیپین بر سر مالکیت جزایر واقع در دریای جنوبی چین، تاکید نمود، بی شک ما به شما یاری خواهیم کرد. من دقیقا نمی دانم نوع یاری آمریکا به فیلیپین چگونه خواهد بود ولی منظور من این است که آمریکا برای یاری به فیلیپین تعهد دارد و علت اصلی آن پیمان دفاعی بین دو کشور است.

چین ادعای مالکیت 90 درصد دریای جنوبی چین را مطرح نموده است. این دریا 10 درصد ماهیگیری دنیا را در اختیار دارد. تایوان؛ مالزی،فیلیپین، برونئی و ویتنام نیز مدعی مالکیت بخشی از این دریا هستند. فیلیپین اختلاف خود با چین بر سر مالکیت دریای جنوبی چین را در کنوانسیون حقوق دریایی سازمان ملل مطرح نموده ولی چین از شرکت در نشست ویژه رسیدگی به این پرونده خودداری نموده است. چین ادعاهای فیلیپین را در مورد مالکیت جزایر دریای جنوبی چین رد نموده و بر این باور است که این اقدام فیلیپین موجب تشدید تنش در منطقه خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی آمریکا گفت، آمریکا از اقدام فیلیپین در طرح این موضوع در سازمان ملل حمایت نموده و مخالف اقدامات تحریک آمیز چین است و برای برقراری آزادی دریانوردی در دریای جنوبی چین با متحدان خود همکاری خواهد نمود.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 625

به "آمریکا از فیلیپین در برابر هرگونه تنش با چین حمایت خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از فیلیپین در برابر هرگونه تنش با چین حمایت خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید