استفاده از عمق فضا در دکوراسیون

به گزارش تفطن، گاهی وقت ها ابعاد و اندازه اتاق های مختلف خانه دقیقا به همان اندازه که می خواهیم، خوب و ایده آل نیستند. ممکن است زیادی کوچک باشند یا در برخی مواقع اندازه مناسب و درستی نداشته باشند.

استفاده از عمق فضا در دکوراسیون

جهت دریافت خدمات بازسازی و نوسازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

در این موارد باید حتما درطراحی دکوراسیون روی نکاتی تکیه کنید که آزمون خود را پس داده اند. یکی از بهترین ایده ها که می توان در این باره ارائه کرد، به کارگیری عمق فضا در دکوراسیون داخلی است.

در این مطلب با ابزار لازم برای استفاده از عمق فضا آشنا می شوید.

چرا باید در طراحی داخلی از عمق فضا استفاده کنیم؟

اگر تابحال در اتاقی بوده اید که بیش از اندازه شلوغ و نامرتب بوده است ،حتما به اهمیت عمق فضا پی برده اید.

در مواقعی که فضای اتاق به یک المان کوچک و تاثیرگذار احتیاج دارد تا طراحی دکوراسیون متحول گردد، عمق فضا می تواند مهم ترین و مفید ترین راه برای ایجاد تغییر باشد.

رنگ ها، تفاوت ایجاد می نمایند

افزون بر اینکه رنگ ها می توانند هر کدام از اجزای دکوراسیون را به یکدیگر پیوند دهند، در ادراک احساسی حاصل از المان های دکوراتیو هم موثر خواهند بود. زمانی که در پی اضافه کردن عمق فضا به دکوراسیون هستید، می توانید با استفاده از کنتراست و تضاد رنگی بین اجزای دکوراتیو اتاق فاصله ایجاد و با این روش چشم بیننده را به خطای بصری دچار کنید تا محیط بزرگ تر دیده گردد.

در این موارد، سایه و روشن را کنار یکدیگر قرار دهید و با نشان دادن تضاد میان دو رنگ باعث شوید که رنگ های روشن، در مقایسه با نقاط تیره، وسعت بیشتری داشته باشند.

به وزن بصری توجه کنید

وقتی از وزن بصری صحبت می کنیم منظور، اضافه کردن لایه هایی از کاشی های طرحدار یا وسایل بافتی مثل کفپوش ها و فرش ها به محیط اتاق است. در واقع از این طریق توجه ها بیشتر به کف اتاق جلب می گردد و در اصطلاح وزن بصری فضا افزایش می یابد.

اگر اتاق های خانه کوچک و محدود باشد، سعی کنید تا جایی که می توانید با روشن تر کردن فضا ، آن را بازتر و وسیع تر نشان دهید. برای چنین فضا هایی باید از مبلمان و وسایل مینیمالیستی و ساده بهره ببرید.

ویژگی وجود آینه ها را نباید فراموش کنید

بی تردید به اهمیت وجود آینه ها در دکوراسیون خانه پی برده اید و به نقشی که در ایجاد عمق فضا دارند کاملا آگاهید. مکان و ابعاد آینه در دکوراسیون، بسیار مهم هستند. اگر می خواهید با به کارگیری آینه ها، عمق فضا را افزایش دهید، باید از شکل و اندازه های فانتزی و خاص صرف نظر کنید، و به جای آن از قاب های بزرگی از آینه ها بهره ببرید.

کار اصلی ما این است که با استفاده از بعضی روش ها، طراحی داخلی اتاق را به نحوی طراحی کنیم که بهتر خود را نشان دهند. بنابراین با روش های ساده و کوتاهی که در اینجا اشاره کردیم ، می توانید بخش زیادی از احتیاجهایتان را برآورده کنید.

منبع : برترین ها

برای دیدن مطالب بیشتر در خصوص معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از خبرنگاران دیدن کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1003

به "استفاده از عمق فضا در دکوراسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از عمق فضا در دکوراسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید