بازخوانی قوانین AFC در صورت انصراف از لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش تفطن، به گزارش خبرنگاران، انصراف نمایندگان فوتبال ایران از حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تا حد زیادی نهایی شده است و اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا قانون سلب میزبانی را تغییر ندهد، سپاهان، پرسپولیس، استقلال و شهرخودرو در لیگ قهرمانان به میدان نخواهند رفت.

بازخوانی قوانین AFC در صورت انصراف از لیگ قهرمانان آسیا

از سفر با تور سریلانکا ژانویه 2021 به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

خبرنگاران به بهانه این اتفاق، نگاهی به قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا در این زمینه انداخته است.

AFC در بخش 3 آیین نامه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، انصراف و کناره گیری تیم ها از مسابقات قبل از آغاز بازی ها را پیش بینی و جرایم و محرومیت هایش را قید نموده است.

در ماده 5.2 بخش سوم آیین نامه آمده است: در صورت انصراف و یا محرومیت از مسابقات، کمیته مسابقات AFC مسئول تصمیم گیری لازم بدون محدودیت است از جمله 5.2.1 جایگزینی یک باشگاه، 5.2.2 تغییر سیستم مسابقات و / یا 5.2.3 تغییر قوانین.

AFC در ماده بعدی خود تاکید نموده که تمام تصمیمات کمیته مسابقات در این ارتباط نهایی است و قابل استیناف و دادخواهی نیست.

در ماده 5.4 و 5.5 این بخش از آیین نامه به صراحت جریمه نقدی در صورت انصراف تیم ها قید شده است: هر باشگاه در صورتی که بیش از 30 روز مانده به اولین مسابقه اش انصراف بدهد، حداقل 10 هزار دلار جریمه می گردد. هر باشگاهی که کمتر از 30 روز تا آغاز اولین دیدارش انصراف بدهد، حداقل 20 هزار دلار جریمه خواهد شد.

در ماده 5.6 هم احتمال جرایم بیشتر پیش بینی شده است: کمیته انضباطی و اخلاق AFC می تواند حتی محرومیت های بیشتری را طبق صلاحدید، اعمال کند.

باتوجه به اینکه کمتر از 30 روز تا آغاز بازی های نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان باقی مانده است، قاعدتا ماده 5.5 آیین نامه شامل جریمه تیم های کشورمان می گردد؛ یعنی حداقل جریمه 20 هزار دلاری در انتظار هر یک از باشگاه ها خواهد بود.

همچنین AFC نحوه تغییر گروه هایی که تیم های ایرانی در آن حضور دارند را به سه ماده ای که در بالا به آن اشاره شد، محول نموده است یعنی جایگزینی تیم های دیگر، تغییر سیستم مسابقات و یا تغییر قوانین.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 939

به "بازخوانی قوانین AFC در صورت انصراف از لیگ قهرمانان آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازخوانی قوانین AFC در صورت انصراف از لیگ قهرمانان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید