بخشی از مسئولیت حاکمیتی بیمه به بخش خصوصی واگذار می گردد

به گزارش تفطن به نقل از بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی در نشست با مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد یک شرکت خصوصی بیمه گر گفت: تقویت بخش خصوصی از برنامه های جدی بیمه مرکزی است و بر اساس برنامه توسعه ششم قرار است بخش هایی از مسئولیت های حاکمیتی را به بدنه خصوصی صنعت بیمه واگذار کنیم.

بخشی از مسئولیت حاکمیتی بیمه به بخش خصوصی واگذار می گردد

وی با بیان اینکه باید نیروهای جوان و آینده دار را باور کنیم تا صنعت بیمه به رشد و بالندگی مورد انتظار برسد، اضافه کرد: حفظ اعتبار و ارزش برند شرکت های بیمه در گروی افزایش سطح توانگری است. نقدینگی در صنعت بیمه اهمیت ویژه ای دارد و اگر دارایی های شرکت های بیمه ای به نقدینگی مبدل و به گونه ای سرمایه گذاری گردد که خاصیت نقدشوندگی داشته باشند، در این صورت اطمینان داشته باشید که این صنعت به میزان کافی سودآوری خواهد داشت.

رییس کل بیمه مرکزی یادآور شد: سرمایه ها و نقدینگی صنعت بیمه باید در همین صنعت سرمایه گذاری گردد و من اعتقاد دارم بخش اعظمی از ظرفیت های صنعت بیمه باید فعال گردد.

وی با بیان اینکه شرکت های بیمه ای عملا نقش چتر حمایتی را در جامعه ایفا می نمایند، گفت: افزایش سرمایه شرکت های بیمه یک ضرورت جدی است؛ مسائل صنعت بیمه باید با تعامل نهاد ناظر، مدیران ارشد و سهامداران حل و فصل گردد تا جریان توسعه ای روان تر گردد.

رییس شورای عالی بیمه توضیح داد: با هدف گیری صحیح، استراتژی دقیق، تقویت زیرساخت و همچنین استفاده از نیروهای مجرب و متخصص، رسیدن به رده های بالای فهرست شرکت های برتر کشور دور از دسترس نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 202

به "بخشی از مسئولیت حاکمیتی بیمه به بخش خصوصی واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشی از مسئولیت حاکمیتی بیمه به بخش خصوصی واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید