تزریق بودجه و یارانه به کتابفروشان در کل بدنه صنعت نشر اثر دارد

به گزارش تفطن، به گزارش خبرنگاران ، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در گفت و گو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، اجرای طرح های توزیع یارانه کتاب به وسیله کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب) را یکی از پیروز ترین طرح های حمایتی دانست و گفت: در دوره های گذشته بخش عمده کتابفروشان استان فارس در این طرح ها حضور داشتند و موجب رضایت اصحاب فرهنگ و هنر استان بود و بسیاری از فعالان این حوزه به دنبال تمدید و افزایش سرانه آن بودند.

تزریق بودجه و یارانه به کتابفروشان در کل بدنه صنعت نشر اثر دارد

وی اضافه نمود: اجرای طرح های فصلی رونق بخشی را به همراه داشته است؛ بخصوص در این برهه زمانی که کرونا موجب شده به دلیل رعایت دستور العمل های بهداشتی کمتر بیرون بیاییم و بیشتر در خانه باشیم رضایت مردم را به دست آورده است.

سهرابی با بیان اینکه استقبال مردم و کتابفروشان از طرح های فصلی خرید کتاب رشد خوبی داشته است، عنوان نمود: با توجه به استقبالی که مردم از نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران داشتند، شاهد تغییر الگوی رفتاری مردم در خریداری کتاب هستیم زیرا در مدت یکسال اخیر زیست بوم آن ها تغییر نموده و خریدهای آنلاین در حوزه فرهنگی و مالی رشد داشته است.

وی یادآور شد: اجرای طرح های فصلی مثل زمستانه کتاب که این روزها شاهد برپایی آن هستیم و اختصاص یارانه موجب ترویج و اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان مردم جامعه شده است و ما به اهداف کلان در حوزه تخصیص یارانه نزدیک شده ایم.

سهرابی با اشاره به پایتخت کتاب بودن استان فارس نیز گفت: سال جاری ما پایتخت کتاب بودیم و این موضوع برای سال آینده هم تمدید شد، در این میان مردم فارس انتظار دارند که بتوانیم فعالیت های مستمر و چشمگیری داشته باشیم و به نظرم اجرای طرح های حمایتی می تواند یاری خوبی به مردم باشد.

وی با بیان اینکه امیدوارم اجرای این طرح ها مستمر باشد، ادامه داد: امیدوارم بودجه هایی که برای طرح های فصلی پیش بینی شده است همچنان به کتابفروشان تزریق گردد تا نتایج و اثر آن در کل بدنه صنعت نشر جاری و ساری گردد و ما شاهد نتایج و برکات آن باشیم.

سهرابی در انتها گفت: دولت طی سال های اخیر در حوزه فرهنگ و کتابخوانی سنگ تمام گذاشته و با پیش بینی طرح ها و برنامه های مختلف کوشش نموده است با توجه به توان مالی مردم با تزریق یارانه فرهنگ کتابخوانی را ارتقا دهد تا سرانه مطالعه افزایش پیدا کند.

طرح زمستانه کتاب از نهم تا شانزدهم اسفند ماه در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور ادامه دارد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1808

به "تزریق بودجه و یارانه به کتابفروشان در کل بدنه صنعت نشر اثر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق بودجه و یارانه به کتابفروشان در کل بدنه صنعت نشر اثر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید