تعبیر خواب توالت (دستشویی)

به گزارش تفطن، با تعبیر خواب دستشویی، تعبیر خواب مستراح، تعبیر خواب توالت عمومی، تعبیر خواب شستن دستشویی، تعبیر خواب کاسه توالت و تعبیر خواب چاه توالت همراه ما باشید.

تعبیر خواب توالت (دستشویی)

به گفته معبران غربی دیدن مکانی بمانند توالت که محلی برای دفع ادرار و مدفوع انسان است در خواب بیانگر نیازهای اساسی فرد بیننده خواب است. این نیازها ممکن است وجود داشته باشند و یا شما در آینده با آن ها روبرو شوید. دیدن توالت در خواب نشانه این است که بایستی احساسات ناخوشایند و قدیمی خود را کنار گذارید همانگونه که در دستشویی به ادرار اجازه خارج شدن از بدن خود را می دهید.

تعبیر خواب دستشویی (مستراح)

حضرت امام جعفر صادق فرماید:

دیدن توالت در خواب بر پنج وجه بود:

 1. مال حرام.
 2. عیش و زندگی دنیا.
 3. خزینه (خزانه و انبار).
 4. شروع در حرام.
 5. زن خادمه و حرامخوار.

کارل یونگ می گوید:

دیدن دستشویی در خواب نمادی از آزاد سازی احساسات است. شما نیاز دارید که در زندگی تان از شر چیزی بی استفاده خلاص شوید. دیدن توالت در خوابتان ممکن است تجلی فیزیکی در مورد یک مثانه پر باشد. خواب تلاش می کند که شما را از خواب بلند کند و به دستشویی بفرستد.

تفسیر اینکه شما نمی توانید دستشویی را پیدا کنید یا اینکه شما در پیدا کردن دستشویی مشکل دارید، بیانگر این است که شما در رها کردن و بیان احساسات خود مشکل دارید. شما مانع از احساسات درست خود در مورد چیزی می شوید.

تعبیر خواب توالت عمومی

کارل یونگ می گوید:

تعبیر خواب اینکه شما در دستشویی عمومی هستید بدون اینکه در و دیواری باشد یا در شرایطی دستشویی داشته ولی اطراف شما پر از آدم است بیانگر این است که از اینکه حریم خصوصی کافی مخصوص به خود را داشته باشید، نا امید می شوید. شما همیشه دیگران و رفع نیاز هاشان را ارجح تر از خود و نیاز هایتان می دانید. در نتیجه، شما حس این را ندارید که حریم خصوصی دارید یا فضای مخصوص به خود را دارید.

تعبیر دیگر خواب این است که شما با این مساله مشکل دارید که احساسات قبلی را رها کنید. شما می ترسید که اگر این احساسات را رها کنید، پس دیگران که اطراف شما هستند، شما را قضاوت خواهند کرد و به نقد خواهند گذاشت.

تعبیر خواب کاسه توالت

مؤلف کتاب بانک جامع تعبیر خواب گوید:

 • کاسه توالت می تواند به اندوخته های مالی خواب بین مربوط باشد
 • اگر کاسه توالت پر شده بود از نجاسات اندوخته های مالی خواب بین زیاد می باشد
 • اگرمستراح کاسه توالت نداشت و یا خراب بود یعنی شخص خواب بین نمی داند چگونه دارایی هایش را نگهداری کند و آنها را خرج می کند
 • اگر کاسه توالت تمیز وپاکیزه بود شخص اندوخته های مالی ندارد.

معبرین غربی گویند:

تعبیر خواب دیدن کاسه توالت اشاره به نفس و غرور آسیب دیده شخص بیننده خواب دارد. شما اعتقاد دارید که می توانید همه چیز را به دست بیاورید ولی همیشه اوضاع بر وفق مراد شما نخواهد بود. این رویا معمولا زمانی رخ می دهد که باید فکری به حال روابط خود با دیگران کنیم (در ارتباط با اطرافیان به مشکل برخورده ایم)

تعبیر دیدن ردیفی از کاسه توالت نشان دهنده مسائل بین شما و فردی با جنس مخالف در اطراف شماست.

نگرانی عظیم و عظیم در ضمیر ناخودآگاه خود را به صورت کاسه توالت شکسته نشان می دهد. این خواب هشداری است که مورد گزند جامعه و اطرافیانتان قرار خواهید گرفت.

تعبیر خواب چاه توالت

ابن سیرین: اگر ببینید که در چاه توالت خانه خود افتاده اید از مال خود خرج خواهید کرد و اگر ببیند جوری در چاه توالت بیفتد که دست و پایش بشکند تعبیرش آن است که گرفتار بلای سختی می گردد.

تعبیر خواب شستن دستشویی

اگر در خواب دستشویی را تمیز می کنید، به این معنی است که شروع به ریختن دیوار خارجی و برداشتن موانع می کنید.

تعبیر خواب دستشویی گرفته

کارل یونگ می گوید:

 • دیدن توالتی که در خوابتان گرفته است، بیانگر این است که شما احساساتتان را نگه می دارید و حفظ می کنید. احساساتتان مدت زیادی در قید و بند بوده و شما هم اکنون نیاز دارید که احساسات منفی را رها کنید
 • خواب دیدن توالتی که پرشده یا اب گرفته است بیانگر تمایل شما به ابراز کامل احساساتتان است.
 • دیدن توالت کثیف نشان از نگرانی های فرد خواب بیننده دارد و اینکه در اطرافش پول و مال هایی وجود دارد که منبع درست و سالم و مشخصی ندارد.

تعبیر خواب ساختن توالت و دستشویی

محمد بن سیرین گوید: اگر کسی ببیند که توالت و دستشویی می سازد به جمع آوری مال دنیا می پردازد و از مال و اموال خود چیزی نخواهد بخشید. برخی دیگر از معبرین دیدن توالت در خواب را به زنی جادوگر تعبیر کرده اند که آن زن حرام خوار و بی دین می باشد.

تعبیر خواب ادرار کردن در دستشویی

محمد بن سیرین می گوید: اگر در خواب ببینید که در توالت ادرار و مدفوع می کنید غرق در جمع کردن مال و ثروت خواهید گشت.

سخن آخر

اگر به تازگی خوابی با موضوع توالت (دستشویی) دیده اید، می توانید رویای خود را در پایین همین صفحه برای کارشناسان ما بنویسید تا در اسرع وقت جوابگوی شما باشند.

منبع: setare.com
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1532

به "تعبیر خواب توالت (دستشویی)" امتیاز دهید

218 کاربر به "تعبیر خواب توالت (دستشویی)" امتیاز داده اند | 3.9 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب توالت (دستشویی)"

14 دیدگاه

زهرا 10 تیر 1400

سلام
ببخشید من اولِ خوابم رو یادم نمیاد اما یادم میاد وقتی خواستم برم دسشویی پدرم داخل دسشویی(دقیقا پیش توالت)داشت نماز میخوند منم بی توجه رفتم نشستم،تعبیرش چی میتونه باشه؟من تا همینجاش رو یادمه ببخشید شاید یکم خنده دار بنظر برسه.
امیدوارم زود جوابمو بدید چون چند روزه فکرم درگیرشه و کلی توی اینترنت گشتم اما چیزی نتونستم بفهمم.
ممنون.

پاسخ به زهرا

مهدیه 30 خرداد 1400

من خواب دیدم در توالتو باز کردم که برم دور کاسه توالت خاک بود توش گیاه کاشته بودن بعد توش چند تا هزار پای سفید دراز بود دست بردیم که گیا ها رو بزنم کنار یه هزار پای قهوه ای پرید رو دستمو گاز گرفت دستمو یه چاقو برداشتم از زیر شکمش کشیدم نصف شد افتاد رو زمین

پاسخ به مهدیه

تارا 26 خرداد 1400

با سلام من خواب دیدم رفتیم مشهد ولی توی توالت بودم توالت خیلی خیلی تمیز بود چنو دانه برنج زعفدانی هم افتاده بود کف توالت انقدر توالت تمیز بود و بوی خوب می امد من حتی برنج ها را برداشتم ولی توی دلم همش میگفتم پس چرا نمیتونم برم زیارت

پاسخ به تارا

مریم 8 خرداد 1400

با سلام.
من اکثر مواقع خواب میبینم که نیازدارم دستشویی کنم ولی اون مکای یا توالت درب نداره وبایک تکه پارچه پوشانده شده که مدام همه از روبروی اون تردد میکنن و انگار همه منو میبینن و موذب میشم نمیتونم دستشویی کنم.

پاسخ به مریم

مینو 27 اردیبهشت 1400

باسلام و عرض ادب
خانمی هستم که بزودی قرار هست در یک شرکت مشغول به کار شوم بعد از طلوع آفتاب در خواب دیدم در همان شرکت وارد سرویس بهداشتی شدم (که خوب جنبه عمومی دارد) دیوار و در داشت اما دو تا سنگ توالت در آن مکان تعبیه شده بود که من در خواب با خودم گفتم اگر دو نفر همزمان وارد شوند همدیگر رو میبینن و باز هم در خواب با خودم فکر کردم که باید یک دیوار کاذب بین این دو سنگ توالت کار بزارن که جلوی دید رو بگیره در همین افکار فقط در این حد دیدم که در حال در آوردن لباسم بودم برای دفع ادرار لطفا جواب تعبیر خواب بنده رو بدید چون کمی نگران شدم از اینکه کارم رو در اون شرکت شروع کنم

پاسخ به مینو

ف. وثوق 20 اردیبهشت 1400

خواب دیدم نیاز دارم به دستشویی، کلی توالت عمومی چسبیده به هم هست ، خیلیاشون قابل استفاده نیست، خیلیا چاهش پر شده و کثیفه، وارد یکی شدم دیدم توش مار دو رنگه سیاه و زرد هست، سریع پریدم بیرون، کلا نتونستم برم دستشویی، خیلی خواب مستراح و حمام عمومی می بینم .تعبیر اسلامیش چیه؟

پاسخ به ف. وثوق

شاده 19 اردیبهشت 1400

سلام، هرچند وقت یکبار وقتی تو خواب پر از استرس باشم و توی خواب برم دستشویی بلااستثنا میبینم که در بیداری جای خودمو خیس کردم
ممنون میشم که راهنماییم کنید.

پاسخ به شاده

مهرگان 18 تیر 1400

سلام خواب دیدم که قراره جمعه برای خواهرم خواستگار بیاد منم مشغول شدم خونه رو مرتب کردن.خونه خیلی آشفته بود ولی انگار هیچکس از جاش تکون نمیخورد.هرچی میگفتم پاشید مرتب کنیم انگارنه انگار.یه عالمه ظرف شستم حتی قابلمه خیلی بزرگ و تو حیاط شستم.جمعه شده و مهم. نا اومدن اما باز کسی تکون نمیخوره.از دست همه چندبار زدم توسرخودم.یادم اومد توالتوتمییز نکردیم .گفتم توالت کثیفه بازکسی نرفت سراغش.رفتم سراغ توالت.دورتا کاسه توالت خاکی بود وکاسه توالتم نجس و گلی بود.زن پسرعموم رفته بودسراغش انگارحالش بهم میخورد. خودم رفتم شروع کردم به تمییزکردن دورتا دور توالت و هم جارو کردم داشت تمییز میشد خوارم هو اومدکمکم.اول خواستگاری خواهرکوچیکم بود ولی در آخر انگارخواستگاری خواهر بزرگم بود. ولی در واقعیت هردو ازدواج کردن. قبل اینکه توالتوبشورم به تاپ مشکی خواهرم و شستم

پاسخ به مهرگان

فریبا حسن زاده 12 اردیبهشت 1400

من خواب دیدم دشویی دانشگاه بودم انگار دانشگاه تهران بود تعداد دشویی ها خیلی زیلد بودن و تمیز بودن هر دشویی تعداد شیرهای اب زیادی داشت همراه با دوستم که دانشجوی دکترای دانشگاه سراسری بود و من رفتم‌دشویی . انگار یبوست داشتم و مدفوع نمی اومد بیرون . بلند شدم خودمو بشورم ولی مدفوع همچنان مونده بود و سرش بیرون بود اب ها قط شدن و بلند شدم برم دشویی بعدی ول گفتم لباسام کثیف میشن و رفتم یه دشویی دیگه به دوستم گفتم اب و باز کن.تقریبا یه کم دشویی کردم و خودم و شستم اما هیچ جام کثیف نشده بود.
البته خیلی طول کشید تا از دشویی بیام بیرون طوری که نگران بودم در دانشگاه رو بسته باشن

پاسخ به فریبا حسن زاده

فرهاد داودی مبارکه 20 اسفند 1399

سلام وارد توالت عمومی شدم یک آقای مومن خارج شد با ریش و شخصیت از توالت و یک خانم وارد توالت شد،دو ردیف توالت ها حدود 12 تا خراب بود و درهایش را قفل کرده بودند و تنها 3 توالت دربش برای استفاده باز من وارد محیط شستن دست شدم ولی وارد توالت نشدم ولی شاهد خروج مرد مومن و ورود زن با حجاب ضعیف شدم و با مرد مومن نظاره گر محیط تقریبا سرسبز کوهستان مجاور شدیم

پاسخ به فرهاد داودی مبارکه

ثانی 20 بهمن 1399

سلام محبت بفرمائید تعبیرخواب رو به بنده حقیر بگید ممنون ومتشکرم
خواب دیدم رفتم توالت منزل خودم کاسه توالت پرازمدفوع وادراربود به خودم گفتم این گرفته خودم باچوب بازش میکنم
استادمحبت بفرما جواب روارسال بفرمائید ممنون ومتشکرم

پاسخ به ثانی

مهسا 6 خرداد 1400

با سلام
یه بار خواب دیدم دسشوییم گرفته رفتم دسشویی عمومی هر دسشویی ای که میرم پره و از کاسه دسشویی زده بیرون میرم دسشویی بعدی اونم همین طوره.
یه بار دیگه خواب دیدم دسشویی دارم رفتم دسشویی توی حیاط ولی وقتی از دسشویی اومدم بیرون یهو دیدم زمین محوطه دسشویی ریخت پایینو همه مدفوعو ادرارها اومدن بالا منم یکم دستو پام رفت قاطی اون نجاسات.یه بارم خواب دیدم هم ادرار دارم هم مدفوع ولی دسشویی نیست آخرش یه دسشویی خیلی تنگو کوچیک پیدا کردم رفتم کارمو انجام دادم ولی نجس شدم چون پاشید روم. کلا خوابای اینجوری زیاد میبینم خیلی هم میترسمو وحشت میکنمو حالمم بهم میخوره. خوابام همش ادرار و و مدفوع باهم هست. یه چندتا دیگه هم دیدم که خوب یادم نیست.
من چرا همچین خوابایی میبینم !!؟؟
بی صبرانه منتظر جوابم.

پاسخ به مهسا

نرگس 11 اردیبهشت 1400

سلام. بخشی از خوابم این بود که رفته بودم توالت که دستشویی کنم. توالت هم تمیز بود. در حال ادرار بودم که یکدفعه بیدار شدم و دیدم خودم رو خیس کرده ام!! ضمنا سابقه هیچ گونه خودادراری و مسائل این چنینی رو هرگز نداشتم. تعبیر این خواب چیه؟ خیلی خیلی برام عجیب بود این حالت. وقتی بیدار شدم اصلا باورم نمیشد و کاملا قبلش خواب بودم و یکدفعه بیدار شدم با ادرار واقعی!!

پاسخ به نرگس

Mlml 3 اردیبهشت 1400

دقیقا منم همین خابو دیدم ک البته فقط کاسه توالت پر از مدفوع شده بود اما من سعی میکردم با اب ازش رهایی پیدا کنم اگ تعبیرش فهمیدین ب منم بگین ممنون

پاسخ به Mlml
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید