دل دردی که نشان از التهاب آپاندیس دارد

به گزارش تفطن، دل درد یکی از رایج ترین درد هایی است که ممکن است افراد در طول روز براثر موارد مختلف با آن روبرو شوند، اما همه دل درد ها عادی و معمولی نیستند و برخی از آنها می تواند زنگ هشداری برای شما باشد تا علائم بروز یک بیماری را به شما گوشزد کند.

دل دردی که نشان از التهاب آپاندیس دارد

در بین اعضای بدن آپاندیس یکی از کوچک ترین اعضا، اما با مزیت های فراوانی است که حتی وجودش برای سیستم ایمنی بدن نیز مفید است.بعضی از این دل درد ها ممکن است علائم و هشداری برای شما باشد تا اعلام کند که شما دچار التهاب آپاندیس شده اید.

درد های شدید شکمی

اگر در بین انواع دل درد هایتان درد بسیار زیادی را در سمت راست زیر شکمتان احساس کردید ممکن است با التهاب آپاندیس روبه رو شده باشید. دل درد ناشی از آپاندیس بسیار زیاد و غیر قابل تحمل است که اگر سریعا به پزشک مراجعه نگردد می تواند عوارض بدی را برای فرد بیمار به همراه داشته باشد.

تب و لرز

اگر به هنگام دل درد شدید در قسمت راست شکمتان، تب و لرز هم داشتید، می تواند نشانه التهاب آپاندیس و یا حتی نشانه ای از ترکیدن آپاندیس باشد. زیرا داشتن تب بالای 38 درجه با دل درد یکی از علائم بیماری های عفونی است.

حالت تهوع

زمانی که میکروب و ویروسی داخل معده شما می گردد شما معمولا با حالت تهوع و استفراغ رو به رو می شوید به همین خاطر با ملتهب شدن آپاندیس براثر افزایش عفونت ها و مواد مضری که در بدن دفع نشده اند و باقی مانده اند شما علاوه بر احساس درد به دلیل التهاب ایجاد شده حالت تهوع نیز دارید که با مراجعه به پزشک و انجام سونوگرافی به این التهاب پی می برید.

تکرر ادرار

زمانی که آپاندیس هنوز بسیار زیاد ملتهب نشده و شما با درد شدیدی روبرو نشده اید تکرر ادرار با دل درد می تواند یکی از علائم درد های آپاندیسی باشد، زیرا زمانی که آپاندیس ملتهب می گردد این التهاب که با افزایش حجم همراه است سبب می گردد تا به دیگر اعضای بدن که در اطراف آپاندیس قرار گرفته است فشار وارد گردد. مثانه یکی از اعضایی است که در نزدیکی آپاندیس قرار گرفته است و براثر فشار های وارد شده به مثانه بر اثر التهاب آپاندیس، فرد دچار تکرر ادرار نیز می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1513

به "دل دردی که نشان از التهاب آپاندیس دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دل دردی که نشان از التهاب آپاندیس دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید