روبیالس: آماده ایم به لالیگا و لیگ دسته دوم 500 میلیون یورو یاری کنیم، سلامت بازیکنان برای ما مهمتر از به سرانجام رساندن لیگ است

به گزارش تفطن، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا از آمادگی این سازمان برای یاری به تیم های لیگ های دسته اول و دوم فوتبال این کشور که به خاطر تعلیق مسابقات شان متحمل ضرر شده اند، اطلاع داد.

روبیالس: آماده ایم به لالیگا و لیگ دسته دوم 500 میلیون یورو یاری کنیم، سلامت بازیکنان برای ما مهمتر از به سرانجام رساندن لیگ است

به گزارش تفطن و به نقل از نشریه آ اس، فدراسیون فوتبال اسپانیا بیان کرد که به منظور یاری به باشگاه های دسته اول و دسته دوم این کشور 500 میلیون یورو یاری اقتصادی می نماید تا از خسارت های وارد آمده به آنها به خاطر تعلیق مسابقات بکاهد.

به دلیل شیوع کرونا در اسپانیا که تا کنون جان بیش از سه هزار و 500 نفر را گرفته است، تمامی رویدادهای ورزشی از جمله لیگ های فوتبال این کشور از تاریخ 12 مارس (دو هفته پیش) به حالت تعلیق درآمده و هیچ زمانی هم برای از سر دریافت آن معین نشده است. این تعلیق سبب محرومیت باشگاه ها از درآمد های تلویزیونی، فروش بلیت بازی ها و ... شده است.

لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در یک نشست خبری درباره تصمیم این سازمان برای یاری به باشگاه ها گفت: ما آماده ایم که به فوتبال حرفه ای مان یاری کنیم. می خواهیم به لالیگا پیشنهاد کنیم که در یک جلسه با مسئولان این سازمان درباره مسائل اقتصادی باشگاه های دسته اول و دوم اسپانیا صحبت کنیم. ما با چندین بانک مذاکراتی داشته ایم و می توانیم که اعتباری در حدود 500 میلیون یورو به باشگاه هایی که به خاطر شرایط فعلی دچار مشکل شده اند یاری کنیم و بازپرداخت این وام هم می تواند طی چهار، پنج یا شش سال صورت بگیرد.

خاویر تباس، رئیس سازمان لیگ اسپانیا گفته است که محتمل است مسابقات فوتبال در این کشور از تاریخ 18 می (29 اردیبهشت) از سر گرفته گردد و تا سرانجام ماه ژوئن سرانجام یابد، اما روبیالس چندان امیدوار نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا اضافه نمود: به نظر ما از سر گرفته شدن مسابقات در ابتدای ماه می غیرممکن است. این را به خاطر شرایطی می گویم که الان شاهدش هستیم. در مادرید ما بیمارستان های صحرایی برپا نموده ایم و واحد های اورژانسی نظامی در خیابان ها تردد دارند. ما هم همواره گفته ایم که مسابقات باید کامل شوند، اما هر زمانی که امکانش باشد. برای ما بیش از هر چیزی سلامت مردم مهم است و بعد کامل شدن فصل.

اختلاف نظر میان تباس و ربیالس اتفاق جدیدی نیست. این دو از سال 2013 که روبیالس رئیس اتحادیه بازیکنان اسپانیا بود، با یکدیگر مواضعی متفاوت داشتند. از ماه می سال 2018 هم که روبیالس به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا انتخاب شد، تمام تصمیماتی که برای فوتبال اسپانیا اتخاذ شده با جنجال همراه بوده و بعضاً اختلافات کار را به دادگاه کشانده است. این بار نیز به نظر می رسد که دو طرف در خصوص زمان از سر گرفته شدن مسابقات لیگ اختلاف دارند. با توجه به اینکه 11 هفته از لالیگا باقی مانده، روبیاس معتقد است که به سرانجام رساندن لیگ تا سرانجام ماه ژوئن امکان پذیر نیست به خصوص که در آن تاریخ قرارداد بسیاری از بازیکنان با تیم های شان به سرانجام می رسد.

روبیالس اضافه نمود: چه قرارداد بازیکنان تا بعد از 30 ژوئن تمدید گردد یا نه، تمام باشگاه ها شرایط یکسان خواهند داشت. نمی توانیم از تیم ها انتظار داشته باشیم که هر 48 ساعت بازی نمایند. باید به آنها به امکانات لازم برای جبران زمان های از دست رفته را بدهیم، اما نه به هر قیمت. سلامت برای ما از هر چیزی مهمتر است. همه آنهایی که خودشان فوتبال بازی نموده اند می دانند که یک تیم نمی تواند هر 48 ساعت یک بازی انجام دهد. این غیرانسانی است. فوتبالیست ها ماشین نیستند.

اتحادیه فوتبال اسپانیا از کادر پزشکی خود درخواست نموده است گزارشی درباره امکان از سر گرفته شدن مسابقات و زمان آن ارائه کند و اینکه برای یک تیم در صورتی که یک بازیکنش به کرونا مبتلا گردد چه اتفاقی رخ خواهد داد.

روبیالس در این باره هم تأکید کرد: من راستش را بخواهید جوابی برای این سؤال ندارم. ما نگران این شرایط هستیم. خیلی مهم است که گزارش های علمی کاملی درباره امکان و زمان از سرگیری مسابقات داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1181

به "روبیالس: آماده ایم به لالیگا و لیگ دسته دوم 500 میلیون یورو یاری کنیم، سلامت بازیکنان برای ما مهمتر از به سرانجام رساندن لیگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روبیالس: آماده ایم به لالیگا و لیگ دسته دوم 500 میلیون یورو یاری کنیم، سلامت بازیکنان برای ما مهمتر از به سرانجام رساندن لیگ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید