سهام عدالتی&zwnjها برای دریافت سود چه نمایند؟

به گزارش تفطن، درحالی کم کم به زمان واریز سود مشمولان سهام عدالت نزدیک می شویم که طبق آخرین اخبار، سهام دارانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند، باید برای دریافت سود حتما در سامانه سجام ثبت نام نمایند؛ فرایندی که با گذراندن 13 مرحله انجام خواهد شد.

سهام عدالتی&zwnjها برای دریافت سود چه نمایند؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، افرادی که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب نموده بودند سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی محسوب می شوند که زمان ثبت نام سهام عدالت آن جا ساکن بوده اند. در نتیجه شرکت های همان استان مدیریت سهامشان را برعهده دارد. در ماه های گذشته این شرکت ها در بورس پذیرفته شده و سهامشان قابل معامله است.

براین اساس، افراد مذکور ضروری است هر چه سریع تر در سامانه سجام به نشانی sejam. Ir ثبت نام نموده و کد بورسی خود را دریافت کند.

متقاضیان می توانند عبارت سامانه سجام را در صفحه مرورگر خود جست و جو نموده یا به وسیله آدرس http://sejam.ir وارد صفحه اصلی شده و به بخش ثبت نام در سامانه مراجعه نمایند.

در مرحله دوم، شماره تلفن همراهی که تحت مالکیت متقاضی قرار گرفته است، ثبت می گردد. پس از این مرحله، یک کد تایید به شماره تلفن همراه ثبت شده در سایت ارسال می گردد. بعد از ارسال کد، متقاضی با وارد کردن آن باید اطلاعات مربوط به کد ملی و نوع شخصیت را در سامانه وارد کند.

مرحله پنجم به انتخاب اصیل یا نماینده قانونی اختصاص دارد. پس از این مرحله، هزینه ثبت نام در سامانه برای متقاضی نمایش داده می گردد.

مرحله هفتم، پرداخت هزینه به وسیله درگاه بانکی است. پس از عبور از هفت مرحله نخست، مشتری در مرحله هشتم به تکمیل اطلاعات خود می پردازد.

در این مرحله، شش فرم باید تکمیل گردد. این شش مرحله شامل ثبت اطلاعات هویتی و ارتباطی، درج کد بورسی، ثبت اطلاعات شغلی و اقتصادی و در آخر ثبت حساب های بانکی می گردد.

پس از این، در مرحله نهم سامانه وارد استعلام اطلاعات وارد شده از سوی مشتری می گردد. پاسخ استعلام مرحله جدیدی از فرآیند ثبت نام است. در صورتی که استعلام پیروز باشد به وسیله پیامک کد رهگیری ارسال می گردد در غیر این صورت مشکل موجود به مشتری به صورت پیامکی اطلاع داده می گردد. در واقع در مرحله دهم استعلام پیروز ورود به مرحله بعد را ممکن می سازد.

در مرحله یازدهم، انتخاب مرکز احراز هویت از سوی مشتری باید انجام گردد. در این مرحله مشتری دو گزینه پیش رو دارد. احراز هویت به صورت حضوری یا احراز هویت به صورت غیرحضوری. با انتخاب هر کدام از این گزینه ها، وارد مرحله دوازدهم شده است. در صورتی که مراجعه حضوری باشد به وسیله مراجعه به مراکز مربوطه می تواند به تکمیل این مرحله و دریافت کد 10 رقمی اقدام کند و در صورتی که الکترونیکی باشد به وسیله وب و تلفن همراه می تواند نسبت به دریافت کد 10 رقمی اقدام کند.

انتخاب هر کدام از این گزینه ها به تکمیل عملیات نهایی منجر می گردد. در این مرحله تصویر چهره و امضا ثبت می گردد و کد بورسی به مشتری تحویل داده خواهد شد.

سهامداران سهام عدالت در صورت احتیاج به اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 1569 تماس بگیرند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1666

به "سهام عدالتی&zwnjها برای دریافت سود چه نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام عدالتی&zwnjها برای دریافت سود چه نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید