ضدعفونی سطوح و شستشوی 20 ثانیه ای دست ها توسط مردم ضرورت دائمی است

به گزارش تفطن، خبرنگاران/اردبیل متخصص داخلی بیمارستان امام خمینی بیله سوار به ضرورت ضدعفونی و گندزدایی سطوح و شستشوی 20 ثانیه ای دست ها توسط مردم تاکید کرد.

ضدعفونی سطوح و شستشوی 20 ثانیه ای دست ها توسط مردم ضرورت دائمی است

دکتر مهشید مهدیانی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: بیماری کرونا ماهیت ویروسی داشته و به درمان های رایج آنتی بیوتیکی مقاوم است و تا به امروز دارو و واکسنی برای درمان آن تولید نشده است.

وی با بیان اینکه انتقال این بیماری به انسان از طریق قطرات تنفسی و تماس دست با سطوح مختلف اتفاق می افتد، اضافه کرد: ذرات این ویروس سنگین و درشت بوده و از طریق عطسه و سرفه افراد مبتلا نیز منتقل می شود.

مهدیانی با بیان اینکه این ویروس برای زنده ماندن نیاز به یک موجود زنده دارد تا بتواند روی آن تکثیر شده و ماندگار شود، شرح داد: تاکید ما بیشتر روی شستشوی 20 ثانیه ای دست ها و ضدعفونی و گندزدایی مداوم سطوح است.

متخصص داخلی بیمارستان امام خمینی بیله سوار با تاکید مجدد بر شستشوی مداوم دست ها، گفت: بسکمک از افراد ناقل بوده و علامتی ندارند و صرفا بیماری را منتقل می کنند.

وی با بیان اینکه شایع ترین علائم این بیماری علائم تنفسی تحتانی، سرفه خشک و به دنبال آن تنگی نفس است، ادامه داد: برخی از بیماران تب 37 الی 39 درجه ای نیز داشته اند ولی تب نداشتن هم رد کننده این بیماری نیست.

مهدیانی گفت: در صورتیکه فردی دارای علائم خفیف باشد، ترجیح می دهیم بیمار در خانه مانده و با درمان های مرسوم سرماخوردگی، بیماری خود را کنترل کند، ولی در صورت تشدید بیماری سریعا به اورژانس مراجعه نماید تا مراحل درمانی لازم روی فرد بیمار انجام شود.

این متخصص داخلی ادامه داد: توصیه می شود بیمار در خانه از ماسک استفاده کند و در یک اتاق جدا مستقر شده و حداقل تماس را با سایر افراد خانواده داشته باشد.

وی با بیان اینکه 80 درصد بیماران یک بیماری خفیف را تجربه می کنند ولی 20 درصد بیمارانی هستند که به دلیل داشتن بیماری های زمینه ای یا سیستم ایمنی ضعیف و سن بالا، بیماری در آنها پیشرفت می کند و نیاز به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی پیدا می کنند، تاکید کرد: مهمترین توصیه به مردم این است که مردم در خانه خود بمانند و از حضور در مراکز خرید و تجاری اجتناب کنند؛ چراکه با این کار علاوه بر کمک به خود، به سلامت شهر نیز کمک می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1180

به "ضدعفونی سطوح و شستشوی 20 ثانیه ای دست ها توسط مردم ضرورت دائمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضدعفونی سطوح و شستشوی 20 ثانیه ای دست ها توسط مردم ضرورت دائمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید