نگرانی هند از استقرار تجهیزات سنگین نظامی توسط چین در مرز مشترک

به گزارش تفطن، تحقیقات نشان می دهد که از زمان بحران دوکلام در سال 2017 چین تجهیزات سنگین نظامی را در ارتفاعات مشرف به مرز کشور هند مستقر نموده است.

نگرانی هند از استقرار تجهیزات سنگین نظامی توسط چین در مرز مشترک

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای تفطن به نقل از هندوستان تایمز، چین پس از خاتمه بحران دوکلام در سال 2017 که به تنش میان چین و بوتان و دخالت نظامیان هندی منجر شد اقدامات مهمی را در ارتفاعات مشرف به مرز هند انجام داده است.

گزارش ها حاکی است چین در این مدت نظامیان خود در منطقه را تقویت نموده و مخفی گاه های مختلفی برای استقرار تانک ها و بالگردهای خود پدید آورده است.

این رسانه هندی نوشت: دولت پکن در تمام این مدت بالگردهای Z-20 و پهپادهای خود را در ارتفاعات مستقر نموده تا در صورت بروز مشکل بی درنگ بتواند از آنها استفاد کند.

وجود سلاح های سنگین چین در مرز مشترک پس از آن اهمیت پیدا نموده که طی روزهای اخیر تنش های مرزی بین دهلی نو و پکن نیز افزایش داشته و عملا نظامیان مرزی دو کشور چند بار با هم درگیر شده اند.

تا به امروز چندین دور مذاکره بین سران نظامی دو کشور نیز نتوانسته کمکی به کم شدن اصطکاک ها داشته باشد و تعدادی از نظامیان دو کشور در این درگیری ها جان خود را از دست داده اند.

تنش های سال 2017 در منطقه دوکلام که مورد منازعه چین و بوتان است 73 روز طول کشید و تنش های اخیر بزرگترین رویارویی نظامیان هندی و چینی پس از سال 2017 تلقی می گردد.

پیش از این نیز رسانه های چینی اعلام نموده بودند در صورت بروز درگیری با هند توپ های این کشور می توانند به سرعت مواضع هند را هدف حملات خود قرار دهند.

همچنین طی روزهای اخیر گشت زنی پهپادهای چینی در مرز مشترک با هند افزایش یافته و گزارش های دریافتی باعث شده تا دولت هند نیز تعداد نظامیان خود در مرزها را افزایش دهد.

هند و چین حدود 3440کیلومتر خط مرزی دارند که بخش مهمی از آن در منطقه مشخص تکلیف نشده کشمیر قرار گرفته است و همیشه باعث بروز تنش میان دو کشور بوده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1338

به "نگرانی هند از استقرار تجهیزات سنگین نظامی توسط چین در مرز مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی هند از استقرار تجهیزات سنگین نظامی توسط چین در مرز مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید