آغاز کاشت کاکتوس میوه ای در پارسیان

به گزارش تفطن، خبرنگاران/هرمزگان مدیر جهاد کشاورزی پارسیان از آغاز کاشت کاکتوس میوه ای در دو هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان خبرداد.

آغاز کاشت کاکتوس میوه ای در پارسیان

یعقوب دلدار صبح امروز (13 مهرماه) پیش بینی کرد امسال از هر هکتار بیش از 50 تُن محصول برداشت شود ئ نام کرد: کاکتوس ها اعم از میوه ای، زینتی و درختی در خاک های فقیر آهکی و سنگلاخی و با حداقل آب، توانایی رشد و نمو، تولید محصول و درآمدزایی در حد باغ لیمو و خرما دارد.

وی به خشکسالی ها و ضرورت اصلاح الگوی کشت اشاره کرد و اضافه کرد: امسال با رعایت تنوع کشت، بازاریابی و استقبال از کاشت گیاهان کم آب، سطح زیرکشت گیاهان دارویی از 10 به 15 هکتار افزایش می یابد.

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان با بیان اینکه 10 هکتار گیاهان دارویی شامل آلوئه ورا، نعناع فلفلی، لمون گراس، و کاکتوس میوه ای است، شرح داد: با توجه به شرایط سخت منطقه، آب شور و کم، هزینه های تولید بسیار پایین کاکتوس نسبت به گیاهان دیگر مانند مرکبات، نپذیرفتن آفت و نبود نیاز به تغذیه با کودهای شیمیایی، ایجاد یک یا چند مزرعه آزمایشی کاکتوس میوه ای و آموزش کشاورزان به تغییر الگوی کشت در منطقه ضروری است تا درآمد کشاورزان را افزایش، و مصرف آب، کود و سموم را کاهش داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2129

به "آغاز کاشت کاکتوس میوه ای در پارسیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز کاشت کاکتوس میوه ای در پارسیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید