اتحاداقوام ایرانی تابلو زیبایی ازوحدت رادر جهان به نمایش می گذارد

به گزارش تفطن، گریگور چیفچیان یکشنبه شب در جریان دیدار با مشاور رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی اظهارداشت: در سایه انقلاب اسلامی سالهاست اقوام و ادیان مختلف در کشور کنار هم به صورت مسالمت آمیز زندگی می نمایند و توجه و عنایات رهبر معظم انقلاب نیز بر گسترش این کنار هم بودن تاکید دارد.

اتحاداقوام ایرانی تابلو زیبایی ازوحدت رادر جهان به نمایش می گذارد

وی با بیان اینکه اتحاد ادیان و اقوام موجب توسعه و آبادانی کشور می گردد افزود: اتحاد اقوام و ادیان در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مایه مباهات و خرسندی است چرا که اقوام ایرانی دست در دست هم برای توسعه و آبادنی کشورشان کوشش می نمایند.

چیفچیان با ابراز تاسف از اینکه برخی به دنبال رواج تقابل و نبرد بین ادیان در آن هستند گفت: اقوام و ادیان مختلف همانند تکه های موزاییک هستند که وقتی به درستی در کنار هم چیده می شوند، تصویری زیبا از یک تابلوی خوش نقش و نگار به وجود می آورد.

اسقف اعظم خلیفه گری ارامنه آذربایجان افزود: برخورداری اقلیت های دینی از حقوق مساوی با مسلمانان، نشانه رعایت حقوق شهروندی در ایران است و این موضوع باید به جهانیان اعلام گردد.

وی، رهبر معظم انقلاب و پیش از ایشان امام راحل را محور اتحاد بین اقوام و ادیان مختلف بیان کرد و ادامه داد: امام راحل به آنچه که در خصوص احترام به اقوام و ادیان طی اوایل پیروزی انقلاب اسلامی وعده داده بودند، جامه عمل پوشاندند و رهبری نیز همین رویکرد را ادامه دادند.

چیفچیان افزود: اقلیت های دینی در نظام اسلامی همواره در کنار برادران مسلمان بوده و از آرمان های این نظام دفاع نموده اند.

در این دیدار علاوه بر اسقف اعظم خلیفه گری ارامنه آذربایجان، کشیش کلیسای ارامنه ارومیه و جمعی از شخصیت های فرهنگی و اساتید دانشگاه جامعه ارامنه نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 258

به "اتحاداقوام ایرانی تابلو زیبایی ازوحدت رادر جهان به نمایش می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحاداقوام ایرانی تابلو زیبایی ازوحدت رادر جهان به نمایش می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید