اردوغان: مغز مکرون به درمان احتیاج دارد

به گزارش تفطن، فارس نوشت: رئیس جمهور ترکیه در سخنانی ضمن تکرار حمایت از باکو در درگیری ها با ایروان، در واکنش به انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) در فرانسه، گفت ذهن مکرون احتیاج به درمان دارد.

اردوغان: مغز مکرون به درمان احتیاج دارد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اردوغان در مورد درگیری های منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی گفت: با برادرم (الهام) علی اف (رئیس جمهور جمهوری آذربایجان) تلفنی صحبت کردم. در حال حاضر برادران ما در حال پیشروی به سمت مناطق اشغال شده و بازپس گیری آن ها هستند.

وی سپس بار دیگر بر موضع کشورش در حمایت همه جانبه از جمهوری آذربایجان در درگیری ها با طرف ارمنستانی بر سر این منطقه تاکید نمود.

اردوغان در ادامه گفت: این سه گانه مینسک تا به امروز چه کاری نموده است؟ سلاح به ارمنستان فرستاده است.

وی اضافه نمود: دلیل قرار دریافت ما در هر بحرانی در منطقه، کوشش ما برای مطالبه حقوق خود است که قرن هاست غصب شده است. ما به زمین هیچ کسی چشم نداریم.

رئیس جمهور ترکیه در بخشی از سخنانش به انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) در فرانسه هم پرداخت و گفت: این آدم که نامش مکرون است چه کاری با اسلام و مسلمانان دارد؟ مغز مکرون احتیاج به درمان دارد. وی تاکید نمود هر خصومتی با اسلام در اروپا، خصومت علیه مردم ترکیه است.

اخیرا اقدام یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتورهای موهن از پیامبر (ص) و کشته شدن او به دست یک چچنی، بازتاب گسترده ای در فرانسه داشته است.

در پی این اقدام، وزیر کشور فرانسه در اظهاراتی ضداسلامی از وجود بخش خاص برای محصولات حلال در فروشگاه های این کشور ابراز ناراحتی نموده بود.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه هم در سخنانی از اظهارات موهن علیه پیامبر اسلام (ص) حمایت نموده بود که این مسئله خشم محافل اسلامی را برانگیخت.

از سوی دیگر، بعضی روزنامه های فرانسوی اقدام به انتشار کاریکتاتورهایی موهن به پیامبر اسلام (ص) نموده بودند که این اقدام واکنش شدید محافل اسلامی را به همراه داشته است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1581

به "اردوغان: مغز مکرون به درمان احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: مغز مکرون به درمان احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید