از محل هدفمندی یارانه ها، بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبارات پرداخت می گردد

به گزارش تفطن، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها اطلاع داد سال جاری 10 هزار و 934 میلیارد ریال اعتبار به بخش های مختلف بهزیستی، چایکاران، ایثارگران و مسکن محرومان از محل منابع هدفمندی یارانه ها پرداخت شده است.

از محل هدفمندی یارانه ها، بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبارات پرداخت می گردد

به گزارش سازمان هدفمندی یارانه ها، امید حاجتی اظهار کرد: برای حمایت از فراوری محصولات کشاورزی از محل منابع هدفمندی یارانه ها یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای خرید تضمینی چای به چایکاران شمال کشور تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه ایثارگران ذخایر ملی و سرمایه کشور هستند، اضافه نمود: 3 هزار میلیارد ریال از منابع نقدی سازمان هدفمندی در اردیبهشت ماه با اولویت پوشش مناسب و هرچه بهتر بیمه تکمیلی ایثارگران اختصاص یافت.

مدیرعامل سازمان هدفمندی گفت: سه هزار و 134 میلیارد ریال نیز برای تامین آب آشامیدنی از سیستم های آب شیرین کن و تامین برق مناطق محروم اختصاص یافت.

وی اضافه نمود: این اعتبار به وزارت نیرو پرداخت شد تا با هزینه این مبلغ آب شرب سالم و تصفیه شده در اختیار مردم جنوب کشور قرار گیرد و در فصول گرم برق مورد احتیاج آنها نیز تامین باشد.

حاجتی با بیان اینکه تامین مسکن جزء تکالیف دولت است، گفت: تحریم های ظالمانه دشمنان شرایط حساسی را در کشور ایجاد و مسائل مالی را به وجود آورده و موجب گرانی مسکن شده است.

وی اضافه نمود: با درک این موضوع سازمان هدفمندی یارانه ها یک هزار میلیارد ریال برای تامین مسکن محرومین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص داد که امیدواریم با استمرار این اقدامات شاهد تسریع در تامین به موقع مسکن احتیاجمندان کشور باشیم.

حاجتی در مورد حمایت از معلولان کشور گفت: 2 هزار و 800 میلیارد ریال نیز برای رفاه حال معلولان در اختیار سازمان بهزیستی نهاده شد.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد با تامین به موقع منابع این سازمان توسط شرکت های تامین کننده منابع، بتوان مصارف پیش بینی شده در قانون بودجه سال 1400 کل کشور که عمدتا اجتناب ناپذیر و ضروری هستند را در اسرع وقت به بخش های اجرایی کشور اختصاص داد.

پیش از این مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام نموده بود که سال گذشته پیش بینی می شد که از کل منابع حاصل هدفمندی یارانه ها در بودجه، 250 هزار میلیارد تومان وصول گردد که از این میزان 70 درصد معادل 174 هزار میلیارد تومان محقق شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1945

به "از محل هدفمندی یارانه ها، بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبارات پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از محل هدفمندی یارانه ها، بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبارات پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید