استقلال در آسیا دست و پا بسته نیست، به آموزشگاه باشگاه رحم نکردند

به گزارش تفطن، به گزارش خبرنگاران، محمد رضا مهران پور پیشکسوت باشگاه استقلال که در دهه هفتاد برای 5 سال در این تیم بازی کرد و بیشتر از 100 بار با پیراهن آبی پوشان در دیدارهای مختلف داخلی و خارجی به میدان رفت، سالهاست در زمینه مربیگری فعالیت دارد. این بازیکن پیشین آبی پوشان که خاطره گل زیبا و سرنوشت سازش در سال 73 به تیم سایپا که با شوتی از راه دور به ثمر رسید همچنان در ذهن طرفداران کمی قدیمی تر آبی پوشان نقش بسته، در مصاحبه با خبرنگاران در مورد شرایط این تیم توضیحاتی داد.

استقلال در آسیا دست و پا بسته نیست، به آموزشگاه باشگاه رحم نکردند

شرایط آسیا با لیگ متفاوت است

این یک اصل است که شرایط لیگ قهرمانان آسیا با لیگ داخلی کاملاً متفاوت است و تیم های باتجربه تر مثل استقلال همواره عملکردی پیروز تر در آسیا دارند. لذا باید از استقلال هم در آسیا انتظار بازی هایی به مراتب زیباتر و با کیفیت تر از دیدارهایی که در رقابتهای داخلی از آن شاهد هستیم، داشت.

حریف دست و پا بسته ای نیستیم

بازیکنان ایرانی نسبت به دیگر بازیکنان آسیایی باهوش تر هستند و این وجه تمایز فوتبال ایران از آسیاست. تیم های ایرانی به خصوص استقلال به لطف بازیکنان باهوشی که دارند مقابل تیم های گِران و بازیکنان خارجی تیم های رقیب چندان دست و پا بسته نیستند. من به توانایی استقلال در گروه بسیار سخت سوم لیگ قهرمانان آسیا امید دارم.

یاری داور ویدئویی

از آنجایی که بازی ها در خاک عربستان است، ممکن است داوری ها به سود تیم میزبان باشد که در این صورت ما و دیگر تیم ها صدمه می بینیم. نمی دانم در جده VAR هست یا خیر، اما واقعاً امیدوارم یاری داور ویدئویی در عربستان باشد تا حداقل ما با خیالی کمی آسوده تر از داوری ها در این بازی ها حضور یابیم.

شانس صعود استقلال

در حال حاضر که بازی ها آغاز نشده، شانس صعود همه تیم ها یکسان است و این نتایج بازی هاست که شانس تیم ها را کم و زیاد می نماید. من پیشکسوت و طرفدار استقلال هستم و امیدوارم شانس استقلال از سایر تیم ها بیشتر باشد. واقعیت این است که کار برای صعود بسیار سخت است، اما نشدنی نیست. البته منظورم این است که کار صعود برای هر چهار تیم سخت است نه تنها برای استقلال و هر چهار تیم واقعاً به یک اندازه شانس صعود از گروه خود را دارند.

مدیریت باشگاه ضعیف است

مجموعه مدیریت باشگاه فعلاً دارد کارش را انجام می دهد، اما این مجموعه مدیریتی ضعیف است و این یک واقعیت غیر قابل انکار است. مدیریت ضعیف است و چیزی هم نمی گردد گفت. چیزی نمی گردد گفت چون تیم در آستانه حضور در جام باشگاه های آسیا است و این زمان خوبی برای حرف زدن نیست. وگرنه حرف برای گفتن بسیار است. البته این موضوع جدیدی نیست و با اینکه گلایه بسیار است، معمولاً همواره زمان برای طرح این گلایه ها مناسب نیست؛ چون همواره بهانه ای هست که اگر گله کنیم بگویند زمان مناسب نبود و تیم به حاشیه رفت.

نمره 19 برای مدیر عامل؟!

شنیده ام که آقای مددی به مدیریت خودشان نمره 19 داده اند و این برای من بسیار عجیب است. آقای مددی خودش را با چه کسی قیاس نموده و ملاک نمره دهی او به چه بود؟ نمره را کارشناسان یا طرفداران باید عملکرد مدیر عامل بدهند نه خودش. نمره دادن آقای مددی مثل مربی است که تیمش در پایین جدول واقع شده است و خودش به خودش نمره 19 بدهد. این را هم بگویم به شخصه دنبال نمره دادن و نمره دریافت نیستم؛ به نظر من مجموعه تیم باید پیروز و طرفدار راضی و شاد باشد. برخی از مدیران این باشگاه تنها با رفتن شان از این مجموعه می توانند طرفداران را شاد نمایند.

مدیر ورزشی نداریم

باشگاه کلی مدیر و معاون دارد اما حتی یک مدیر ورزشی یا یک عضو ورزشی در هیات مدیره نیست. برای همین است که این همه تصمیمات غیر کارشناسی در این باشگاه گرفته می گردد. این یک درد برای باشگاه استقلال هست که از این همه پیشکسوت، حتی یک نفر هم در هیچ کجای مدیریت این باشگاه نیست و پیشکسوتان کوچک ترین نقشی در تصمیمات این تیم ندارند. حتی همان کمیته فنی تشریفاتی را هم از چرخه مدیریت باشگاه حذف کردند تا به طور کامل پای پیشکسوتان را از باشگاه ببرند.

به آموزشگاه هم رحم نکردند

قبل از هر صحبتی این را بگویم که حرفهای من جنبه شخصی ندارد و اگر صحبتی درباره آقای فریادشیران بیان می کنم به شخصیت شخصی ایشان جسارت نمی کنم. ایشان یک پیشکسوت، عظیم تر ما و اهل فوتبال هستند و بسیار انسان محترم و با شخصیت. اما انتخاب ایشان به عنوان مدیر آموزشگاه یعنی توهین به همه پیشکسوتان استقلال. آنهایی که برای استقلال تصمیمات عجیب می گیرند، حتی به آموزشگاه هم رحم نکردند. یعنی در بین حدود 200 پیشکسوت استقلال حتی یک نفر هم نبود مدیر آموزشگاه گردد که رفتند یک غیر استقلالی را آوردند؟ در بین پیشکسوتان این باشگاه از هر قشری که بخواهید پیدا می کنید. پیر و جوان، تحصیل نموده، باتجربه در تیم های پایه و… شاید هم آقایان، پیشکسوتان باشگاهی که در آن مدیریت می نمایند را نمی شناسند.

کمیته فنی

چرا کمیته فنی را منحل کردند؟ چرا آقایان اعضای کمیته فنی که پیشکسوت این باشگاه هستند را به اتاق خود راه ندادند و طوری برخورد کردند که بروند و پشت سرشان را هم نگاه ننمایند؟ اینها برای این باشگاه درد است. با اینکه کمیته فنی تشریفاتی بود، اما همین کمیته فنی تشریفاتی را هم از بین بردند. کمیته فنی اگر باز هم تشکیل گردد نباید نمایشی باشد. باید با یک ساز و کار درست انتخاب گردد و این کمیته به تایید دیگر پیشکسوتان هم برسد تا با قدرت و پشتوانه همه پیشکسوتان کار کند.

پیشکسوتان در استقلال احترام ندارند

در همه جای جهان پیشکسوتان سرمایه های باشگاه هستند که یا مستقیم به باشگاه خود خدمت می نمایند و از تیمشان حمایت می نمایند. اما پیشکسوتان به جای خدماتی که ارائه می دهند، از باشگاه خود انتظار حمایت معنوی و احترام دارند. روی معنوی بودن حمایت تاکید می کنم، چون تا اسم پیشکسوت و حمایت می آید، برخی ها فکر می نمایند این جماعت مو سپید نموده و سینه سوخته به دنبال منافع مادی هستند. خدا را شکر بیشتر قریب به اتفاق پیشکسوتان این باشگاه احتیاج اقتصادی ندارند و تنها انتظارشان از باشگاه حرمت و احترام است. باشگاه باید به پیشکسوت خود احترام و صندلی بدهد تا از او حمایت ببیند. پیشکسوت سرمایه باشگاه است، مثل مردمی که سرمایه یک کشور هستند. اقتدار هر باشگاهی هم به پیشکسوتانش بستگی دارد. این شرح را هم بدهم من اگر گله و انتقادی دارم، به هیچ وجه خودم را نمی بینم. من دارم از صندلی پیشکسوت حمایت می کنم.

کوتاهی استقلال در قبال پیشکسوتان

نام استقلال بسیار عظیم تر از مدیر، بازیکن، مربی و پیشکسوت است و حفظ عظیمی این نام منوط به این است که همه سر جای خودشان باشند. یکی از آن قشری که باید سر جای خودش قرار گیرد تا عظیمی استقلال حفظ گردد، پیشکسوتان هستند. پیشکسوتانی که باید حرمت آنها از سوی باشگاه حفظ گردد، نه اینکه این طور نادیده گرفته شوند. همه بازیکنانی که امروز ستاره تیم هستند و در اوج شهرت به سر می برند، باید بدانند خیلی زودتر از آنچه که فکر می نمایند به ما پیشکسوتان اضافه می شوند. منظورم این است که روز به روز بر تعداد این پیشکسوتان اضافه می گردد و ما الان شاید هفت هشت نسل پیشکسوت داشته باشیم. این چرخه روزگار است که نمی توان جلوی آن را گرفت. یک فوتبالیست در سن بازنشستگی به توجه احتیاج دارد و این وظیفه باشگاه است که به پیشکسوتان خود تکریم کند. اما باشگاه عظیم استقلال در این مقطع در مورد تکریم به پیشکسوتانش به شدت کوتاهی نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1883

به "استقلال در آسیا دست و پا بسته نیست، به آموزشگاه باشگاه رحم نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال در آسیا دست و پا بسته نیست، به آموزشگاه باشگاه رحم نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید