تیتر نگران کننده روزنامه عربستانی برای استقلال

به گزارش تفطن، باشگاه استقلال تهران مدتهاست که درگیر پرونده مالی آندره استراماچونی سرمربی ایتالیایی است. استراماچونی پس از حضور موفقیت آمیز در استقلال، کارش را در این تیم نیمه تمام گذاشت و به کشورش بازگشت. او به علت عدم دریافت مطالباتش، از استقلال به فیفا شکایت کرد و در نهایت برنده پرونده ای شد که مبلغ آن به 1 میلیون و 800 هزار یورو رسیده است.

تیتر نگران کننده روزنامه عربستانی برای استقلال

استقلالی ها علاوه بر استراماچونی چند بدهی بزرگ دیگر هم دارند. به گفته محمد سررشته داری مشاور مدیرعامل استقلال، این باشگاه باید 130 هزار دلار به لئوناردو پادوانی مدافع سابق و برزیلی پرداخت کند و 1 میلیون و 200 هزار درهم به شباب الاهلی امارات بابت انتقال مهدی قایدی بدهد.

باتوجه به اینکه یکی از شروط صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشتن پرونده باز و بدهی جاری است، باشگاه استقلال بیش از پیش نگرانی و خطر را احساس می نماید به ویژه اینکه فرصت ارائه مدارک روز آدینه به سرانجام می رسد و در واقع شمارش معکوس برای استقلال مدتهاست که شروع شده.

علاوه بر استقلال، باشگاه های دیگری هم در غرب آسیا هستند که نگرانی هایی دارند از جمله الاتحاد عربستان که خبر های ضد و نقیضی از پرداخت بدهی این باشگاه منتشر شده است. روزنامه الریاضیه عربستان چاپ شهر ریاض تیتر اصلی خود را به این موضوع اختصاص داده است: آدینه آخرین فرصت که در واقع به بحث مجوز حرفه ای باشگاه ها اختصاص دارد.

این تیتر که در روز های تعطیلی روزنامه های ورزشی در ایران می تواند برای استقلال تهران هم کاربرد داشته باشد نشان دهنده شرایط نگران کننده ای است که ممکن است به دومین حذف متوالی این باشگاه ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا منجر بگردد.

استقلالی ها برای فراهم کردن مبلغ 120 میلیارد تومان راه های مختلفی را امتحان نموده اند. سررشته داری در این خصوص می گوید: طرح های مالی زیادی را بردیم که در جا های مختلف رد شد. زمین کمپ حجازی سه سند دارد که خواستیم یکی از آن ها را برای استراماچونی بگذاریم، اما این طرح هم رد شد. گفتیم از بانک وام بگیریم، اما نامه زدند که وام ندهید. طلبی از AFC داشتیم که به خاطر تحریم ها نتوانستیم بگیریم. انگار جلوی باشگاه استقلال ایستاده اند و انگار این باشگاه جزو سرمایه های ملی نیست. موارد مشابه زیاد دیگری برای سایر باشگاه ها داشتیم که راحت حل شد و حتی کار به مذاکره رؤسای جمهور دو کشور کشید، اما برای استقلال مساعدتی نمی گردد.

آخرین اقدام استقلالی ها کوشش برای گرفتن یاری از یکی از اپراتور های تلفن همراه بود. حتی قرار بود روز گذشته جلسه ای در این خصوص تشکیل بگردد، اما به گفته محمد مؤمنی عضو هیأت مدیره استقلال این جلسه لغو شد.

باید دید در چهار روز به جامانده تا سرانجام مهلت کنفدراسیون فوتبال آسیا آیا استقلال می تواند این سنگ بزرگ را در راه گرفتن مجوز حرفه ای از سر راه بردارد و یا اتفاق تلخ فصل گذشته برای مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر که سهمیه آسیایی اش قطعی به نظر می رسید، تکرار می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1402 بروزرسانی: 8 فروردین 1402 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2524

به "تیتر نگران کننده روزنامه عربستانی برای استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیتر نگران کننده روزنامه عربستانی برای استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید