اولاند: هر کسی که نمی خواستیم پیروز گردد در سوریه پیروز شد

به گزارش تفطن، خبرنگاران آنلاین:رئیس جمهور سابق فرانسه از شرایط کنونی سوریه ابراز تاسف و خاطرنشان کرد: متأسفانه همه کسانی که اروپا نمی خواست در سوریه پیروز شوند، پیروز شدند.

اولاند: هر کسی که نمی خواستیم پیروز گردد در سوریه پیروز شد

به گزارش ایسنا به نقل از روسیاالیوم، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور سابق فرانسه با بیان این که در سوریه از بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) گرفته تا پوتین (رئیس جمهور روسیه) و اردوغان(رئیس جمهور ترکیه)، همه کسانی که نمی خواستیم پیروز شوند، پیروز شدند، از کشیده شدن وضع به این شرایط در سوریه ابراز تأسف کرد.

اولاند اضافه کرد: در این مرحله که احتمالا مرحله پایانی درگیری در سوریه است، چه اتفاقی اتفاق افتاده؟ همه کسانی که نمی خواستیم پیروز شوند، پیروز شدند. نظام بشار اسد پیروز شد، ترکیه که در واقع به دنبال راندن و بیرون کردن نمودهاست که هم پیمانان ما هستند، ولادیمیر پوتین، برقرار نماینده صلح که با سربازانش هم زمان با ایرانی ها برای حفظ و نجات دولت بشار اسد آمد، همه پیروز شدند.

او مدعی شد، ائتلاف بین المللی ضد داعش تحت رهبری آمریکا، که من هم به شخصه یکی از رهبران اصلی آن بودم و واقعا به دنبال نابودی داعش با حمایت نمودها بود، امروز هم پیمانش را می بیند که شکست خورده و از مناطق تحت سیطره خودش، رانده می گردد و دشمنش یعنی داعش را می بیند که نیروهای رهاشده از اردوگاه ها را پس می گیرد.

برای رئیس جمهور سابق سوسیالیست، این تحولات ناشی از تصمیماتی است که ترامپ گرفته، تصمیماتی که درمورد آینده ناتو و اعتماد متحدان آمریکا به این کشور سوالاتی را مطرح نموده است.

اولاند گفت: ما در مورد آینده پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در برابر یک سؤال مهم قرار داریم و آن این که چگونه به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعتماد کنیم که به اردوغان برای ورود به سوریه چراغ سبز نشان داد و او به دروغ اعلام آتش بس کرد؛ آتش بس دروغینی که در نهایت به روس ها اجازه می دهد جای پای خود را در سوریه محکم نمایند و به ترکیه ای ها هم این فرصت را می دهد بر مناطقی که می خواهند کنترل یابند.

رئیس جمهور سابق فرانسه ادامه داد: وقتش رسیده که از ترامپ خواسته گردد به ویژه درمورد تناقضاتی که در اثر بحران های مختلف تجاری، دیپلماتیک و غیره میان منافع آمریکا و منافع ما به وجود آمده است، شرح دهد.

او با اشاره به مواضع ترامپ درباره خاورمیانه، وضعیت نمودها، تعرفه های گمرکی که آمریکا بر کالاهای اروپا اعمال نموده و نیز مساله برگزیت اضافه کرد: چگونه می توانیم ترامپ، عضو ناتو را رها کنیم که در منافع ما تردید کند؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 763

به "اولاند: هر کسی که نمی خواستیم پیروز گردد در سوریه پیروز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولاند: هر کسی که نمی خواستیم پیروز گردد در سوریه پیروز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید