جزیره سنتوزا در سنگاپور، مکانی برای تفریحات خانوادگی

به گزارش تفطن، جزیره سنتوزا سنگاپور

در کنار شهر سنگاپور جزیره ای وجود دارد که برای تمام فعالیت های تفریحی که تصورش را بکنید، طراحی شده است. به این جزیره سنتوزا سنگاپور گفته می گردد و آن چنان امکانات تفریحی متعددی دارد که همه آن ها را در یک روز نمی توانید انجام دهید. اکثر خانواده هایی که به عنوان گردشگر به سنگاپور سفر می نمایند و همچنین اهالی سنگاپور، برای رفتن به این پارک و جزیره تفریحی ثانیه شماری می نمایند. در این مطلب مجله اینترنتی خبرنگاران شما را با این پارک و جزیره تفریحی در سنگاپور آشنا می نماییم.

جزیره سنتوزا در سنگاپور، مکانی برای تفریحات خانوادگی

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

جاذبه های جزیره سنتوزا

در این جزیره، جاذبه ها و تفریحات متعددی از قبیل فعالیت های هیجانی و ورزشی، سواحلی ماسه ای، طبیعتی بی نظیر، فضای غذاخوری، فروشگاه ها و مراکز خرید، زمین های گلف و هتل های لوکس قرار گرفته است. که سعی می کنیم به معرفی آن ها بپردازیم.

جاذبه های تفریحی

 • آکواریوم سنگاپور

یکی از جذاب ترین قسمت های جزیره برای خانواده ها و گردشگران، آکواریوم سنگاپور است. در این آکواریوم نه تنها می توانید انواع گونه های ماهی ها و جانوران دریایی را در زیر آب تماشا کنید بلکه می توانید برای غواصی در کنار آن ها ثبت نام نموده و لذت دیدن آن ها را دوچندان کنید. این آکواریوم، بزرگترین آکواریوم جهان با حدود 100000 گونه جانوران دریایی است. دارای 10 منطقه با 50 نوع عادات زندگی متفاوت است. همچنین در اینجا رستورانی با نمایی رو به آکواریوم واقع شده است. به سمت مرکز خرید ویووسیتی بروید و در ایستگاه واترفرونت (Waterfront station) یا اولین ایستگاه پیاده شوید. ساعت بازدید از آن از ساعت 10 صبح تا 7 بعد از ظهر است.

 • پارک آبی ماجراجویی کو | Adventure Cove Waterpark

اگر به دنبال تفریحات آبی هستید، خود را به این پارک آبی برسانید. از سرسره آبی آن به پایین سر بخورید. در میان حوجچه ای با انواع ماهی ها شنا کنید. غواصی نیز از دیگر تفریحات پارک آبی است. بی نهایت تفریحات آبی در این پارک تفریحی وجود دارد که نه تنها برای بچه ها بلکه برای بزرگسالان نیز جذاب است. این پارک تفریحی از ساعت 10 صبح تا 6 عصر باز است.

 • کرین دنس | Crane Dance

از تفریحات شبانه جزیره سنتوزا سنگاپور که نمایی خیره کننده دارد را در اینجا پیدا خواهید نمود. قوهایی را به رنگ های آبی و صورتی خواهید دید که از آن ها آب به صورت فواره ای به بیرون پرتاب می گردد و حالتی جادویی پیدا می کند. این قسمت در طول روز تنها همانند جعبه ای بسته به نظر می رسد که در هنگام شب باز می گردد. این قسمت از ساعت 9 شب باز می گردد.

 • موزه تصاویر سنگاپور | Images of سنگاپور

این موزه تصاویر و ویدئوهایی از تاریخ و فرهنگ سنگاپور را نشان می دهد. می توانید از دوره ورود مالزیایی های، ژاپنی های، دوره حکومت بریتانیایی ها و پس از آن اطلاع پیدا کنید. در کنار آن، یک رستوران با غذاهای ساحلی وجود دارد. این موزه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر باز می باشد.

 • ساحل پالاوان | Palawan Beach

یکی از معروف ترین سواحل در جزیره سنتوزا سنگاپور ساحل پالاوان بوده که به خاطر تمی که از دزدان دریایی کارائیب و فیلم آن دارد، مشهور است. می توانید نه تنها در ساحل قدم بزنید بلکه در آب های شفاف آن شنا کنید. این ساحل در قسمت جنوبی جزیره قرار گرفته است و پلی معلق شما را به آن می رساند.

 • بندر جهانی عجایب گمشده | Port of the Lost Wonder

از دیگر جاذبه های این جزیره که برای بچه ها و بزرگسالان جذاب بوده و می توانید به فعالیت ها و تفریحات آبی بپردازید، بندر جهانی عجایب گمشده است. انواع بازی های آبی را می توانید از ساعت 10 صبح تا 18:30 در این پارک تفریحی انجام دهید.

 • سنتوزا نیچر دیسکاوری | سنتوزا Nature Discovery

یکی دیگر از فعالیت های عالی در جزیره سنتوزا سنگاپور برای دوستداران طبیعت و خانواده ها، بخش آموزشی، با گالری های جالب و نمایشگاه های تعاملی در سنتوزا نیچر دیسکاوری است. ورود به این قسمت رایگان بوده و می توانید با زندگی گیاهان مختلف، درختان و حیوانات وحشی، از جمله پرندگان، حشرات و خزنده عجیب و غریب آشنا شوید. ساعات بازدید آن از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از شهر است.

 • زمین گلف سنتوزا | سنتوزا Golf Club

این زمین گلف حدود 18 سوراخ گلف دارد که هم برای آماتورها و هم برای حرفه ای ها ساخته شده است. برای رفتن به این زمین ها به خیابان 27 بوکیت مانیس 27 Bukit Manis Road بروید.

 • اسکای لاین لوژ سنتوزا | Skyline Luge سنتوزا

برای اولین بار در جزیره سنتوزا سنگاپور این پارک ماشین سواری افتتاح شد. کارتینگ را می توانید با هر سنی که دارید، شرکت کنید. این کارتینگ از ساعت 10 صبح تا 21:30 شب باز است.

به جز این جاذبه ها می توانید سواحل زیبایی را در اینجا پیدا کنید که برای گذراندن اوقات شبانه شما در کنار ساحل عالی است. به جز این در این جزیره حدود 21 هتل برای اقامت وجود دارد. هتل هایی لوکس با قیمت های بالا و 5 ستاره تا هتل هایی با قیمت های پایین تر برای اقامت شما بهترین موقعیت را دارند. از هتل های معروف می توان به شانگری-لا راسا سنتوزا، آمارا سنکچری سنتوزا و ل-مردین سنگاپور در جزیره سنتوزا سنگاپور نام برد.

موقعیت مکانی جزیره و راه دسترسی

جزیره سنتوزا سنگاپور در قسمت ساحل جنوبی سنگاپور واقع شده و توسط جاده ای ماشین رو، مونوریل، جهتهای پیاده روی و تراموا به شهر متصل شده است. در ایستگاه سنتوزا ساختمان برج تایگر اسکای Tiger Sky Tower نمایی پانورامیک از جزیره را به همگان نشان می دهد. حتی کشور اندونزی نیز در دوردست ها قابل رویت است. در ساحل جنوبی این جزیره نیز، ساحل پالاوان (Palawan Beach) با رستوران های خطی و کافه ها قرار گرفته است و پلی معلق این جزیره را به ساحلی کوچک متصل می کند. نام این ساحل تانجونگ (Tanjong Beach) بوده و محیطی بسیار آرام تر و خلوت تر از دیگر بخش های جزیره سنتوزا سنگاپور دارد.

قبل از اینکه این جزیره به مکانی تفریحی تبدیل گردد، یک قلعه نظامی انگلیسی بود. تاریخچه جزیره سنتوزا سنگاپور تاریخچه ای طولانی از دوران جنگ جهانی دوم دارد و هم اکنون دارای سواحلی گرجهتی زیبا، هتل های لوکس متعدد و جاذبه های تفریحی فراوان است که در ادامه برای شما معرفی می شوند.

روش های دسترسی به پارک

با شیوه های متعددی می توانید خود را به این جزیره برسانید. برای رفتن به جزیره سنتوزا سنگاپور می توانید تله کابین، ماشین سواری، اتوبوس و دوچرخه سوار شوید یا تا آنجا پیاده روی کنید.

 • تله کابین

برای اینکه با تله کابین به جزیره بروید و همچنین از نمای بالا شهر و جزیره را هم ببینید، می توانید خود را به لنگرگاه هاربرفرانت ام آر تی (Harbourfront مترو) و خروجی B برسانید. جهتها را به سمت برج هاربرفرانت دوم Harbourfront Tower II دنبال کنید و سوار تله کابین شوید. قیمت برای بزرگسالان 35 دلار و برای بچه ها 25 دلار سنگاپور است. این تله کابین از ساعت 08:45 صبح تا 10 شب باز می باشد.

 • پیاده روی

اگر قصد دارید تا با پیاده روی به این پارک بروید، می توانید از جهت پارک پیاده روی که از لنگرگاه ام آر تی Harbourfront مترو خود رابه ورودی پارک در ویوو سیتی لابی اف (VivoCity Lobby F) در طبقه اول برسانید. ورودی هر نفر برای پارکیک دلار سنگاپور به ازای هر نفر است.

 • مترو

با خط شمال-شرق یا خط دایره ای خود را به ایستگاه هاربرفرانت (HarbourFront Station) برسانید. از آنجا مترو سریع السیر جزیره سنتوزا سنگاپور را سوار شوید. برای سوار شدن به آن باید به لابی شماره L مرکز خرید ویووسیتی رفته و با پرداخت 4 دلار به جزیره وارد شوید. اولین قطار ساعت 7 صبح وارد جزیره شده و آخرین قطار ساعت 12 نصفه شب از پارک خارج می گردد.

 • اتوبوس

از محله هایی مانند تیونگ باهرا یا ارکید اتوبوس شماره 123 را سوار شده و در ایستگاه هایی مانند سنتوزا ریزورت ورلد، مرلیون پلازا یا ایستگاه ساحلی اتوبوس پیاده شوید. یا اینکه اتوبوس های شماره 65، 80، 93، 188، 855، 10، 30، 97، 100، 131، 143، 145 یا 166 را سوار شده و در ویووسیتی پیاده شوید. سپس اتوبوس های RWS8 یا 14141 را سوار شده و در نهایت در اقامتکاه های ورلد سنتوزا پیاده شوید.

 • تاکسی

تاکسی ها نیز با کرایه ای در حدود 5 دلار برای هر نفر شما را به این پارک می رسانند. قیمت تاکسی ها در تعطیلات آخر هفته بیشتر شده و البته بسته به ساعت روز فرق می کند.

 • دوچرخه

کسانی که با دوچرخه وارد پارک می شوند، هیچ مبلغ و هزینه ورودی نمی پردازند و برای رسیدن به جزیره سنتوزا سنگاپور از همان جهت پیاده روی و پارک ورودی وارد جزیره می شوند.

اگر قصد ثبت نام در تور 4 شب کوالالامپور + 3 شب سنگاپور را از خبرنگاران دارید، می توانید در گشت های روزانه خود از جزیره سنتوزا سنگاپور دیدن نموده و به تفریح بپردازید. همچنین برای خرید بلیط هواپیما سنگاپرو یا رزرو هتل در سنگاپور نیز به صورت جداگانه می توانید از سایت یا اپلیکیشن خبرنگاران اقدام به خرید کنید.

منبع: سنگاپور-guide.com

منبع: الی گشت
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 594

به "جزیره سنتوزا در سنگاپور، مکانی برای تفریحات خانوادگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره سنتوزا در سنگاپور، مکانی برای تفریحات خانوادگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید