حسن زاده: مصاحبه های تنش زا تاثیرات منفی بر روی سکوها خواهد داشت، ناظران نامحسوس بین تماشاگران دربی حاضر خواهند بود

به گزارش تفطن، رئیس کمیته انضباطی در مورد دربی بزرگ تهران گفت: کلیه عوامل باشگاههای پرسپولیس و استقلال از انجام مصاحبه های تنش زا و التهاب آور خودداری نمایند.

حسن زاده: مصاحبه های تنش زا تاثیرات منفی بر روی سکوها خواهد داشت، ناظران نامحسوس بین تماشاگران دربی حاضر خواهند بود

به گزارش تفطن و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی ضمن تبریک سال نو به تمامی هموطنان خصوصاً علاقمندان به فوتبال گفت: آرزو می کنم سال 98، سالی بسیار پربار و پر برکت مخصوصاً برای فوتبالی ها توام با موفقیت های چشمگیر باشد.

وی در ادامه گفت: دو برد پیاپی تیم ملی فوتبال امید را به همه علاقه مندان این تیم تبریک می گویم و تشکر از تماشاگرانی که در استادیوم حاضر شدند و امیدواریم در دیدار سوم که مهمتر و حساس تر است، تماشاگران بیشتری تیم ملی فوتبال امید را در استادیوم همراهی نمایند.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه اظهار کرد: اما شهرآورد تهران که بزرگترین شهرآورد آسیا لقب گرفته در دهم فروردین ماه در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد. همه دست اندرکاران اجرای این مسابقه بزرگ از چند هفته قبل مشغول تمهیدات لازم برای این مسابقه هستند. کمیته انضباطی نیز مانند همواره با توجه به شرایط و اهمیت این مسابقه پر تماشاگر تکالیفی را عهده دار شده است که در کنار سایر مقامات رسمی مسابقه به آن عمل خواهد نمود.

حسن زاده اضافه کرد: در این خصوص باید بگویم که علاوه بر ناظر ویژه انضباطی ناظران نامحسوسی هم در بین تماشاگران حضور خواهند داشت تا همه مسائلی که مربوط به امور انضباطی مسابقه است را با مدارک و مستندات منعکس نمایند و امکانات تهیه عکس و فیلم از وقایع نیز در اختیارشان قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: همینجا اشاره کنم به موضوعی که از چند ماه قبل شروع شده است و در بعضی از مسابقات در لیگ برتر و لیگ یک به اجرا هم رسیده این است که اگر بعضی رفتارهای غیر ورزشی و ناهنجار از بعضی افراد خاص سر بزند، با شناسایی دقیق آن افراد، تنبیهات شخصی برای آن دسته از اشخاصی که جدا از جریان تشویق و هواداری تیم خود شخصاً دست به رفتارهای غیر قانونی و غیر ورزشی می زنند، برخورد خواهد شد و مهمترین تنبیه برای این افراد محروم کردن آنها از ورود به استادیوم خواهد بود که البته امیدواریم در دیدار شهرآورد بزرگ تهران چنین اتفاقی رخ ندهد و همه تماشاگران تمام کوشش شان را برای تشویق تیم محبوب خود به کار ببندند و از هرگونه رفتار تنش زا که موجب بی نظمی در سکوها خواهد شد، پرهیز نمایند.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: قطعاً در مسابقه بزرگ دهم فروردین مهمانان ویژه ای هم از خارج از کشور در استادیوم حاضر خواهند بود, که مسلماً حساسیت بیشتری را می طلبد تا فرهنگ والای ایرانی اسلامی خودمان را به مهمانان حاضر در استادیوم هم نشان دهیم. مطلب بسیار مهمی که همواره در آستانه مسابقات بزرگ مورد توجه اهالی فوتبال است مصاحبه های مقامات باشگاه ها قبل از مسابقه است. به طوری که صحبت های مدیرعامل، سرمربی یا حتی بازیکنان با رسانه ها بسیار در جو استادیوم تاثیر گذار بوده است. البته امیدواریم که همه مقاماتی که به آنها اشاره کردم، اگر در رسانه ها صحبتی کردند، حرف های مثبت و آرامش بخش و موافق با روح جوانمردی، پهلوانی باشد اما اگر خدایی ننموده یک جمله تنش زا و التهاب آور از سوی هریک از مقامات دو تیم بزرگ پایتخت در رسانه ها منعکس گردد، مطمئناً تاثیرات منفی بزرگی بر روی سکوها خواهد داشت.

وی اضافه کرد: از جمله صحبت های منفی اظهار نظر در مورد تیم داوری است به نحوی که اظهار نظر مقامات دو تیم وقتی بر مبنای حدس و برآورد درباره تیم داوری یا شخص داور وسط در رسانه ها مطرح می گردد تماشاگر نیز ذهنیت پیدا نموده و در روز مسابقه عکس العمل نامناسب از خود بروز می دهد. شکی نیست که داوری فوتبال ایران هم در آسیا و هم در دنیا ارتقا یافته و به صندلی قابل احترامی رسیده است. دنیای فوتبال حتی در مسابقات دنیای روی داوری جمهوری اسلامی ایران حساب ویژه ای باز نموده است. این ارتقا سطح داور در فوتبال کشور ما باعث افتخار همه علاقمندان فوتبال است. لذا ما هم یاری کنیم تا در مسابقات بزرگی که با بهترین داوران بومی ما برگزار می گردد ، صندلی رفیع داور ما نیز متزلزل نگردد.

وی در ادامه اظهار داشت: همانطوری که همه برگزار نمایندگان مسابقه با حساسیت های ویژه ای برای این شهرآورد بزرگ آماده می شوند، قطعاً تیم داوری نیز با تمام کوشش خود آماده قضاوت در این مسابقه بزرگ می گردد. لذا مطرح کردن صحبت های غیر منطقی و دور از روح جوانمردانگی و یا تخریب تیم داوری هیچ فایده و سودی برای فوتبال ما ندارد و فقط آرامش تیم داوری را بر هم خواهد زد.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: تقاضا می کنم که همه ما در صندلی خودمان به وظیفه خود عمل کنیم. مخصوصا ً تماشاگران فهیم پایتخت نیز فقط به تشویق تیم محبوب خود بپردازند. البته همکاران ما در کمیته انضباطی تمام مصاحبه های قبل از مسابقه، روز مسابقه و بعد از مسابقه را رصد می نمایند و با جمع آوری مصاحبه ها و الحاق آن به پرونده رقابت دربی، این امکان را فراهم می سازند که اگر تخلفاتی صورت گرفت عوامل تحریک نماینده و مصاحبه های التهاب آور را نیز در پرونده لحاظ کنیم.

وی ضمن تشکر از در سرانجام از همه نهادها و ارگانهای دخیل در شهرآورد تهران مخصوصاً نیروهای امنیتی و انتظامی که در ایام تعطیلات سال جدید با آمادگی کامل در صحنه حضور خواهند داشت گفت: امیدوارم که شهرآورد دهم فروردین هم از نظر فنی و کیفی، تماشاگر پسند و زیبا باشد و از نظر انضباطی نیز به دور از حواشی زشت بوده و با آرامش و بدون اتفاقات برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 346

به "حسن زاده: مصاحبه های تنش زا تاثیرات منفی بر روی سکوها خواهد داشت، ناظران نامحسوس بین تماشاگران دربی حاضر خواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن زاده: مصاحبه های تنش زا تاثیرات منفی بر روی سکوها خواهد داشت، ناظران نامحسوس بین تماشاگران دربی حاضر خواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید