خبرنگاران 46 پروژه محله محور در منطقه14 تهران اجرایی شد

به گزارش تفطن، تهران- خبرنگاران- کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه 14 تهران با بیان اینکه 100 طرح محله محور در قالب دو مرحله در این منطقه تعریف شده است، از اتمام مرحله اول با اجرای 46 طرح خبر داد.

خبرنگاران 46 پروژه محله محور در منطقه14 تهران اجرایی شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران از روابط عمومی شهرداری منطقه 14 تهران با اشاره به برگزاری جلسات مستمر کمیته اجرایی منطقه که با هدف تسریع در انجام پروژه های حوزه های عمران، اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک توضیح داد: برای ساماندهی عادلانه تر ارائه خدمات شهری در محله ها، رسیدگی به پروژه های توسعه محله ای، اولویت پیدا کرده است.

مصطفی پور با اشاره به بیش از100پروژه توسعه محلی که درهر محله و مرتبط با حوزه های مختلف، فنی و عمرانی، خدمات شهری، شهرسازی و معماری، حمل ونقل و ترافیک و اجتماعی و فرهنگی درحال اجراست، اضافه کرد: اجرای این پروژه ها بر اساس نیازها و الویت های شهروندان ، در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته شده است.

شهردار منطقه 14 با بیان اینکه پروژه های توسعه محلی در دو مرحله اجرایی شده است، گفت: مرحله نخست مربوط به اتمام 46پروژه و مرحله دوم نیز با57مورد فعالیت است که در حوزه های عمران به تفکیک 53مورد، حمل و نقل و ترافیک12مورد، خدمات شهر 26مورد ، اجتماعی و فرهنگی5مورد و شهرسازی5مورد مشخص شده است.

به گفته شهردار منطقه 14 این پروژه ها در سرفصل های بهسازی محیط زیست، پیاده رو سازی، زیبا سازی منظر شهری، ساماندهی مبلمان شهری، بازپیرایی معابر و اماکن، بازپیرایی فضای سبز، اصلاح شبکه آبهای سطحی، پارکینگ مکانیزه، احداث سرویس های بهداشتی عمومی، احداث جهت دوچرخه، اصلاح هندسی معابر، احداث غرفه کارآفرینی در ساختمان سرای محله سرآسیاب دولاب ،تامین روشنایی نقاط تاریک، عملیات بازسازی و بهسازی مسجد تاریخی دولاب و حسینیه تکیه چال احداث پاتوق محله در میدان کلانتری و ساماندهی فضای بی دفاع شهری احداث و بازپیرایی فضای سبز، بهسازی محیطی محورهای بزرگراهی،احداث زمین چمن مصنوعی در بوستان شکوفه و تجهیز زمین ورزشی و احداث پل عابر پیاده در انتهای بزرگراه شهید محلاتی و... با تامین اعتبار لازم در دستور کار است.

مصطفی پور با اشاره به انجام پروژه ها در سطح نواحی ششگانه نیز گفت: این پروژه ها در حوزه های مختلف به تفکیک هر ناحیه با توجه به نیازسنجی از شهروندان و شورایاران در محله ها، الویت بندی شده و درحال انجام است. که این بین سهم نواحی یک، دو و چهار با توجه به موقعیت، تراکم و ارزیابی صورت گرفته، برای اجرای پروژه های بیشتر از سایر نواحی است.

شهردار منطقه 14 با اشاره به اینکه 50 درصد این پروژه ها تا خاتمه سال 99 به اتمام می رسد و بر اساس برنامه زمان بندی، 30 درصد پروژه ها تا نیمه اردیبهشت ماه 1400 و باقی آنها نیز در سه ماهه دوم سال آینده تکمیل می شوند، خواسته مردم را برای اجرای پروژه های محلی در اولویت دانست.

وی گفت: گرچه پروژه های محلی در قیاس با پروژه های کلان به لحاظ ابعاد کوچک به نظر می رسد اما از آنجایی که هدف مدیریت شهری ایجاد آرامش، امنیت و جلب رضایت مردم در محل سکونتشان است، لذا اجرای این پروژه ها بخصوص در محله های کم برخوردار، در الویت فعالیت های شهرداری منطقه قرار گرفته است.

مصطفی پور خاطر نشان کرد: بر این اساس در سال 1400 نیز پرونده های توسعه محلی برای ساماندهی محلات در نظر گرفته شده که پس از تصویب بودجه 1400 به سرعت در محلات اجرا می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1801

به "خبرنگاران 46 پروژه محله محور در منطقه14 تهران اجرایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 46 پروژه محله محور در منطقه14 تهران اجرایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید