راهنمای سفر به میکونوس، یونان

به گزارش تفطن، یکی از مهم ترین مقصدهای گردشگری در یونان، میکونوس است. در ایران هم تور یونان و تور میکونوس هواداران خاص خود را دارد. مقصدی که معمولا مورد توجه زوج های جوان برای ماه عسل قرار می گیرد یا کسانی که دوست دارند تورهای کروز را تجربه نمایند.

راهنمای سفر به میکونوس، یونان

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

میکونوس یونان، گران ترین جزیره در مجمع الجزایر سیکلیدز است، ولی هر چقدر که برای سفر به آن هزینه کنید، بدون شک ارزشش را دارد. این جزیره با خیابان های پرپیچ وخم، کوچه های باریک که اطراف آن خانه های سفید قدیمی نهاده شده، قرار داشتن مشرف به یک بندرگاه زیبا، سواحل تماشای، رستوران های عالی و زندگی شبانه پرجنب وجوش، یکی از کامل ترین و مجذوب نماینده ترین مقصدهای گردشگری جهان است.

میکونوس، یکی از مشهورترین جزیره ها در یونان است؛ با وجود اینکه گران است، ولی با به کار بستن چند نکته می توانید هزینه های سفرتان را کاهش دهید. البته توجه داشته باشید که در فصل شلوغ گردشگری، به هیچ اسم نمی توانید سفری مقرون به صرفه به میکونوس تجربه کنید و اگر هوادار سفر مقرون به صرفه هستید، میکونوس را فراموش کنید.

این جزیره پر از گردشگران خارجی، پر از کشتی های کروز و پر از کافه ها و رستوران های مجذوب نماینده است. حال وهوای متفاوت و سرزنده ای دارد و هرگز در میکونوس، بی حوصله و خسته نمی شوید.

تعداد گردشگران میکونوس روز به روز بیشتر می شود، بنابراین تعجبی ندارد که هر روز یک هتل، رستوران و کافه تازه در این جزیره افتتاح می شود. علاوه بر سرگرمیات ساحلی، میکونوس جاذبه های دیگری هم دارد. چند مکان باستانی در نزدیکی آن واقع شده است که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

راهنمای سفر به میکونوس اطلاعات کاملی در خصوص این جزیره و هزینه های سفر به آن در اختیارتان می گذارد. با یاری این راهنمای سفر می توانید سفری بهتر و پربارتر به میکونوس برنامه ریزی کنید و از تماشا برترین جاذبه های آن لذت ببرید.

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران

میکونوس در منطقه زمانی UTC.GMT +3 واقع شده است و ساعت رسمی آن نیم ساعت از تهران عقب تر است.

زبان رسمی

یونانی

واحد پول

یورو

کد کشور

+30

شماره های اضطراری

شماره اضطراری عمومی 112

پلیس 100

آتش نشانی 199

آمبولانس 166

جهت رانندگی

راست

شرایط آب و هوا

آب و هوای میکونوس، مدیترانه ای است. زمستان های ملایم و بارانی و تابستان های گرم و آفتابی دارد. این جزیره، نسبتا بادخیز و نسبت به سایر جزایر یونان، خنک تر است. قرن ها است که در این جزیره به وسیله آسیاب های بادی از باد بهره می برند به همین علت است که در سراسر جزیره، وجود آسیاب های بادی فراوان، توجه تان را جلب می نماید.

بارندگی در میکونوس

بارندگی در میکونوس، الگوی مدیترانه ای را دنبال می نماید. تمرکز بارندگی از اکتبر تا مارس زیاد نیست و میانگین آن به 500 میلی متر در سال می رسد. مقدار کم بارندگی را می توانید از طبیعت میکونوس که نسبتا خشک است، مشاهده کنید.

زمستان

زمستان در میکونوس از دسامبر تا اواسط مارس ادامه دارد. آب و هوا در زمستان ملایم، بارانی و بادخیز است. وزش باد غالبا وجود دارد و گاهی بسیار شدید می شود و همین مسئله باعث می شود که هوا سردتر از آن چیزی که هست، احساس شود.

بهار

بهار در میکونوس از اواسط مارس تا ماه مه ادامه دارد. هوا کاملا ملایم و آفتابی است و البته دوره های کوتاه مدت آب و هوای نامساعد هم دارد. بارندگی به ندرت اتفاق می افتد، ولی معمولا باد می وزد. در اواسط ماه مه، از طرف شمال جبهه هوای سرد و بادخیز میکونوس را تحت تاثیر قرار می دهد، به خصوص روزها ولی شب ها هم ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد.

تابستان

تابستان از ژوئن تا اواسط سپتامبر ادامه دارد. هوا گرم و آفتابی است و همچنان باد می وزد. سرعت باد گاهی اوقات به 70 کیلومتر بر ساعت هم می رسد. به علت همین وزش باد، بیشترین دمای هوا معمولا زیر 30 درجه است، حتی در گرم ترین روزهای سال در حالی که در سایر منطقه ها یونان، دما در همین ایام به 40 درجه هم می رسد.

پاییز

پاییز میکونوس از اواسط سپتامبر تا ماه نوامبر ادامه دارد. پاییز معمولا گرم و آفتابی است، ولی به مرور زمان، خنک تر و بارانی تر می شود. در این فصل هم وزش باد زیاد است.

تابش آفتاب در میکونوس در فصل تابستان از همواره بیشتر است. زمانی که آسمان کاملا صاف است، ولی از نوامبر تا فوریه روزهای ابری زیاد است، البته حتی در زمستان هم روزهای آفتابی وجود دارد.

دمای آب دریا

دمای آب دریا معمولا زیاد بالا نمی رود و وزش باد حتی در تابستان هم آن را تقریبا پایین نگه می دارد. از جولای تا سپتامبر دمای دریا حدود 23 درجه و در ژوئن حدود 21 درجه است.

برترین زمان برای سفر

برترین زمان برای سفر به میکونوس برای لذت بردن از سرگرمیات ساحلی فصل تابستان است، یعنی حدفاصل بین ژوئن و اواسط سپتامبر. توصیه می شود که برای شب های خنک میکونوس، حتما لباس گرم همراه ببرید. برای گشت و گذار در شهرها و سرگرمیاتی مثل پیاده گردی و کوه پیمایی، فصل بهار مناسب تر است، یعنی در ماه های آوریل و مه. البته همانطور که گفتیم، این جزیره حتی در تابستان هم زیاد گرم نمی شود، بنابراین این سرگرمیات را در تابستان هم می توانید داشته باشید و در هوای نسبتا مناسب از آن ها لذت ببرید.

هزینه های سفر

هزینه اقامت در هاستل

در ساحل پارادایز می توانید هاستل های مقرون به صرفه پیدا کنید که اقامت در آن ها شبی 15 یورو البته در فصل های خلوت سال، هزینه دارد. با وجود این، بیشتر هاستل های این جزیره مقرون به صرفه نیستند و شبی حدود 30 یورو هزینه دارند.

هزینه اقامت در هتل های مقرون به صرفه

با پرداخت شبی 50 یورو می توانید در یک هتل دو ستاره اقامت کنید. هتل هایی با این قیمت امکاناتی مثل حمام های خصوصی، تهویه مطبوع و وای فای رایگان دارند. در سایت بوکینگ می توانید هتل مورد نظر خود را رزرو کنید. این سایت گاهی تخفیف های بسیار خوبی ارائه می نماید. در سایت Airbnb اتاق های اشتراکی و منازل شخصی را می توانید کرایه کنید. اتاق های اشتراکی از 15 یورو آغاز می شوند و هزینه کرایه یک خانه کامل به شبی 50 یورو هم می رسد. نباید فراموش کنید که این قیمت ها در فصل تابستان، بسیار بیشتر می شود.

میانگین هزینه غذا

در میکونوس می توانید ساندویچ های مقرون به صرفه محلی را با با قیمت های بسیار مناسبی خریداری کنید. این ساندویچ ها شامل نان پیتا، گوشت، پنیر، سس، گوجه و پیاز است. فست فود مثل انواع پیتزا هم نسبتا مقرون به صرفه است، ولی برای بیشتر غذاها، باید هزینه های زیادی بپردازید و غذا خوردن در رستوران در یک مقصد گردشگری مثل میکونوس، بسیار گران است.

مثلا غذاهای دریایی جزو گران ترین غذاها هستند و پاستاهای ساده تر حدود 24 یورو قیمت دارند. اگر می خواهید در هزینه های سفرتان صرفه جویی کنید، از غذا خوردن در رستوران اجتناب کنید، به خصوص در منطقه ها مرکزی شهر. ساندویچ های مقرون به صرفه و پیتزا بخورید و دور غذاهای محلی خط بکشید. اگر خودتان آشپزی کنید، هزینه خرید مواد غذایی اولیه برای یک هفته بین 50 تا 55 یورو می شود. این مواد شامل پاستا، سبزیجات، مرغ و سایر اقلام ضروری غذایی است.

هزینه حمل و نقل عمومی

هزینه بلیط اتوبوس 1.60 یورو است. اتوبوس های شبانه 2 یورو هزینه دارد. اتوبوس ها هر 30 تا 60 دقیقه حرکت دارند، البته ساعت حرکت آن ها در فصل های مختلف، فرق دارد. هزینه تاکسی برای هر جهت بین 9 تا 18 یورو است.

میانگین هزینه روزانه پیشنهادی: 50 تا 60 یورو

این هزینه پیشنهادی در شرایطی است که در هزینه های سفرتان صرفه جویی کنید. مثلا در هاستل اقامت کنید، کمتر بیرون غذا بخورید و بیشتر وعده های غذایی را خودتان بپزید، از وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرید و در فصل خلوت سال سفر کنید. با به کار بستن نکاتی که در ادامه اسم می کنیم، می توانید هزینه های سفرتان را باز هم کاهش دهید.

صرفه جویی در هزینه ها

در فصل خلوت سال سفر کنید

اگر برایتان امکان پذیر است، قبل از ماه ژوئن به میکونوس سفر کنید. قبل از اینکه سواحل پر از جمعیت بشوند و هزینه های سفر دوبرابر شود.

در مرکز شهر اقامت نکنید

در منطقه ها مرکزی تر و گردشگری تر، هزینه اقامتگاه ها به مراتب بیشتر است و هر چقدر که از آن ها فاصله بگیرید، هتل ها و اقامتگاه ها مقرون به صرفه تر می شوند. برای حمل و نقل در شهر، اتوبوس وجود دارد، بنابراین با خیال راحت، می توانید منطقه ها دورتر را برای اقامت انتخاب کنید.

غذای مقرون به صرفه بخورید

در میکونوس، انواع ساندویچ های مخصوص و غذاها و اسنک های خیابانی عرضه می شود که فقط چند یورو هزینه دارند و با کمتر از 10 یورو در روز، شما را سیر نگه می دارند. غذا خوردن در رستوران در جایی مثل میکونوس، بسیار گران تمام می شود.

فرابرهای شبانه را رزرو کنید

در یونان برای رفت و آمد بین جزیره ها، فرابر وجود دارد. این فرابرها در طول شب هم سرویس دهی دارند و قیمت آن ها مقرون به صرفه تر است. اگر فرابرهای شبانه را انتخاب کنید، نه تنها در هزینه رفت و آمد صرفه جویی می کنید بلکه یک شب کمتر هزینه اقامت در هتل می پردازید.

فرابر را زودتر رزرو کنید

اگر حداقل دو ماه زودتر فرابر رزرو کنید، تخفیف های قابل ملاحظه ای می گیرید. با این کار حدود 25 درصد در هزینه های رفت وآمدتان صرفه جویی خواهید کرد.

جاذبه های گردشگری

میکونوس جزیره ای زیبا در دریای اژه و یکی از محبوب ترین جزایر یونان برای گردشگران خارجی است. طبق افسانه های محلی یونانی، این جزیره با بدن های بی جان غول ها ساخته شده است. گردشگران بی شماری چه از داخل یونان چه از کشورهای سراسر جهان برای سفر به این جزیره زیبا برنامه ریزی می نمایند که در بین آن ها سلبریتی ها هم صندلی خاصی دارند. سواحل زیبا و چشم انداز ها طبیعی بسیار نفس گیر و زیبایی دارد و البته جاذبه های آن به زیبایی های طبیعی محدود نمی شود. در ادامه با تعدادی از مهم ترین جاذبه های میکونوس آشنا می شویم.

پیتر نام پلیکانی است که در مدت عمر سی ساله خود به یکی از نمادهای میکونوس تبدیل شده است. یک ماهیگیر محلی این پلیکان را در سال 1958 پیدا کرد؛ بعد از آن به وسیله اهالی مورد مراقبت و توجه نهاده شد. نام آن را پترو گذاشتند که از کلمه پترا به معنای صخره گرفته شده است. هزاران گردشگر برای تماشا این پلیکان و عکس انداختن با او به میکونوس سفر می کردند. در نهایت پترو یا پیتر در سال 1985 کشته شد. امروزه سه پلیکان در میکونوس زندگی می نمایند که یکی از آن ها را به افتخار این پلیکان مشهور، پترو نامگذاری نموده اند.

وهم کوچک

راهنمای سفر به میکونوس

یکی از مجذوب نماینده ترین و مشهورترین منطقه ها گردشگری در میکونوس، منطقه ای به نام Alefkantra یا وهم کوچک است. موقعیت جغرافیایی این منطقه در ساحل و شکل و شمایل ظاهری آن باعث شده که آن را وهم کوچک بنامند. اولین سکونتگاه در وهم کوچک در قرن هجدهم شکل گرفت و ناخداها و تاجران، اولین ساکنان آن بودند. گردشگرانی که به این منطقه سر می زنند، از تماشای خانه های مجلل و زیبا با شیشه های رنگارنگ لذت می برند؛ خانه هایی که مشرف به دریا نهاده شده اند. اینجا یکی از برترین نقاط میکونوس برای تماشای چشم انداز غروب آفتاب است.

آسیاب های بادی

راهنمای سفر به میکونوس

آسیاب های بادی جزیره میکونوس یکی از نمادین ترین آثار در منطقه ها اطراف دریای اژه است که در سراسر جهان هم مشهور است. این آسیاب های بادی سفید در حد فاصل وهم کوچک و منطقه نیوچوری نهاده شده اند. در قرن های هفدهم و هجدهم میلادی، میکونوس بیش از 20 آسیاب بادی داشت که از آن ها برای فراوری آرد استفاده می کردند و یکی از مهم ترین المان های توسعه مالی در میکونوس بود. امروزه فقط هفت آسیاب بادی به جای مانده است که البته از آن ها به درستی نگهداری می شود.

خانه لنا (Lenas House)

راهنمای سفر به میکونوس

خانه لنا در منطقه چورا واقع شده است و یکی از نمونه های خانه های اصیل میکونوس است که متعلق به قشر مبه وسیله در قرن نوزدهم میلادی بوده است. در این خانه قدیمی و زیبا، مجموعه ای از اشیا و وسایل قدیمی از قرن نوزدهم نگهداری می شود و اشیای دکوری، آینه های حکاکی شده و گلدوزی های سنتی شده بخش های مختلف خانه، بسیار زیبا و تماشای است. از آوریل تا اکتبر درهای این خانه برای بازدید گردشگران باز است. روزهای یکشنبه تعطیل است و از ساعت 6 و نیم صبح تا 9 و نیم شب برای سر زدن به آن وقت دارید.

موزه فولکلور میکونوس

راهنمای سفر به میکونوس

موزه فولکلور میکونوس در کاسترو واقع شده است. این موزه در یک بنای قدیمی دو طبقه واقع شده است و مجموعه های جالبی از وسایل قدیمی، سرامیک های دست ساز، تصاویر بیزانسی و عکس ها و دست نوشته های قدیمی در آن نگهداری می شود. اگر می خواهید آشنایی عمیق تری با فرهنگ بومی منطقه پیدا کنید، حتما زمان را برای بازدید از این موزه در نظر بگیرید.

صومعه پالئو کاسترو (Monastery of Paleokastro)

راهنمای سفر به میکونوس

صومعه پالئو کاسترو یک صومعه زنانه است که قدمت آن به قرن هجدهم میلادی برمی شود. این صومعه را از روی تپه ای که در همان نزدیکی واقع شده است، نامگذاری نموده اند. این صومعه، یکی از برترین نمونه های معماری سنتی سیکلادی است و در شمال منطقه مسکونی آنو مرا واقع شده است.

موزه باستان شناسی میکونوس

راهنمای سفر به میکونوس

اگر از علاقه مندان به باستان شناسی و تاریخ هستید، حتما باید از این موزه بازدید کنید. موزه باستانی شناسی میکونوس، مجموعه های بسیار جالب و ارزشمندی از از اشیای قدیمی متعلق به قرن هفدهم دارد. این موزه درست در مرکز جزیره واقع شده است و در نزدیکی بندر واقع شده است. مجموعه ای از تندیس و مجسمه، اشیای سرامیکی و زیورآلات قدیمی هم در این موزه به نمایش درآمده است. هر روز غیر از دوشنبه ها از ساعت 8 و 30 دقیقه صبح تا 3 بعدازظهر برای سر زدن به این موزه وقت دارید.

موزه دریانوردی اژه (Aegean Maritime Museum)

راهنمای سفر به میکونوس

موزه دریانوردی اژه در نزدیکی خانه لنا واقع شده است و یک سازمان غیرانتفاعی است که در سال 1983 پایه گذاری شده است. این موزه با هدف حفظ و ارتقاء تاریخچه و سنت های دریایی یونان افتتاح شد. نمونه های کوچکی از کشتی ها و قایق های قدیمی از زمان های پیش از تاریخ تا دوران معاصر در این موزه به نمایش درآمده است. مجموعه های ارزشمندی از نقشه، سکه های قدیمی، مجسمه و... با تم دریایی و سبک زندگی مرتبط با آن در این موزه نگهداری می شود. این موزه از آوریل تا اکتبر از ساعت 10 و نیم صبح تا یک بعدازظهر و از 18 و 30 دقیقه تا 9 شب باز است.

تالار شهر میکونوس

راهنمای سفر به میکونوس

تالار شهر میکونوس، یک ساختمان دوطبقه است که در ابتدا به اسم اقامتگاهی برای یک کنت روسی در دوران جنگ روسیه و ترکیه ساخته شد و بعدها به اسم تالار شهر مورد استفاده نهاده شد. معماری اصلی و کلاسیک بنا، به همان شکل اولیه به جای مانده است. در کنار تالار شهر، یکی از مهم ترین و قدیمی ترین ساختمان های میکونوس یعنی اولین مدرسه جزیره، ساخته شده است.

کلیساها

جزیره میکونوس، بیش از 70 کلیسای ارتدکس یونانی دارد که طبق سنت ها و معماری جزایر یونان ساخته شده اند. تعداد زیادی از آن ها بعد از دوران بیزانس به وسیله خانواده های ثروتمند جزیره ساخته شده اند تا به این طریق از نعمات الهی سپاسگزاری نموده باشند و یادگاری از خود و خویشان به جا گذاشته باشند. برای بازدید از این کلیساهای زیبا، لازم نیست که مذهبی باشید، فقط پوشش مناسب مکان مذهبی را در نظر بگیرید.

کوچه های باریک مرکز شهر میکونوس

یکی از سرگرمیات گردشگران در این جزیره، گشت و گذار در کوچه های پرپیچ و خم و باریک و تماشای معماری سنتی منطقه است. شهر میکونوس یا چورا، در مرکز جزیره واقع شده است. خانه های سفید و آبی با معماری سنتی دارد و خیابان های کوچک و باریک آن پر از فروشگاه، بوتیک، کلیسا و کافه است. تماشا این چشم انداز های زیبا یکی از به یادماندنی ترین خاطرات سفر به جزیره است. گوشه و کنار این شهر، مکانی ایده آل برای عکاسی است. بوتیک های زیورآلات پر از گردشگرانی است که خرید می نمایند. کافه ها و رستوران ها از مهمانان خود به گرمی پذیرایی می نمایند. برترین سوغاتی هایی یونانی را می توانید از مغازه های شهر خریداری کنید؛ از صندل های چرمی گرفته تا محصولات تهیه شده از زیتون.

فانوس دریایی آرمنیستیس (Armenistis Lighthouse)

راهنمای سفر به میکونوس

فانوس دریایی آرمنیستیس در انتهای شمال غربی جزیره واقع شده است و به خاطر ارتفاعش که به 19 متر می رسد، به راحتی از دور قابل شناسایی است. این جاذبه تماشای با چشم انداز ها مجذوب نمایندهش، فرصتی عالی بریا لذت بردن از چشم اندازهای دریای اژه است. در پس زمینه چشم انداز ها می توانید جزیره تینوس که در نزدیکی میکونوس واقع شده است را ببینید. قایق هایی که بین دو جزیره در رفت و آمد هستند، چشم انداز ای بسیار تماشای ایجاد می نمایند. این فانوس دریایی حدود 7 کیلومتر از مرکز شهر میکونوس فاصله دارد و به وسیله ماشین می توانید خود را به آن برسانید.

ساحل پلاتیس گیالوس (Platis Gialos)

راهنمای سفر به میکونوس

ساحل پلاتیس گیالوس در جنوبی ترین بخش جزیره واقع شده است و حدود 4 کیلومتر از شهر میکونوس فاصله دارد. این ساحل، یکی از محبوب ترین و شلوغ ترین سواحل جزیره است. شن های سفید و آبی بیکران و فیروزه ای دریا گردشگران را از سراسر جزیره به این ساحل می کشد. این ساحل به وسیله اتوبوس و قایق قابل دسترسی است. ساحلی بسیار منظم و برنامه ریزی شده است و رستوران، کافف، تخت های ساحلی و سایر امکانات لازم را در اختیار گردشگران می گذارد. از این ساحل می توانید با قایق خودتان را به سایر سواحل جنوبی جزیره برسانید.

منطقه باستانی Panagia Paraportiani

راهنمای سفر به میکونوس

منطقه پاناگیا پاراپورتیانی یکی از مهم ترین منطقه ها باستانی و مذهبی جزیره است. درست در ساحل واقع شده است و به راحتی قابل دسترسی است. این مجموعه در حقیقت یک مجموعه دو طبقه متشکل از 5 کلیسا است که چهار تای آن ها هم کف و یکی بالاتر از بقیه واقع شده است.

فاز اول این مجموعه بین قرن های شانزدهم تا هفدهم ساخته شده و به خاطر معماری منحصربه فردی که دارد یکی از مهم ترین آثار تاریخی جزیره است. اگر از علاقه مندان به تاریخ و اثار تاریخی هستید، در سفر به میکونوس حتما فرصتی را برای بازدید از این مجموعه در نظر بگیرید.

غواصی در سایت غواصی پارادایز هاوس (Paradise House Reef)

راهنمای سفر به میکونوس

زیبایی میکونوس به خود جزیره محدود نمی شود. در نزدیکی میکونوس می توانید از تماشا جهانی شگفت انگیز زیر آب لذت ببرید. در صخره های مرجانی پارادایز ریف، تنوع جانداران دریایی بسیار قابل توجه است و جهانی زیر آب، بسیار تماشای است. گونه های مختلف جانداران دریایی را می توانید هم زمان با غواصی در این محدوده ببینید و لذت ببرید. اگر به غواصی و جهانی زیر آب علاقه دارید، این سرگرمی لذت بخش را هرگز از دست ندهید. مرکز غواصی میکونوس حدود 4.5 کیلومتر از شهر میکونوس فاصله دارد و همواره اتوبوس برای رفتن به آنجا وجود دارد و دسترسی به آن راحت است. این مرکز، کارکنانی بسیار باتجربه دارد که همراه با شما غواصی می نمایند و جهانی زیر آب را نشان تان می دهند. می توانید تمام تجهیزات لازم را از همانجا کرایه کنید و برای سطوح مختلف توانایی در غواصی، کلاس هایی برای گردشگران برگزار می شود. قیمت کلاس ها بستگی به مدت زمان و سطح آن ها دارد که در وب سایت رسمی این مرکز می توانید اطلاعات دقیقی در خصوص آن به دست آورید.

شهر باستانی دلوس (Ancient City of Delos)

راهنمای سفر به میکونوس

شهر باستانی دلوس در فاصله بسیار کوتاهی از میکونوس واقع شده است. این جزیره باستانی یونانی، آثار تاریخی متعددی دارد و طبق افسانه های یونانی، محل تولد آپولو و آرتمیس است. یکی از دلایل اهمیت این منطقه باستانی این است که جزو معدود منطقه ها باستانی است که در آن ها خانه های خصی قدیمی هم در شرایط خوبی حفظ و نگهداری شده است. بناهای قدیمی زیادی با کاربری های مختلف در گوشه و کنار جزیره کشف شده است. این بناهای قدیمی به خوبی نگهداری می شوند و شرایط بسیار خوبی دارند و بازدید از آن ها فرصت خوبی برای آشنایی با معماری و سنت های محلی است.

از سال 1990، کل این جزیره به اسم میراث جهانی یونسکو انتخاب شده است. در سال های اخیر پروژه های زیادی برای حفظ و بازسازی بناها اجرا شده است. به وسیله دفاتر گردشگری میکونوس و با قایق می توانید خودتان را به این جزیره برسانید.

خرید در خیابان Matogianni

خیابان Matogianni، شلوغ ترین خیابان در میکونوس است و در واقع مشهورترین بازار شهر برای خرید. در این خیابان هر آنچه که از مد و سرگرمیات شبانه انتظار دارید، فراهم است. از این خیابان باریک که عبور کنید، در اطراف خود فروشگاه های لوکس، برندهای بین المللی مد، زیورآلات، اکسسوری و آثار هنری و سوغاتی را خواهید دید. خیابان پر از گردشگرانی می شود که مشغول خرید و تماشای ویترین ها هستند. همه فروشگاه ها فارغ از اینکه خرده فروشی باشند یا یک فروشگاه لوکس، معماری سنتی دارند و همگی شبیه هم هستند.

این منطقه فقط فروشگاه ندارد. کافه و رستوران، بخش دیگری از مجذوب نمایندهیت های این خیابان را تشکیل می دهد. در کافه ها و رستوران ها می توانید برترین غذاها و خوراکی های محلی را بخورید.

تماشای فیلم در سینمای Cine Manto

سینما Cine Manto یک سینای روباز شهری است که در سال 1995 ساخته شده است. این سینما در یک فضای سبز خاص و تماشای واقع شده که پر از درختان نخل و پر از انواع کاکتوس است. در این مجموعه یک کلیسای قدیمی و کافه رستوران هم وجود دارد که غذاهای بسیار عالی و صبحانه های لذیذی سرو می نماید. بعلاوه هم زمان با غذا خوردن می توانید از تماشای فیلم لذت ببرید.

این سینما هر سال از اول ژوئن تا آخر سپتامبر فعالیت می نماید و انواع فیلم های روز جهان را پخش می نماید. همه فیلم ها به زبان اصلی پخش می شوند و زیرنویس یونانی دارند. بلیط سینما برای بزرگسالان 9 یورو و برای بچه ها 7 یورو است.

رژیم غذایی

راهنمای سفر به میکونوس

در میکونوس فرصت های زیادی برای امتحان کردن غذاها و اسنک های محلی دارید. از رستوران های شیک ساحل گرفته تا غذاهای خیابانی و کافه های کوچک. البته علاوه بر غذای محلی، در این رستوران ها می توانید غذاهایی از گوشه و کنار جهان را امتحان کنید. ولی هیچ سفر خارجی بدون امتحان کردن غذاهای محلی کامل نمی شود و یکی از مهم ترین مجذوب نمایندهیت های سفرهای خارجی، امتحان کردن غذاها و طعم های تازه است.

در ادامه تعدادی از غذاهای مشهور میکونوس را معرفی می کنیم تا در طول سفر با خیال راحت بتوانید غذای مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

کوپانستی

یکی از محصولات لبنی سنتی در میکونوس، پنیر کوپانیستی است که در سراسر یونان مشهور است. این پنیر را با شیر گاو تهیه می نمایند و بافتی خامه ای، طعمی تند و تیز و عطری قوی و لذت بخش دارد. معمولا این پنیر را با نوعی نان برشته مخصوص و همراه با گوجه و روغن زیتون سرو می نمایند. این غذای اصیل و سنتی جزیره است و یکی از برترین مکمل ها در کنار انواع نوشیدنی های محلی. البته گاهی به اسم پیش غذا، قبل از غذای اصلی سرو می شود.

سوسیس

یکی از محصولات پروتئینی محبوب در میکونوس، نوعی سوسیس مخصوص است که آن را با فلفل، نمک، آویشن و انواع ادویه های مخصوص طعم دار می نمایند. این نوع از سوسیس، درصد گوشت بیشتر و چربی کمتری دارد و به همین علت است که بسیار لذیذ است و جزو باکیفیت ترین محصولات غذایی در این جزیره است.

کیک بادام (Kalathaki)

کیک های بادامی و مارزیپانی، یکی از دسرهای سنتی و بسیار لذیذ جزایر اطراف دریای اژه است. برای تهیه آن از آرد، کره، تخم مرغ، بادام و دارچین استفاده می نمایند. این کیک با اینکه مواد اولیه کمی دارد ولی عطر و طعم آن بی نظیر است. به راحتی این دسر لذیذ را می توانید در قنادی ها و نانوایی های مخصوص پیدا کنید که در سراسر میکونوس وجود دارند.

پای پیاز (Kremidopita)

این غذا را با نوعی پنیر محلی به نام تیروولیا می پزند و این غذا، یکی از مشهوترین غذاهای این جزیره است. پیاز، طعم شیرینی به این غذا می دهد و با جعفری طعم دار می شود. طبق سنت، ورقه های پای، حجیم و پف دار هستند. در رستوران ها می توانید این پای لذیذ را نوش جان کنید. البته اگر خوش شانس باشید، یکی از اهالی شما را برای خوردن پای پیاز خانگی دعوت می نماید. بدون شک عطر و طعم آن را تا مدت ها فراموش نمی کنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2049

به "راهنمای سفر به میکونوس، یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به میکونوس، یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید