آشنایی با بهترین مقاصد گردشگری چین

به گزارش تفطن، پرجمعیت ترین کشور دنیا یعنی چین قلمرو بسیار وسیعی را در کنار مردم و آب و هوای گوناگون شامل می گردد. هر کدام از این افراد در شهرهای مختلف با آداب و رسوم و روش زندگی منحصر به فرد خود زندگی می نمایند. بر این اساس شهرهای مختلف کشور چین می تواند تنوعی غنی از فرهنگ های مختلف را به نمایش بگذارد که از سنت چینی گرفته تا مدرنیته همگی در کنار یکدیگر قرار دارند. بهترین عبادتگاه ها، کاخ ها، باغ ها و همچنین بهترین شهرهای چین نیز بخشی از جاذبه های این کشور به شمار می روند. کشور چین به اندازه ای جاذبه های متنوع داشته که بدون اشاره به برج های تجاری بلند، دیوار بزرگ چین و یا ارتش سرخ آن نیز می توان موارد بسیاری را برای این این کشور توصیف نمود. ما نیز در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین شهرهای چین آشنا نماییم پس با تور چین همراه شوید.

آشنایی با بهترین مقاصد گردشگری چین

هانگزو | Hangzhou

هانگزو یکی از بهترین شهرهای چین بوده که بسیار از نظر توریست ها محبوب می باشد. این شهر با دریاچه غربی خود و با پل شکسته خود (Broken Bridge) مشهور می باشد. در صورتی که با قایق در آب های با آرامش این منطقه سفر کنید می توانید جزایر مختلف آن را با ویژگی های منحصر به فرد خود مشاهده نمایید. تعداد زیادی از عبادتگاه ها و در اطراف این منطقه پراکنده شده که می توانید آن ها را نیز مشاهده نمایید. بسیاری دیگر از مناظر دیدنی و عبادتگاه های مختلف را به عنوان بخشی از تاریخ شهر هانگزو می توانید ببینید.

گوانگژو | Guangzhou

گوانگژو یکی از بهترین شهرهای چین با سابقه ای تاریخی می باشد. با توجه به موقعیت قرارگیری این شهر در مسیر جاده ابریشم، بنابراین گوانگژو سابقه ای تاریخی در زمینه تجارت نیز دارد. این سومین شهر بزرگ در چین بوده و شهری بسیار پرطرفدار است که سبک های متنوعی از معماری آن را فراگرفته است. در میان مجموعه ای از ساختمان های بتنی همچنان می توان عبادتگاه های باستانی را در این شهر مشاهده نمود. علاوه بر این می توانید با قایق بر روی رودخانه حرکت نموده و منظره آسمان خراش ها را در شب مشاهده نمایید.

الهاسا | Lhasa

پایتخت تبت شهر الهاسا می باشد که یکی از بهترین شهرهای چین و جذاب برای بازدیدکنندگان است. این شهر زیبا در محیطی کوهستانی در هیمالیا قرار گرفته است. کاخ پوتالا (Potala) سایت اصلی این شهر بوده و ساختمانی شگفت انگیز می باشد. کاخ جوکانگ نیز بسیار زیبا بوده و خانه ارزشمندترین تبتی می باشد. عبادتگاه های متانوعی نیز در شهر الهاسا قابل مشاهده است که بسیار متفاوت از سایر بخش های چین می باشد. فرهنگ تبتی در این منطقه بسیار غنی است.

شیان | Xian

با وجود تعدا زیادی سایت تاریخی در شهر شیان کار بسیار سختی است که بتوانید تمامی آن ها را ببینید. ارتش سربازان جنگجو و بسیاری موارد دیگر در این شهر هستند. شیان که یکی از بهترین شهرهای چین می باشد دارای دیوارهای باستانی بوده که از آن محافظت می نموده است. این دیوارها تا سلسله مینگ برای محافظت از این شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. در واقع می توان گفت که هفتاد و سه امپراتور که در بیش از هزار سال حکمرانی کردند طی 13 سلسله شهر شیان را به عنوان پایتخت خود برگزیده بودند. شهر شیان امروزه بسیار تحت تاثیر مدرنیته واقع شده اما هنوز سایت های تاریخی متعددی را می توانید در آن پیدا کنید.

شانگهای | Shanghai

شانگهای یکی از بهترین شهرهای چین و بزرگترین شهر این کشور بوده و محلی پررونق است. آسمان خراش های این شهر زیبا را می توانید در غروب رودخانه هوانگپو (Huangpu) و در منظره ای بی نظیر مشاهده کنید. اکثر گردشگران به نواحی کنار رودخانه آمده که ترکیبی از اقامتگاه ها را دارد. این شهر به عنوان موزه ساختمان ها نیز شناخته می گردد. با توجه به رشد سریع شانگهای در طول قرن گذشته سبک های معماری مختلفی در این شهر وجود دارد. برای نگاهی اجمالی به شهر قدیمی شانگهای می توانید ار باغ های زیبای یویوان (Yuyuan) بازدید نمایید.

هنگ کنگ | Hong Kong

شهر هنگ کنگ که سراسر آن را آسمان خراش ها تشکیل داده اند از یک سو در کنار خلیج ویکتوریا و از سوی دیگر منظره ای از کوه ها سبز رنگ در پشت آن دیده می گردد. این یک منطقه فوق العاده تجاری می باشد اما می تواند چشم اندازهای پانورامای فوق العاده ای از زندگی مدرن بشری را در کنار طبیعت مشاهده نمود. شهر هنگ کنگ ترکیبی از فرهنگ های مختلف است که این امری مهم و جالب توجه به نظر می رسد. بازارهای پرجنب و جوش این شهر نیز هواداران بسیار زیادی دارد.

پکن | Beijing

پکن که از جمله بهترین شهرهای چین می باشد با بیش از 20 میلیون نفر جمعیت شهری شلوغ است. اولین توقف در این شهر میدان تیانانمن (Tiananmen) بوده که اطراف آن را ساختمان هایی مانند شهر ممنوعه فراگرفته است. پکن با بیش از صد موزه و تعدادی زیادی از کاخ ها و سایت های باستان شناسی پیشنهادات متنوعی را برای گردشگران ایجاد می نماید. پیشنها می کنیم در خیابان های پکن از غذاهای مختلف بهره ببرید. از اینجا برای بازدید از دیوار چین نیز می توانید بروید و این شاهکار بشری و پیچ و تاب های آن بر روی کوه ها را مشاهده کنید.

منبع: الی گشت
انتشار: 29 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 294

به "آشنایی با بهترین مقاصد گردشگری چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با بهترین مقاصد گردشگری چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید