سبد حمایت معیشتی دولت به چه کسانی تعلق گرفت؟

به گزارش تفطن، خانواده هایی که یکصد و پنجمین مرحله یارانه نقدی را دریافت کردند منتظر بودند که سبد حمایت معیشتی دولت نیز به حساب آنها واریز گردد اما این اتفاق نیفتاد و پس از واریز آخرین مرحله واریز سبد حمایت معیشتی این سوال مطرح شد که این سبد به چه کسانی تعلق گرفته است؟

سبد حمایت معیشتی دولت به چه کسانی تعلق گرفت؟

به گزارش تفطن به نقل از ایرنا، بامداد 24 آبان ماه بنزین گران شد و قیمت بنزین سهمیه ای 1500 تومان و بنزین آزاد سه هزار تومان معین شد.

علی ربیعی سخنگوی دولت در همان روزهای نخست افزایش قیمت بنزین تاکید نمود که درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین (29 تا 30 هزار میلیارد تومان) در سه مرحله 27 آبان، 30 آبان و دوم آذر پرداخت می گردد.

شب گذشته آخرین مرحله واریز انجام شد و خانوارهایی که گمان می کردند به دلیل اینکه مشمول دریافت یارانه هستند، پس تحت شمول دریافت سبد حمایت معیشتی نیز قرار می گیرند را متعجب کرد.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی امروز (یکشنبه) به ایرنا، گفت: پیش از افزایش قیمت بنزین براساس تکلیف قانونی، طرح شناسایی دهک های بالای و حذف یارانه آنها تا دو مرحله اجرا شد.

حسین میرزایی اضافه نمود: با افزایش قیمت بنزین این طرح متوقف و به تعویق افتاد در حالی که ما افراد سه دهک بالای درآمدی را شناسایی نموده بودیم.

وی اظهارداشت: در طرح حمایت معیشتی دولت مقرر شد افرادی که یارانه می گیرند و جزو سه دهک بالای درآمدی نیستند سبد حمایت معیشتی دریافت نمایند و در مرحله بعد برای افراد جامانده از دریافت یارانه نقدی و کسانی که پیش از این انصراف خود را از دریافت یارانه نقدی اعلام نموده بودند اما در حال حاضر خواستار دریافت حمایت معیشتی هستند، واریز گردد.

میرزایی اضافه نمود: قرار شده است برای جاماندگان و حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی، آزمون وسع اجرا و شرایط آنها آنالیز گردد و در صورت تایید جزو لیست دریافت سید حمایت معیشتی قرار گیرند.

وی اظهارداشت: تا پیش از این 76 میلیون و 200 هزار نفر یارانه می گرفتند که تعدادی را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا سال 1395 حذف کرد، یکسری ثبت نام نکردند، بعضی جامانده بودند و بعضی نیز انصراف دادند و در مجموع هشت میلیون یارانه نمی گرفتند.

میرزایی اضافه نمود: از این 76 میلیون و 200 هزار نفر نیز حدود 24 میلیون نفر جزو سه دهک بالای درآمدی بودند که قانون اجازه حذف آنها را داده و تکلیف نموده بود که حذف شوند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی توضیح داد: 25 میلیون نفر از افراد جامعه مشمول طرح سبد حمایت معیشتی دولت نیستند.

وی اضافه نمود: در حال حاضر 82.1 درصد خانوارهای سیستان و بلوچستان، 79.2 درصد خانوارهای خراسان شمالی، 78.4 درصد خانوارهای خراسان جنوبی و 57.2 درصد از خانوارهای تهرانی سبد حمایت معیشتی دریافت نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 866

به "سبد حمایت معیشتی دولت به چه کسانی تعلق گرفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبد حمایت معیشتی دولت به چه کسانی تعلق گرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید