سفر مستقل و بی برنامه را کنار بگذارید

به گزارش تفطن، رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور با نزدیک شدن تعطیلات عید فطر و نیمه خردادماه از مردم درخواست کرد با انتخاب سفرهای مجاز، حرفه ای و مسؤولانه، از زنجیره رسمی صنعت گردشگری حمایت نمایند.

سفر مستقل و بی برنامه را کنار بگذارید

ایسنا:دبیر تشکل های ملی گردشگری در جلسه ای با رییس جمهور، میزان خسارت تحمیل شده از شیوع ویروس کرونا به صنعت گردشگری را فقط در دو ماه اسفند و فروردین ماه رقمی بالغ بر ویروس 5300 میلیارد تومان خاطرنشان کرد. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قبل از آن، برای جبران این خسارت ها از دولت اختصاص 3800 میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات را درخواست نموده بود که این پیشنهاد رد شد.

حالا پس از گذشت حدود سه ماه از تعطیلی تاسیسات گردشگری و بازگشایی تدریجی آن ها، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با طرح سفر هوشمند که تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دارد، از مردم خواسته با انتخاب سفرهای مجاز، از زنجیره خدمات گردشگری که با صد در صد خسارت در دوران کرونا روبرو شد، حمایت نمایند.

معاون گردشگری درحالی از مردم خواسته که با انتخاب گروه های مجاز، مروج سفرهای حرفه ای و مسؤولانه باشند که فعالیت و تبلیغ تورهای بدون مجوز برای سفر در تعطیلات عید فطر و نیمه خرداد شروع شده است.

ولی تیموری در آخرین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور اشاره نمود که در حال حاضر بخش قابل توجهی از سفرهای داخلی با اهداف معنوی، زیارتی و کاری در حال اجرا است و با این پیش بینی که توصیه در خانه ماندن جوابگوی شرایط حال حاضر نیست و در پی تحمل فشارها و اضطراب اخیر، بی شک با سفرهای هوشمند در تعطیلات عید سعید فطر روبرو خواهیم شد، از دستگاه های عضو ستاد سفر خواست به منظور خدمت رسانی و نظارت بر سفرهای هوشمند برپایه سلامت، آمادگی کامل داشته باشند تا با غفلت در این امر، زمینه انتشار مجدد ویروس کرونا ایجاد نشود.

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در سفر، یادآور شد: همزمان با تعطیلات عید سعید فطر، ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با رعایت کامل مقررات ایمنی و بهداشتی، آمادگی خدمات رسانی شایسته به هموطنان عزیز را دارد. انتظار می رود گردشگران و مسافران، با انتخاب خدمات سفر مجاز و بسته های سفر هوشمند و برنامه ریزی شده، به جای سفرهای مستقل و بی برنامه، سفر مسؤولانه و حرفه ای را در پیش گرفته و ضمن یاری به بازیابی و التیام بخشی صنعت گردشگری، از فعالان و زنجیره رسمی صنعت گردشگری کشور حمایت نمایند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1304

به "سفر مستقل و بی برنامه را کنار بگذارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مستقل و بی برنامه را کنار بگذارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید