شاعر دیری القرار کجاست؟ را راهی بازار شعر کرد

به گزارش تفطن، پژمان قانون، سراینده مجموعه القرار کجاست در این باره به خبرنگار خبرنگاران در بوشهر گفت: این کتاب شعر تجربه ای تازه و متفاوت نسبت به کارهای پیشین در زبان و فرمی دیگرگون است که در 82 صفحه منتشر شده است.

شاعر دیری القرار کجاست؟ را راهی بازار شعر کرد

این شاعر ادامه داد: سروده های این دفتر در واقع یک شعر بلند به هم پیوسته است که معمولا می توان صفحات آن را به صورت قطعه شعرهای کوتاه و مجزا نیز خواند.

قانون در سرانجام یادآور شد: اقرار کجاست؟ روایت شکست، ناکامی، ستمگری و فساد انسان بر روی زمین است که در قالب شعری ویژه و در گزاره های زیبایی شناختی به خوانندگان ارائه شده است.

پژمان قانون سال 1359 خورشیدی در بندر دیر استان بوشهر زاده شد. وی تحصیل کرده زبان و ادبیات فارسی است که علاوه بر سرودن شعر به نقد شعر نیز می پردازد. وی پیش از این سه مجموعه شعر و یک مجموعه مقاله در نقد و بررسی شعر امروز به نام های من پای لرز هیچ خربزه ای امضا نمی کنم (1387، نشر ثالث)، مرثیه برای یک موش تنها یا روزگارهای اضافه (1393، انتشارات بوتیمار)، گزیده تراکتورهای معاصر (1396، انتشارات پاتیزه) و در بی کرانگی، جستارهایی در نقد شعر امروز (1397، نشر هشت) منتشر کرده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1854

به "شاعر دیری القرار کجاست؟ را راهی بازار شعر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاعر دیری القرار کجاست؟ را راهی بازار شعر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید