عوارض داروی فکسوفنادین چیست؟

به گزارش تفطن، طبنا نیوز/یک پزشک عمومی با اشاره به عوارض داروی فکسوفنادین گفت: فکسوفنادین ها عوراض قلبی دارند و باعث آریتمی قلبی و نامنظم شدن ریتم قلب می شود.

عوارض داروی فکسوفنادین چیست؟

دکتر محمد سعید واثقی پزشک عمومی با اشاره به مصرف داروی فکسوفنادین و عوارض آن اظهار کرد: داروی فکسوفنادین یک نوع آنتی هیستامین است و به عنوان داروی ضد حساسیت تجویز می شود.

وی افزود: این دارو هم مانند داروی تلفست و سیتریزین برای کاهش آلرژی مورد استفاده قرار می گیرد.

این پزشک عمومی در پاسخ به این سوال که به چه دلیلی فروش این دارو در حال افزایش است و آیا مصرف آن می تواند به خاطر کروناویروس باشد یا خیر، گفت: داروی فکسوفنادین عوارض جانبی برای بیمار به همراه دارد اما مردم از آن برای درمان استفاده می کنند.

دکتر واثقی بیان داشت: مردم وقتی دارویی استفاده می کنند و متوجه می شوند که با این دارو خوب نمی شوند آن را تغییر می دهند؛ در حالی که برخ حساسیت ها، فصلی است و برای خوب شدن حداقل نیاز است که بیمار دو تا 4 ماه دارو مصرف کند. بیمار فکر می کند که برخی داروها بیماری وی را درمان نمی کنند در حالی که اینگونه نیست و باید دائم دارو مصرف شود.

عوارض داروی فکسوفنادین

وی با اشاره به عوارض داروی فکسوفنادین افزود: فکسوفنادین ها عوراض قلبی دارند و باعث آریتمی قلبی و نامنظم شدن ریتم قلب می شود.

داروی فکسوفنادین و ناراحتی معده

این پزشک عمومی در پاسخ به این سوال که آیا داروی فکسوفنادین ناراحتی های معده و سرفه هم برای بیمار به همراه دارد یا خیر، گفت: مصرف این دارو معمولا عوارض گوارشی ندارد و من تا به امروز ناراحتی معده در خصوص فکسوفنادین مشاهده نکرده ام. بیمارانی که این دارو را مصرف می کنند زیاد عوارض گوارشی مطرح نمی کنند.

دکتر واثقی با تاکید بر اینکه لازم است داروی فکسوفنادین حتما با تجویز پزشک مصرف شود، توضیح داد: متاسفانه افرادی زمانی که به داروخانه برای خرید داروی ضدحساسیت و آبریزش بینی مراجعه می کنند؛ افرادی که در داروخانه ها هستند بدون اینکه از بیمار سوال کنند که آیا ناراحتی قلبی یا بیماری دارد به او دارو را میفروشند.

انواع داروهای ضدحساسیت

وی توضیح داد: بنده خود داروی فکسوفنادین را برای بیمارانم نسخه نمی کنم و بیشتر داروهایی ضد حساسیتی که برای بیماران تجویز میکنم داروهایی مانند تلفست، سیتریزین، لوراتادین و کتوتیفن است.

منبع: همگردی
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1832

به "عوارض داروی فکسوفنادین چیست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "عوارض داروی فکسوفنادین چیست؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض داروی فکسوفنادین چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید