غار چیانگ دائو در تور تایلند

به گزارش تفطن، غار چیانگ دائو، یکی از جاذبه‌های جالب تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌هایی متنوع است. این غار در 70 کیلومتری شمال چیانگ مای در کوهی زیبا قرار گرفته است. این غار یکی از جاذبه های اصلی پارک ملی چیانگ دائو به شمار می رود.

غار چیانگ دائو در تور تایلند

مجموعه غارهای چیانگ دائو از بیش از 100 غار تشکیل شده که 10 تا 12 کیلومتر در داخل کوه گسترش پیدا کرده اند اما در حال حاضر فقط می توانید از 5 تا از این غارها بازدید کنید. بر اساس افسانه ها زمانی زاهدی در این غار زندگی می کرد، او فرشته ها را متقاعد کرد تا به خلق شگفتی در این غار دست بزنند معجزاتی مثل جریان آبی که از پایه مجسمه طلایی سرازیر است، شهر ناگا، فیل الهی و مقبره ای برای این زاهد که در اعماق غار هستند و تاکنون کسی آن ها را ندیده است. امروز در گوشه ای از غار یک زیارتگاه کوچک برای این زاهد ساخته شده که بومی ها در آن به عبادت می‌پردازند.

در ورودی این غار دو مکان مقدس نظر شما را جلب می کند، غار روشنایی کمی دارد فقط دالان هایی که قندیل ها و ستون های برجسته دارند با یکی دو لامپ روشن شده اند و روشنایی کمی را به وجود آورده اند. بقیه قسمت های غار کاملا تاریک است و برای کشف آن حتما باید با یک راهنما راهی شوید. با پرداخت 100 بات می توانید یک فانوس گازسوز در تور تایلند کرایه کنید و با 100 بات دیگر هم یک راهنما را با خود همراه کرده و به دل غار بروید. راهنما شما را به دیدن سه غار تام ما، تام کیو و تام نام خواهد برد که در بیش از 500 متری زیر زمین قرار گرفته است.

در طول مسیر در میان قندیل و ستون ها اشکال ماسه سنگی طبیعی زیادی مشاهده می‌کنند اگر در ماه های بارانی به این غار بروید در بعضی از قسمت های غار که نزدیک رودخانه های زیرزمینی هستند ممکن است جریان های آبی وجود داشته باشد اما در ماه های غیر بارانی کف غار پوشیده از ماسه می‌باشد.

انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 123

به "غار چیانگ دائو در تور تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غار چیانگ دائو در تور تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید